Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A térítéssel foglalkozó...

A térítéssel foglalkozó fundamentalistáknak még nem esett le, hogy csak a naiv, vallásra fogékony embereket tudják megtéríteni?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok, nem hiszek semmi ilyesmiben, pláne úgy, hogy keresztény múlttal is rendelkezem, tehát vannak teológiai ismereteim. Racionálisan gondolkodom, és amire nincs bizonyíték, azt nem veszem ténynek. Miben reménykednek akkor a szekták?


Normalis vallásos emberekkel amúgy nincs bajom. Én tiszteletben tartom a hitüket, ők meg az ateizmusomat. De ezek a térítő lekvárok nem szimpatikusak.


2019. dec. 18. 11:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

De. Pont ezért vadásznak az ilyen emberekre.

Mi a kérdés?

2019. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
azt hiszik mindenkit meg kell menteniuk. de vannak okosabbak, akik tudjak hogy azokkal az emberekkel lehet a legtobb sikerelmenyuk akik valamiert rossz idokon mennek keresztul, pl frissen valtak, friss ozvegyek, frissen kirugottak. ezeket a legegyszerubb megteriteni
2019. dec. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%

"A térítéssel foglalkozó fundamentalistáknak még nem esett le, hogy csak a naiv, vallásra fogékony embereket tudják megtéríteni?"

Ez csak feltételezés. Mivel tudod bizonyítani?


"Ateista vagyok, nem hiszek semmi ilyesmiben, pláne úgy, hogy keresztény múlttal is rendelkezem, tehát vannak teológiai ismereteim."

Ami számodra azt jelenti, hogy tökéletesen ismered a keresztény teológiát? Vagy mit szerettél volna mondani ezzel?


"Racionálisan gondolkodom, és amire nincs bizonyíték, azt nem veszem ténynek."

Isten létére és a Biblia igazságára rengeteg racionális bizonyíték van, így önellentmondásba kerültél, többszörösen


"Normalis vallásos emberekkel amúgy nincs bajom"

Gondolom magadnak definiáltad előzetesen, hogy ki tartozik a "normális keresztény" kategóriába. Ez így körkörös igazolás...


Érdekes, én nem voltam sem naiv, sem vallásra fogékony, természettudományos diplomám van (többek közt), reálos voltam világ életemben, mégis újjászülettem Jézusban, mert számomra ez volt a lehető legracionálisabb döntés.


Pszichológiát is tanultam, kérdésed belső félelemről és bizonytalanságról árulkodik. Jézus téged is vár, fordulj hozzá bizalommal. Sok sikert, sok áldást!

2019. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

"Isten létére és a Biblia igazságára rengeteg racionális bizonyíték van, így önellentmondásba kerültél, többszörösen"

ezt reszletezned?

2019. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

"Isten létére és a Biblia igazságára rengeteg racionális bizonyíték van"

Például?

2019. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

"Érdekes, én nem voltam sem naiv"

Azért az naivitás a köbön hogy bedőlsz olyan állításoknak, amiket soha senki nem bizonyított, sőt, egyenesen bizonyítéknak nevezed őket. Mint pl a Werner Gitt féle agymenések.

Szóval hogy régen mennyire voltál naiv, azt nem tudom, de hogy mostanság az vagy, az tény.


"természettudományos diplomám van "

A múltkor még valami egészségügyi végzettséged volt. Honnan lett hirtelen természettudományos diplomád?


"számomra ez volt a lehető legracionálisabb döntés."

Számodra lehet. De ha valaki nem elég naiv hozzá hogy ilyen vakhite legyen, számukra nem lesz az.

2019. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Isten létére és a Biblia igazságára semmiféle bizonyíték nincs.


Semmiféle.

2019. dec. 18. 12:51
 8/22 A kérdező kommentje:

Jaj már megint te vagy az "természettudományos diplomáddal?" Pár éve láttalak itt, akkor is ezt nyomtad. Még megnevezni sem mered azt a diplomát pontosan, mivel nem is létezik.


Őszintén szólva csodálkoznék, ha egy Bsc (alap) diplomát is megcsináltál volna.

2019. dec. 18. 12:53
 9/22 A kérdező kommentje:

"Pszichológiát is tanultam, kérdésed belső félelemről és bizonytalanságról árulkodik. Jézus téged is vár, fordulj hozzá bizalommal. Sok sikert, sok áldást!"


1. Ti fundik aztán már csak ilyenek vagytok. Úgy állítjátok be magatokat, hogy mindenben otthon vagytok, pl. Természettudomány pszichológia... Tisztára, mint Hovind.


2. Semmiféle diplomával nem rendelkezel, egy aljas kis hazug vagy. Ha valóban diplomás ember lennél, akkor nem "természettudományos diplomára" hivatkoznál, hanem PONTOSAN megneveznéd a szakterületedet:


Pl. Biológia, MSc fokozat - molekurális biológia.


Na, egy diplomás ember így mutatkozik be egy ilyen vitában.


3. Dehogy fordulok! Elegem volt a kereszténységből, otthagytam az egészet. Az zavar, amikor térítgetni próbálnak!

2019. dec. 18. 13:05
 10/22 anonim ***** válasza:

" akik tudjak hogy azokkal az emberekkel lehet a legtobb sikerelmenyuk akik valamiert rossz idokon mennek keresztul, pl frissen valtak, friss ozvegyek, frissen kirugottak. ezeket a legegyszerubb megteriteni "


Ez nem feltétlen igaz. Pl nálam éppen fordítva volt,semmi problémám nem volt,mikor hívő lettem,viszont a végefelé kaptam egy óriási nyaklevest,ami után kitértem.

2019. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!