Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudnátok ajánlani valláskritik...

Tudnátok ajánlani valláskritikával foglalkozó oldalakat, illetve könyveket?

Figyelt kérdés

2012. júl. 25. 22:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
2012. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy érdekes oldal.

[link]

Idézetek híres emberektől.

2012. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%
2012. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%

Richard Dawkins: Isteni téveszme

Carl Sagan könyvei

2012. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Én a valláskritikák néhány kritikáját tudom ajánlani. :D


Az 1. válaszoló által ajánlott könyvnek nem tudom, van-e hivatalos kritikája; de volt egy ezzel kapcsolatos kérdés itt, a GYK-n, és hát... Elég komolytalan, egy rakás tárgyi tévedéssel, plusz gusztustalan stílussal. Ennél talán valami igényesebbet is lehetne...


Dawkins már normálisabb stílusú, meg persze ismertebb is; ez utóbbi lehet az egyik oka annak, hogy elég sok kritikája van. Mutatok egy párat:


Who's Afraid of the Big Bad Wolf? Richard Dawkins' Failed Rebuttal of Natural Theology (Peter S. Williams )


[link]


The Big Bad Wolf, Theism and the Foundations of Intelligent Design

A Review of Richard Dawkins’, The God Delusion, (Bantam, 2006)

Peter S. Williams


[link]


Dr. Terry Tommyrot: The Dawkins Delusion


http://www.youtube.com/watch?v=QERyh9YYEis


Peter Williams discusses Richard Dawkins's 'The God Delusion'


[link]



A 2. válaszoló idézetei közül az első szerintem vicces: "Az ateizmus is egyfajta hit, amely vagy megadatik valakinek, vagy nem." (Mérő László)


A graffitiról (3.) pedig egy másik jutott eszembe: "If God exists, why did He make me an atheist?"


:)))

2012. júl. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Uh, én az előbb ezt néztem meg. De van több videó is xD

Majd azokat is megnézem:)

2012. júl. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
2012. júl. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kellett a válaszokat lepontozni?! Csak mert a hívőknek nem tetszett?!


Valláskritikák kritikája meg nem érdekel, nem volt hasznos a válaszod, bár nem pontoztalak le, azért kösz.

2012. júl. 26. 08:45
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

4-es vagyok. Aki valláskritikát keres, az egyértelműen NEM a valláskritikák kritikáját keresi, ugyanis pont ellentétes a szemléletmódja. 5- ös válasza ez okból teljesen haszontalan, nem ebbe a kategóriába való, szerintem.

Ez pontosan ugyanaz, mint mikor a Jehova- tanúk letámadnak az utcán, és kérés nélkül próbálnak győzködni a számomra teljesen elfogadhatatlan világnézetükről. Én nem zaklatok senkit, és ezt mástól is elvárom.

2012. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
2012. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!