Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A poklot csak azért találták...

A poklot csak azért találták ki, hogy legyen mitől félni a hívőknek?

Figyelt kérdés

Tapasztalatból beszélek mikor azt mondom, minden hívő ismerősön amikor a pokolról beszél.....100% komolyan gondolja, hogy égni fog,meg a bukott angyalok, meg ,hogy jó kereszténység...stb


Ez nekem már idegesítő és röhejes.


Nem vagyok hívő sem ateista csak aggódok a szeretteim elmeállapotáért.


2010. júl. 20. 15:04
1 2 3 4
 1/33 clint ***** válasza:
27%

Sztem pedig nekik kéne aggódni a te elmeállapotodért.

Mégis, hogy lehet eldönteni, hogy nem létezik, ha nem is tudhatod??? A hívők azok hiszenk benne, de te miből gondolod, hogy nem létezik valami amiről fingod sincs...

2010. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
48%

talán mert semmire nem tudjátok alapozni azért.


vajon hány hívő tartaná hülyének azt aki a spagettiszörnyben hisz?

2010. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Minden vallásnak van valami oka.

Ha valaki a pokolról beszél neked, válaszold azt, hogy Isten szeret és megbocsát.

2010. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

aki hisz,annak ne akard megmagyarázni,hogy te mért nem hiszel. erről beszélgetni lehet,de meggyőzni ilyesfajta dolgokban,ember embert még nem hiszem hogy meggyőzött.

ahhoz hogy változzon valakinek a véleménye,gondolkodása,

valaminek történnie kell.de erről az élet szokott gondoskodni,tehát ez nem a te dolgod.

igazából, érdemes lenne azt is tudni, hogy a vallás lényegében szinte mindenhol ugyanarról szól,csak más a formája.nem mindenkinek jó ugyanaz.

hagyd őket,had higgyenek amiben akarnak.és te is élj úgy ahogy neked jó :) ha meg téríteni akarnak, nem kell vitatkozni,csak hallgass..

2010. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Én nem hiszek fanatikusan abban,hogy halálom után kerülök egyáltalán valahova is.

Halálunk után nincs semmi....a Mennyországból és a Pokolból talán visszajött valaki is és elmagyarázta,hogy néz ki a helyzet odafönn meg idelenn?


Ha a Jelenések könyvével jön valaki az fölösleges, mivel a szó szoros értelmében Jelenések.

És mint tudjuk az öreg János keményen gombázott.


Csak az én szememet szúrja ez?

Nem hinném.....sokan gondolják azt,hogy a keresztény vallás tele van ellentmondásokkal és megválaszolhatatlan kérdésekkel.


Nem akarok senkit sem megsérteni csak kifejtem a véleményem.

2010. júl. 20. 15:15
 6/33 anonim ***** válasza:
46%

Első válaszoló!

Ugyanígy van ez visszafelé is... mér gondolod hogy létezik valami ami(vagy aki) még soha sem fedte fel magát, soha se látták...ilyen alapon lehetne hinni az ágyalattlakó szörnyben is...

És ezzel semmiképpen nem a hívőket szidom, csak az előző üzenetet.

2010. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Apropó Spagetti szörny.

Tavaly Jehova Tanui jöttek hozzám és győzködtek, nem voltak agresszívek....de levakarhatatlanok. Szóval elmondtam nekik,hogy ez mind szép és jó,de én a Repülő Spagetti szörnyben hiszek.

Erre ők elcsendesedtek és azt mondták,hogy az nem létezik.

Erre én elmosolyodtam és ugyan ezt mondtam Jehovára is.

45 perc győzködés és Biblia mutogatás után látták,hogy nem képesek meggyőzni és elköszöntek. De abban az évben még 3x jöttek.

2010. júl. 20. 15:23
 8/33 clint ***** válasza:
6%

A spagetii szörnyben, és az ágyalattlakó szörnyben nem hisznek millióan. És azt nehezebb elhinni, hogy nincs semmi a halál után, mert így értelmetlen élni.

JAh és forditva is igaz ez... igen. De én nem mondtam nektek, azt hogy már pedig ugy van és kész!!!!!

De ti azt mondjátok már pedig nincs és kész!!!!

Ember haltál már meg??? Nem. Akkor honnan tudod????

2010. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
48%

én egyszer teljesen ledöbbentem, mikor katolikus szerzetesek beszéltek arról, hogy nincs pokol.

Ennek annyi volt a lényege, hogy halála után az ember ha hisz istenben, akkor az isten országába kerül (és nem mennyországba, azt mondták, olyan nincs). Szerintük isten szeret mindenkit, nem itélkezik, mindenkit olyannak termtett amilyen, és úgy is fogadja el. Azt mondták, hogy a pokol, a jóisten majd megbüntetei és hasonlók csak a hívők találmányai, hogy "riogassák" egymást és a Bibliában ilyenről szó nincs, és isten nem is ítélkezik az emberek felett, mert nem az a feladata.


Én bevallom őszintén, ateista vagyok, de rendkívül meggyőző volt amit mondtak, és láttam benne valami logikát. Nyilván nem ilyen konyhanyelven mondták, mint ahogy leírtam.

2010. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

"A spagetii szörnyben, és az ágyalattlakó szörnyben nem hisznek millióan. És azt nehezebb elhinni, hogy nincs semmi a halál után, mert így értelmetlen élni. "


Akkor a hívők és vallásos emberek nagy része azért él a földön mert a túlvilág jobb hely?

Akkor miért nem a Mennyországba született az ember?


Meg,hogy nincs értelme az életnek?

Élünk, meghalunk és a busz kereke csak forog tovább.

Van értelme, az életed olyan amilyenné teszed.

Nem pedig valamiféle szabályrendszer szerint éled az életed és majd jutalmat kapsz a végén.

2010. júl. 20. 15:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!