Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy veszi be bárki is ezt?

Hogy veszi be bárki is ezt?

Figyelt kérdés
Most ezzel erőssen meg fogok sérteni pár embert, lehet lepontoznak de ez van. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudja bárki is elhinni, hogy isten teremtette a világot, és létezik stb, stb? Hogy lehetnek ilyen hiszékenyek az emberek? És aki ezt elhiszi, hát annak bármit be lehet adni... Az öregeket megértem, félnek a haláltól, és ez az egy mentsváruk, hogyha jók lesznek mennybe kerülnek, megváltást nyernek... De komolyan, hogy nőtte ki magát ekkora dologgá ez? Mi ennek az értelme? Mivel vagy több ha hiszel, mi származik neked abból?

2020. febr. 3. 17:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%
Nem pontozlak le, mert kérdést nem lehet pontozni. Mások hitét végtermékhez hasonlítani nagyfokú tahóság, ezért nem válaszolok neked. Szerintem a beszélgetés alapja a kölcsönös tisztelet - még a neten is.
2020. febr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
86%
Az öregeket megérted? Te is leszel öreg. Akkor oké lesz?
2020. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
80%
A kulcsszavakban szerepel a naivitás és hiszékenység, nekem a kérdező kapcsán eszembe jutott még néhány olyan kulcsszó is, mint mérhetetlen butaság, ostobaság, együgyűség, stb...
2020. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Hát, minek nevezed azt aki egy bizonyítatlan dologban hisz és esetenként az életüket is ennek szentelik? Sajnálom ha ezzel megbántottam valakit, csak meg szeretném érteni, bocsi.
2020. febr. 3. 17:54
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

#4

Én nem aggatok jelzőket senkire sem, aki másban hisz, mint én, hanem elfogadom, hogy nem egyezik a világnézetünk.

Viszont azokra láthatóan igen, akik másokat megszólnak, lényegében hülyének néznek, csupán mert másban hisznek.

2020. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
71%
Valakinek belső érzésből, belső intuícióból ez jött, hogy így fog folytatódni az élet , a Mennyországban. Aztán meg te se tudhatod, hogy így van-e:) Mert önálló tudatként, önálló entitásként még talán nem voltál jelen, amikor 1-2 dolog létrejött;és hogy mindez hogyan. :):):) Tehát te se tudhatod talán biztosra. Vagy pl vannak ilyen halál közeli élményt átélt emberek, pl balesetük volt szegénykéknek, és akkor ott pl egy ilyen bazinagy "szeretettócsában lubickoltak", és akkor egy hang azt mondta nekik, hogy jöjjenek vissza. PL volt egyszer egy orvos is, aki nem hitt ebben, de aztán volt neki is valami halálközeli élménye, és azóta hisz benne. Hogy nincsen vége a test halálával.
2020. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
72%

A HIT azért hit, mert bizonyíték, bizonyítás hiányában is elfogadott.

HiITre logikus magyarázatot keresni balgaság.

Ő azt hiszi, van Isten, te pedig azt, hogy nincs.

Ami te jószerencsének tartasz/mondasz, azt ő Isten segedelmének, amit pedig te balszerencsének, azt ő isteni figyelmeztetésnek.

Mi a különbaég? - hiszen mindkét esetben az egyéntől független(?) tettek eredménye.

.

A legbőszebb ateisták többsége is a zuhanó repülőn Istenhez fohászkodik.

2020. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
14%

# 7 "A legbőszebb ateisták többsége is a zuhanó repülőn Istenhez fohászkodik."

- Igencsak hangzatos állítás, de volt már valaha, egyetlen példa is rá? XD


Üdv

P.T.

2020. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
80%
Azt amúgy bírom, hogy "Isten, hit, fúj, fúj", de rengetegen járnak reikizni, energiaadókhoz, meg egyéb helyekre. Ez mivel bizonyíthatóbb, mint Isten? És mennek pl. a betegek csőstül. Mert AKKOR MÁR hinni kell valamiben.
2020. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
22%

"A legbőszebb ateisták többsége is a zuhanó repülőn Istenhez fohászkodik."


Ezt tudod bizonyítani is? Vagy ezt is hiszed?

2020. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!