Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten komolyan veszi a gondola...

Isten komolyan veszi a gondolatainkat? Bűn, ha ilyet gondoltam?

Figyelt kérdés

2 hónapja tértem meg és kértem Isten segítségét, hogy mondja meg a hivatásom, válaszul a nevemet hallottam, de nem tudtam elfogadni,hogy talán azt akarja,hogy apáca legyek?! Így abbahagytam az imádkozást és a Biblia olvasást, s ekkor a barátom balesetet szenvedett a munkahelyén,úgyhogy ma ismét elkezdtem a Bibliát olvasni,a Teremtések könyvét, s rengetegszer olvastam,h Isten kiket átkozott meg, s hasonló gondolatok fordultak meg a fejemben az Úrhoz,mert haragudtam,hogy nem akarok apáca lenni (pedig még az sem biztos,hogy azt akarta volna) de azonnal el is vetettem ezeket a gondolatokat és nem akarok ilyeneket gondolni, s kértem,hogy szabadítson meg ezektől a gondolatoktól,mert én nem ilyen vagyok és szeretem Őt és sose kívánnék semmi rosszat Neki és félek is Tőle,meg a haragjától, de aztán 5 perc múlva újra jött egy ilyen gondolat, s úgy éreztem,mintha utána elhagyott volna a szeretete,meg is torpantam,mint mikor félálomból hirtelen felébredsz és először melegség vagy hideg öntötte el a testem és a karjaim.


Úgy érzem megbocsájthatatlan bűnt követtem el ellene, ez így van? A gondolatokat mennyire kell komolyan venni és mennyire számítanak bűnnek ?


Hogyan engesztelhetném ki az Urat? Úgy érzem Jézus szeretete elhagyott és újra meg kell térnem?



2018. jún. 22. 09:13
1 2
 1/17 Kései Sirató ***** válasza:
23%

Ne legyél apáca, inkább olvasd a Bibliát! A Bibliában nincsenek apácák, ezt csak a katolikus egyház találta ki. Isten azért teremtette meg Évát, hogy Ádámmal együtt boldog legyen. Azért teremtett férfit és nőt, hogy egymást kiegészítsék. De gondolom, olvastad is.

Szabad akaratot adott, nem fog helyetted dönteni, neked kell döntened és felelősséget vállalnod abban, amit szeretnél és amiben jó vagy.

Sok sikert!

2018. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

Két hónapos friss megtérés után Isten nem hív apácának :)

Nyugi.

Nem biztos, hogy a katolikus egyházban jól éreznéd magad.

Számos olyan hagyományuk van, amit nem is tanít a Biblia, de ők a Szentírással egyenértékűként kezelik a "szent hagyományt". Például szentek tisztelete, szentekhez imádkozás, gyónás a papnak, az eukarisztia rendszeres vétele mint az üdvösség feltétele, stb. A Bibliát nem engedték elfordíttatni nemzeti nyelvekre, üldözték azokat akik ilyet tettek.


Jézus épp azért rótta meg a farizeusokat, mert kitalálnak 100 féle szabályt amit kötelezően megtartanak, "Isten tanításait pedig szépen félreteszik".


Mk. 7,7

Hiába tisztelnek engem, ha olyan tanításokat tanítanak, amelyek emberek parancsolatai.

Az Isten parancsolatát elhagyva az emberek hagyományához ragaszkodtok.

Ezt is mondta nekik: Szépen félreteszitek az Isten parancsolatát azért, hogy a helyébe állíthassátok a magatok hagyományait.

2018. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Semmi probléma sincs, ezen mind átesünk. Azt a hibát követted el, hogy nem az írott igére támaszkodtál, hanem belső hangokra és érzésekre. Tanulmányozd az újszövetséget, elsősorban Pál leveleit, és ez vezessen, ne a gondolataid, érzéseid


"Úgy érzem megbocsájthatatlan bűnt követtem el ellene, ez így van?"

Sátán tipikus csalása. Jó hírem van: nem haragszik az Isten


"Hogyan engesztelhetném ki az Urat?"

Sehogy és nem is tudnád. Jézus megtette helyetted. Higgy benne és tartsd meg a beszédeit és az apostolokét


"Úgy érzem Jézus szeretete elhagyott és újra meg kell térnem?"

Ilyen nincs. Aki újjászületett és megint szellemi halált hal, annak vége, várhatja az ítéletet. De Te nem ebben a kategóriában vagy.


Adj hálát Jézusnak, örülj és ne aggódj. Gyakorold a szeretetet, adja a feleslegedből a rászorultaknak. Örülj, mert az Úr megváltott. Örülj, mert üdvösséged van. Erre az alapra építkezz! Az igaz ember hitből él, Isten minden Igéjéből.

2018. jún. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

"2 hónapja tértem me... abbahagytam az imádkozást és a Biblia olvasást"

Magyarul nem tértél meg. Egyébként a megtérés egy életen át tartó folyamat, nem egy pillanat műve.


"válaszul a nevemet hallottam"

Képzelődtél. Nem vagy te Sámuel.


"abbahagytam az imádkozást és a Biblia olvasást, s ekkor a barátom balesetet szenvedett a munkahelyén"

Hidd el, hogy nem vagy annyira jelentős személy, hogy ilyen tekintetben is befolyásold az emberek sorsát.


"nem akarok apáca lenni"

Akkor ne legyél, nem kötelező. Luther sem akart szerzetes lenni, csak egy buta fogadalom miatt lett az. Lásd milyen katasztrófát hozott.


"Úgy érzem megbocsájthatatlan bűnt követtem el ellene, ez így van?"

Bizonyára nem, mert nincs olyan bűn, amit ne tudna Isten mgbocsátani.


"A gondolatokat mennyire kell komolyan venni és mennyire számítanak bűnnek ?"

A gondolatok is lehetnek bűnök, hiszen vétkezhetünk gondolatta, szóval, cselekedettel és mulasztással. Ha nem vagy benne biztos, beszéld meg a gyóntatóddal.


"A Bibliában nincsenek apácák, ezt csak a katolikus egyház találta ki. Isten azért teremtette meg Évát, hogy Ádámmal együtt boldog legyen. Azért teremtett férfit és nőt, hogy egymást kiegészítsék. De gondolom, olvastad is."

Akkor Szent Pál bizonyára csak hülyeségeket írt, mert te azt mondod.


"Nem biztos, hogy a katolikus egyházban jól éreznéd magad."

Bizonyára egy neoprotestáns szektában jobban érezné magát...

2018. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú még az út. Én is így indultam neki és több év kellett ahhoz, hogy megismerjem és félre tegyem azokat a baromságokat, amikkel a földi egyházak tömik az emberek fejét.

Nézz Istenre úgy, mint a szüleidre és a szeretetét szorozd meg milliószor. Beszélgess vele. Kérd meg, hogy mutassa meg milyen valójában, mert most rémes elképzeléseid vannak róla.

2018. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A 3as válaszolónak meg igaza van, minden megtért ember ezen átmegy. A sátán is dolgozik.
2018. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a megtérés egy életen át tartó folyamat, nem egy pillanat műve."

Elnézést, hogy beleszólok, de én úgy tudom, hogy a megtérés, a szellemi újjászületés kb. tényleg egy pillanat. A megszentelődés tart életünk végéig, a krisztusivá formálódás

2018. jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

#7

Egy ideig én is hasonlóan láttam. Viszont a megtérés egy olyan szép és kifejező, beszédes szó, hogy átértelmeztem kicsit.

Lényegében mit jelent megtérni? Azt, hogy Krisztushoz térünk. Ez valóban kezdődhet egy pillanat szerű élménnyel is akár (pl. Szent Pál), bár ez sem törvényszerű, de földi életünk utolsó pillanatával fejeződik be.

2018. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

"Megtértem"


Vajon mit jelent megtérni? Nem is kell nagyon sokat ezen gondolkodni, hiszen benne van a kifejezésben.

Valahonnan, valamilyen élethelyzetből elmenni, elhagyni, és más életet élni.

Ezt két hónap alatt nem lehet, hiszen ahhoz hogy valaki keresztény életet éljen, nagyon sok változtatást kell tennie az életben, hogy összhangban éljen Isten elvárásaival, alapelveivel.

Azok is, akik hosszú évek óta élnek keresztény életet, azok sem mondják magukról, hogy hibátlanul élnek, mert mindig kell tanulni, és változtatni, a gondolkodáson, tetteken.


"Félek a haragjától"

Ha valaki szereti a Teremtőjét, az nem Tőle fél, hanem attól, hogy rosszat tegyen, amivel megszomoríthatja életadóját.

1János 4:18 A szeretetben nincs félelem, hanem a tökéletes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem akadályozólag hat. Valóban, aki fél, nem lett tökéletes a szeretetben.


Sajnos sokan ezért vannak tévedésben amikor a megtérésüket hangoztatják.

2018. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pont azt tetted, amit kellett. Olyan gondolat fordult meg a fejedben, ami nem jó. De te nem időztél el rajta, hanem gyorsan elhessegetted. Egy hasonlattal élve: Nem tudjuk megakadályozni, hogy egy madárka elrepüljön a fejünk felett, de azt igen, hogy fészket rakjon rajta. Na valahogy így van a bűnös gondolatokkal is. Megfordulnak a fejünkben időnként, de mi döntünk, mit kezdünk velük. Te jól döntöttél.
2018. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!