Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen biztosak a hívők...

Miért ilyen biztosak a hívők abban, hogy az ateizmus nem létezik, és egy ateista úgysem lesz sokáig az?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

A válaszokból ezt lehet leszűrni. Szerintem egy kicsit abszurd:)


2010. júl. 27. 01:45
1 2 3 4 5
 1/49 anonim válasza:
29%
Ateista az, aki nem hisz istenben. "Egy ateista úgysem lesz sokáig" vagyis egy ateista előbb hal meg mint egy nem ateista? Lehetséges, de biztos hogy nem a vallás miatt. "Ateizmus nem létezik." Ilyen formában hogy ateizmus nem létezik, mivel ez nem egy vallás, hanem egy ateista nem hisz istenben. (Vagy egy vallás lenne, akik követői abban hisznek hogy nem hisznek semmiben?) Javít ki ha téved én.
2010. júl. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
46%
"Zuhanó gépen nincs ateista" tartja a mondás és van egy kis igazság magva mert így vagy úgy egy kicsit mindenki hívő vagy legalább is hisz tudománnyal nem magyarázható dologban (pl. 13 szám szerencsétlen, stb).
2010. júl. 27. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
45%
Most elárulok egy titkot: a legtöbb hívőt egyáltalán nem érdeklik az ateista buzgómócsingok, akik úton-útfélen hirdetik, hogy mekkora nagy ateisták. Ugyanúgy, ahogy az ateistákat sem érdekli különösebben a hittérítők dumája.
2010. júl. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
13%

Az ateizmus olyan mint a homoszexualitás.

Lelki betegség.

Te választottad, és csak te gyógyulhatsz belőle.

2010. júl. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
51%

Mert a hívők szemében olyan, hogy valaki nem hisz, nem létezik. Ők teljesen biztosak benne, hogy mindenki olyan, mint ők. Nekem is vannak hívő barátaim, és egyiknek hiába mondtam, hogy én nem igazán vagyok vallásos, ő csak annyit jegyzett meg fennhangon, "ó, a lelked mélyén az vagy, csak még nem tudod." Őket így nevelték, ennyi a magyarázat.


Amúgy én nem vagyok ateista, csak nem hiszek a keresztény istenben.

2010. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

ma 08:51

Hülyeségeket beszélsz:) Nem is ismersz. Gondolom neked is jól kimosták az agyad...

2010. júl. 27. 10:35
 7/49 anonim ***** válasza:
69%
08:51-nek:az ateizmus nem lelki betegség,hanem egy életfilozófia.azon kéne inkább elgondolkozni,hogy a magukat ateistának vallók miért nem tudják elfogadni a keresztény istent,ill.vallást.amíg a keresztény vallásban korrupció,hazugság,"bort iszok,vizet prédikálok"stílus van addig semmin nem kell csodálkozni.
2010. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
33%

Az igazi hívő nem tukmál rád semmit, az igazi hívő türelmes, kedves és megértő, és kivárja azokat, akik még nem ismerték fel a mögöttes dolgokat. Természetesen a véleményét leírja, mert azt nem tilthatja meg neki senki, és ez a fórum is erről szól, ha jól sejtem. Aki pedig meglátja az igazságokat a leírtakban, úgy is elgondolkozik és jelez, ha segítség és útmutatás kell neki az Atya meglelésében, de onnantól, hogy "megvan"...az Atya tanítja tovább, de már közvetlenül. :)


üdv és sok sikert a keresésben.

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Véleményem szerint az ateizmus létezik, sőt egyre többen vannak, akik ateistának vallják magukat. Maga a Biblia is megjövendölte a modern ateizmus eljövetelét, Jelenések könyve 11. fejezetében.


Én csak azt sajnálom, hogy sokan annyira bíznak a mai tudományos világképben, véleményem ezen a területen megegyezik A.E. Wilder Smith háromszoros dr. professzorral: "Aki gondolkodik, annek hinnie kell"


Üdv. Péter

2010. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
73%

Ahol a vallás állít valamit, ott az ateizmus tagad. Az ateizmus felismerhető és egységes abban amit tagad, de önmagában nem állít semmit.

Mert onnan már beszélünk darwinizmusról, kommunizmusról, nihilistákról meg ki tudja kikről, akik Isten hiányát különböző módokon próbálják megélni, hasznosítani stb.


Azt nem mondom, hogy nem létezik, de furcsa jószág az ateizmus. Ugyanis ha egy ateista következetes lenne, akkor azt mondja: nincs objektív morál, a társadalom dönti el, hogy valami jó vagy rossz. Így megindokolható lehet egy népirtás is. Nem hivatkozhatsz józan észre mert a darwini struggle for life értelmében mindenki azt teszi ami a túléléséhez szükséges. Ezt hívják szociál-darwinizmusnak. Erre épített Marx bácsi is. Az eredményt mindannyian ismerjük.


Ha igazi ateista vagy, akkor nem jótékonykodsz, nem ragaszkodsz elévült morálhoz, nem ígérsz örök, sőt semmilyen hűséget a feleségednek, hiszen a természet szerint a fő funkciónk és drive-unk a szaporodás.


Azért fura jószág az ateizmus, mert én rengeteg nagyon jó embert ismerek,aki ateista, és nem tudja megindokolni, a morálját. Nem tudja megindokolni, miért "rossz" dolog hazudni, megcsalni a házastársadat, élvezeteket hajszolni, másokon átgázolni. Hiszen ezeket nem tiltja a törvény.

A lelkiismeret szót nem merik használni, hiszen az felételez egy lelket.


Viszont aki ateista, nagy részt szerintem az is marad. Ennek oka, hogy a legtöbb ateista akit ismerek, egy gyerekes, naiv istenképet hordoz magában, akiben hinni lehetetlen, vagy haragszik Istenre az őt ért csapások miatt.


Fura, igaz? Sokan nem is tudják megindokolni, miért ateisták, de száz indokot tudnak felsorolni,hogy miért nem hisznek.

A tagadás szelleme megmarad, míg világ a világ, így az ateizmus is. Én is ateista voltam, fiatal felnőttként lettem hívő, de ez nem sok mindenkivel történik meg, gondolom. Sajnos, az egyház nagyon rosszul prezentálja a kereszténységet, az igazság mindenekfölött való szeretetére és kutatására van szükség, hogy az ember átlépjen ezen az illúziókból font hálón.


Freya

2010. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!