Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bocsi nem tom melyik kategória...

Bocsi nem tom melyik kategória, és nem humor. Ha nekünk szabad akaratunk van, akkor miért halunk meg? Még akkor is meghal valaki, hogyha balesetet szenved és hiába erőlködik a túlélésért,12mp alatt meghal.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 27. 19:41
1 2 3
 21/28 Anahystor ***** válasza:

"mit jelent a 𝐧𝐞𝐦 𝐬𝐳𝐚𝐛𝐚𝐝 𝐚𝐤𝐚𝐫𝐚𝐭?

Most csak erre válaszoljatok."


"Amikor a te döntéseid mások hozzák meg, vagy kéntszerítenek arra hogy a nekik tetsző döntéseket hozd."


Na látod!

Ennek a legegyszerűbb formája az, amikor KORLÁTOZOTT lehetőséged van.


Választhatod "A"-t, vagy "B"-t de "C"-t nem.


Lásd pl: teszt vizsga. Csak a felsorolt opciók közül választhatsz.


És itt a lényeg!

Mindaddig csupán lehetséges alternatívák közül választhatsz, addig csak DÖNTÉSI szabadságról beszélhetünk.

A szabad akarat valójában csupán egyetlen esetben valósulhatna meg, amennyiben nincs korlátozás semmilyen formában, azaz a mindenhatóság megvalósul.

Isten BÁRMILYENRE teremthette volna a világot.

Lehetne a fű kék, az ég pedig zöld, bármilyen, ami éppen kedve szerint van.

Egyedül a monoteista isten nincs korlátozva ( a több istenhitben már vannak korlátok - a többi isten akarata).


Természetesen a korlátozott akarat/szabad döntés (és ezért tiltakoznak a hívők ezerrel!!!) egyben a korlátokat felállító felelősségét is magában foglalja, hiszen a szituációt ő alakítja ki ELŐRE.


Ha a tesztvizsgát összeállító szándékosan (vagy akár véletlenül) olyan tesztkérdést kreál, ahol NINCS helyes válasz a felsoroltak között, akkor eleve kizárt, hogy a tesztet megoldó helyes választ adjon.

Ha pedig mindegyik válasz helyes, akkor mindegy mit választ a vizsgázó, biztosan jól válaszol.


Ha van esély a hibás válaszra (rosszul döntesz) az csak azért lehetséges, mert VAN a válaszok között helytelen. DE AZT a készítő tette oda. Megalkotta a csapdát, és az alany pedig belesétál. Kevés a tudása? Nincs képessége felismerni a rossz választ? Szinte mindegy!

A lényeg, hogy csapdába csalták, előre eltervezett módon (vagy a tesztet összeállító hibázott)!


Kérdés a hívőkhöz: Isten szándékkal csalta tőrbe az embert, vagy csak egy balfék?

2020. ápr. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
32%

"Bocsi nem tom melyik kategória, és nem humor. Ha nekünk szabad akaratunk van, akkor miért halunk meg?"

Bocsi, de tényleg nem tudtok különbséget tenni a szellemi és a fizikai dolgok között? Az akarat az a cselekvés szinonimája?


Ha szabad akaratod van, akkor pl. nem akarsz meghalni. Kvázi sikerült egy mondatban cáfolnod önmagad.


"Még akkor is meghal valaki, hogyha balesetet szenved és hiába erőlködik a túlélésért,12mp alatt meghal."

De akar túlélni, tehát szabad akarata van. Majd én gondolkozok az ateisták helyett, ne is fárasszátok magatokat. Tegyetek fel olyan kérdéseket, amiket kb. 6 éve heti 3x feltesztek, de van, h napi 3x.

2020. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A "nem szabad akarat" azt jelenti, hogy limitált választási szempontból. Pl, ha egy gépet úgy programoznánk, hogy legyen öntudata, de meghatároznánk a programban, hogy mit tehet képességeihez mérten, az már nem lenne szabad akarat.
2020. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Mert aki meghal, annak gyenge volt az akarata. Ha eléggé hitt volna, akkor megmenthette volna magát, de nem hitt eléggé. Pl. a vízen is tudna mindenki járni, mégsem láttam még senkit??? Ez miért van? A Bibliában benne van, ha elég hited és akaratod van hegyeket tudsz elmozdítani a helyükről.
2020. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Kérdés a hívőkhöz: Isten szándékkal csalta tőrbe az embert, vagy csak egy balfék?"


Nincs a világnak egyetlen nagy megfejtése, amit ha az ember megold, akkor azzal mindent megoldott. A világ nem egy teszt, nem egy próbatétel, és helytelen azt állítani (hívőknek is), hogy az volna. A lét egy sokdimenziós terep, Hogyan fizikailag mozgunk három dimenzióban az univerzumban, s mellette szellemben az ideák között.


Még a helyes erkölcsről való tanítások sem többek egy viszonylag alacsony felbontású útmutatóknál a valóságban való eligazodáshoz. De attól még, hogy létezik Grand Canyon, nem jelenti azt, hogy nekünk meg kell próbálnunk átsétálni fölötte.

2020. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

A szabad akarat nem zárja ki, hogy létezik egyfajta determináltság. Ilyen például az, hogy az ember időben és térben határok között van.

Mátyás király hiába akart volna tv-t nézni, nem tudott volna. Ha én egy óceáninai szigeten élem le az életemet, akkor nem fogok enni gulyáslevest. Tény, hogy korlátok között vagyok, de ez nem jelenti a szabad akarat hiányát.

"mit jelent a 𝐧𝐞𝐦 𝐬𝐳𝐚𝐛𝐚𝐝 𝐚𝐤𝐚𝐫𝐚𝐭?"

A példánál maradva: gulyáslevest akarok enni, de hiába, mert a kajáldában nincs ilyen kaja. Ekkor a szabad akaratom korlátozva van. Mert tudom, hogy mi a gulyásleves, tudom, hogy mit akarok, és mondjuk az étterem is tudja, mégsem csinál nekem. Profán és kicsit gagyi példa, de most nem jutott jobb modell az eszembe. Meg itt főleg morális kérdések azok, amik alapján ezt definiáljuk és ami a fontos.

2020. ápr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A szabad akarat kizárná, hogy a mai emberiség létezzen. Ha az őseid egymásratalálása előtt, szabad akaratából más csábítja el ősanyádat, te nem léteznél. Istenre nem vonatkozik az időkorlát, minden létező és a jövőben megszületendő ember szerepelt a nagy tervben.


Vagy szabad akarat nincs, vagy Isten a teremtés után szabadjára engedte a világot. Viszont ebben az esetben cáfolódnak a Bibliai jövendölések, s ha azok hamisak, akkor még mi?

2020. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szabad akaratod van.

Miért akarsz "nem meghalni"? Ennyire jó itt? Ezt szerintem Te se gondoltad komolyan... :)

Szerintem sokkal jobb olyan helyen örökké élni, ahol nincs betegség, nincs háború stb... Érted, ugye, mire gondolok?

2020. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!