Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyes keresztények mièrt nem...

Egyes keresztények mièrt nem hisznek a dinoszauruszokban, ès sok más tudományosan alátámasztott tènyben?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki azzal jönne, hogy azèrt, mert hülyèk, meg ilyenek, lègyszi ne. Èn is hívő ember vagyok, de valahogy a tudományos felfedezéseket, tènyeket mindig alapnak vettem. A keresztapám (vak) nem hiszi, hogy voltak dinoszauruszok, ès azt gondolja, hogy a Föld összesen kb 6 ezer èves. Meg hallottam olyat, hogy azèrt hiszi valaki, hogy lapos a Föld, mert csak a gonoszok(???) akarják elhitetni velünk, hogy gömb alakú, hogy ne higgyük Istenben. Nem igazán èrtem, hogy mièrt befolyásolná ez a hitemet. Ráadásul ott vannak ugye a dínó csontok, fosszíliák, valaki direkt meghamisítaná azokat? Ès a földkèreg rètegei ès a radioaktív izotópos kormeghatározás mièrt ne lenne valós? Vagy Isten direkt "becsapná" az emberi tudományt, hogy azzal is tesztelje a híveit? Csak azèrt , mert Mózesnek úgy diktálta le a teremtès könyvèt Isten, hogy napokat mondott? Ezt szó szerint kène venni? Nem inkább csak szemlèltetès volt? Hiszen csak nem adott volna Isten Mózesnek egy gyors földtörtèneti földrajzórát pontosan megadott milliárd èvekkel ès tudományos kifejezèsekkel, földtörtèneti korokkal meg molekuláris biokèmiával, nem? Meg csak azèrt nem hinni valamiben, amire bizonyítèkok vannak, mert a Biblia nem írja? De hiszen a Bibliát emberek is alakították ugye(apokrif iratok), mi van, ha pont ezeket a rèszeket szedtèk ki? Biztos nem említi az összes èlőlèny fajt, ami ma is lètezik, ezek szerint azok is csak becsapások, ès valójában nem lèteznek?

2020. ápr. 28. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Mert nem fér bele a világképükbe. Azt viszont feladni nem akarják, így marad az, hogy letagadják, ami nem tetszik nekik. Vagy kitalálnak valami sületlenséget, mint hogy az emberek együtt éltek a dinoszauruszokkal, vagy valami hasonlót.

Na nem mint a a hívők többsége ilyen lenne. De az elvakultabbak - mint pl a fiatal föld kreacionisták (ők hiszik azt hogy az egész világ csak kb 6000 éves, minden ennek ellentmondó bizonyíték ellenére) - gondolkodásában felesleges rációt keresni.

2020. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez nem vallás kérdése. Mindig voltak és lesznek ostoba emberek a hívők és a nem hívők között is.
2020. ápr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

-A Biblia hol mondja hogy a föld 6000 éves?

szerintem a föld ahogy mondják 4,5milliárd éves.


-Miért zárja ki Isten létét a dinaszauruszok?


-"Meg hallottam olyat, hogy azèrt hiszi valaki, hogy lapos a Föld, mert csak a gonoszok(???) akarják elhitetni velünk, hogy gömb alakú, hogy ne higgyük Istenben."


A Biblia válasza:

Dávid zsoltára.

Az Úré a föld s annak teljessége; a föld kereksége s annak lakosai.


A hitnek és a tudománynak szüksége van egymásra: tudomány nélkül nincs hit és hit nélkül sincs tudomány.

2020. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez csak a fundamentalista keresztény szektákra, szektásokra jellemző. Nekik vannak olyan képzelgéseik is, hogy a dinók együtt éltek az emberekkel, stb.

Azért van így, mert hitükben gyengék, s képtelenek elfogadni, hogy a Szentírás nem egy természettudományos mű, s sose volt célja annak lenni. Sokkal inkább egy útmutató, hogy miként juthatunk Istenhez.

2020. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

A menetrend szerinti kreacionistaellenes kérdés:)


"Egyes keresztények mièrt nem hisznek a dinoszauruszokban"

Én még nem hallottam ilyen keresztényről. Amúgy a dínókban hinni kell? Azt hittem, hogy a létezésük tény. Csak nem 65 millió évvel ezelőtt éltek, hanem pár ezer évvel ezelőtt. Bebizonyosodott, hogy légyszövetet találtak az egyikben, ami nem igazán bírja 1-2 ezer évnél tovább.

Hogyhogy ezt nem fogadják el az emberek? Hogyhogy nem hiszik el a tudományos tényeket? vagy pl. az evolúció bukása. Az is tudományos tény, mégis hisznek abban a mesében sokan, még 2020-ban is. Megáll az ember esze.


"Ès a földkèreg rètegei "

Amit az özönvíz sokkal jobban magaráz.


"Ráadásul ott vannak ugye a dínó csontok, fosszíliák, valaki direkt meghamisítaná azokat?"

Na ennek fuss neki még egyszer. Szerintem ne ateista szennyoldalakat olvass, hanem kérdezd meg a keresztényeket, hogy elfogadják-e a dinók létezését. A válasz: elfogadjuk. Úgyhogy kár csinálni a gyenge műsorod!


"Vagy Isten direkt "becsapná" az emberi tudományt, hogy azzal is tesztelje a híveit?"

Igen bogárkám, remek agymosott szócső vagy. Ugye te találtad fel aspanyolviaszt


"ès a radioaktív izotópos kormeghatározás"

Szegénykém, ha picit is járatos lennél a tudomány eme ágazatában, tudhatnűd, hogy a kiindulási anyagmennyiséget előre meg kell adniuk, hogy a kívánt kort kapják, ami ugyebár körkörös érvelés és a kukában a helye.

Csak gugliznod kell, és rengeteg anyagot találsz ezekről. És annyira egyszerű, h gondolkodni sem kell sokat. Tudom, h a materialistáknak ez nem megy.


"Csak azèrt , mert Mózesnek úgy diktálta le a teremtès könyvèt Isten, hogy napokat mondott? Ezt szó szerint kène venni?"

Az "este- reggel" és az "Isten hat nap alatt teremtette a világot" azt hogy kell érteni szerinted? Hogy 28.842.423 év alatt?

Amúgy a kb. 10.000 éves Földre is rengeteg bizonyíték van már, köztük a citokrómos bizonyítás is, csak mindig eltűnnek ezek a publikációk...


"De hiszen a Bibliát emberek is alakították ugye(apokrif iratok), mi van, ha pont ezeket a rèszeket szedtèk ki?"

HA ismernéd a Bibliát és ezeket az apokrifeket, nem kérdeznél ekkora marhaságot. Annyira nem illenek össze, hogy ennyi erővel Robert MErla Malvil c. künyvének 6. fejezetéért is reklamálhatnál.


"Hiszen csak nem adott volna Isten Mózesnek egy gyors földtörtèneti földrajzórát pontosan megadott milliárd èvekkel ès tudományos kifejezèsekkel, földtörtèneti korokkal meg molekuláris biokèmiával, nem?"

Ne vergődj! Az információs alaptörvény már rég cáfolta a törzsfejlődést.


" Meg hallottam olyat, hogy azèrt hiszi valaki, hogy lapos a Föld, mert csak a gonoszok(???) akarják elhitetni velünk, hogy gömb alakú, hogy ne higgyük Istenben."

Ecsém, évek óta ti próbáljátok bizonyítani, h a Biblia lapos földről beszél. Mi keresztények meg csak nevetve cáfoljuk ezeket. A laposföldesek inkább ezoteriások, meg ateista álkeresztények, akik így akarják lejáratni a hívőket.


Ne hagyd magad becsapni, mert nem jársz jól. Szedd össze magad! Ha furdal a lelkiismeret, ha meg akarsz térni, akkor legyél bátor, és térj meg, ne ilyen marhaságokkal kondicionáld az elméd.

2020. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

"Bebizonyosodott, hogy légyszövetet találtak az egyikben, ami nem igazán bírja 1-2 ezer évnél tovább."

A szöveti bomlás is egy ismert biológiai folyamat. Ha a szövet olyan körülmények közé kerül, hogy ez nem tud végbemenni, pl megfagy és hibernálódik, akkor értelemszerűen nem fog lebomlani.

Ez az alapja a cryoprezervációnak, a hibernációnak:

[link]



"vagy pl. az evolúció bukása. Az is tudományos tény, mégis hisznek abban a mesében sokan, még 2020-ban is. "

A valóságban az evolúció működésén alapuló eredményeket nap mint nap használják, pl az egészségügyben:

[link]


"Amit az özönvíz sokkal jobban magaráz."

Az özönvíz azt jelentené hogy két-két állaron kívül minden fajból minden más egyszerre pusztult el. Vagyis egyetlen rétegben kéne lennie minden valaha létezett faj maradványainak.

Ehhez képest a fosszíliák egyértelműen rétegzettek, ami egyértelműen cáfolja az özönvizet:

[link]


"Szegénykém, ha picit is járatos lennél a tudomány eme ágazatában, tudhatnűd, hogy a kiindulási anyagmennyiséget előre meg kell adniuk, hogy a kívánt kort kapják"

Nem kell semmi ilyesmit megadni. A felezési idő ismeretében a még el nem bomlott anyagok és a már elbomlottak bomlástermékeinek az arányából számolnak.

Ráadásul a radiometrikus kormeghatározást cáfolni próbálók próbálkozásai mind elbuktak az illetők tudatlanságán a témában:

[link]


"Amúgy a kb. 10.000 éves Földre is rengeteg bizonyíték van már, köztük a citokrómos bizonyítás is, csak mindig eltűnnek ezek a publikációk..."

A valóságban az általad említett kormeghatározási módszer egyik eredménye, hogy a tobzoskaalakúak evolúciós útjának elágazását a többi emlőstől sikerült kb 87 millió évvel ezelőttre datálni:

[link]


Ezek után elég merész kijelentésnek tűnik, hogy te nevetve cáfolnál bármit is, amikor nem csak hogy bármelyik kijelentésed ilyen könnyen cáfolható, hanem mint az utolsó bekezdés esetében, még az általad példának hozott módszerek is téged cáfolnak :D

2020. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Noss ugyebár èn sem vagyok tudós(mèg), de a biológia az, ami rendkívül èrdekel, de kèmiát ès a földrajzot is szeretem. Egyelőre főleg azokról tudok, amiket az iskolában tanítanak, tankönyvekből, esetleg a wikipèdiáról szerzem a tudásom. Amúgy egyszer hallottam apámat ès a keresztszüleimet erről vitázni, akkor hallottam, hogy ezt mondta, èn sem èrtem. Lehet a Biblia nem említi a lètezèsüket. Amúgy soha nem olvasok ateista oldalakat, mindenkit megnyugtatok, ezek a saját gondolataim. Ha ezek után pedig valaki rossz kereszténynek tart, mert kèrdèseim vannak, hajrá lehet ítèlkezni. Elvileg a Biblia azt írja valahol, hogy a "Föld nègy sarka" egy gömbnek meg ugye nincs sarka, ezèrt hiszik, hogy lapos, azt hiszem. Egyèbkènt úgy vagyok vele, hogy minél többet tudok tudományos szemszögből a világról, annál jobban csodálom Istent. Hiszen ő alkotta ezt, ès aki odafigyelt mondjuk csak gimnáziumban egy kicsit, az tudja, hogy milyen bonyolult, mèg csak megèrteni a világ működèsèt. Ès ezt Isten találta ki, hogy így legyen. Komolyan, Isten a legnagyobb tudós. Ő alkotta a termèszet törvènyeit, ezèrt bármikor felülírhatja azokat, tehát csodákat tehet. Amit viszont nem èrtek mèg, hogy mièrt nem hisznek az evolúcióban? Ha mondjuk Isten teremtett rengeteg fajt, azok nem fejlődhetnek tovább? Ès vannak ugye a règ kipusztult èlőlènyek, hogy lehet, hogy ritkán találunk mellettünk ma èlő fajok maradványait? Mondjuk T-rex mellett kutyát vagy lovat?
2020. ápr. 28. 15:28
 8/12 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm, te adtad meg a választ. Úgy látom az ilyen emberek, akik nem hiszik el a tudományos alap tènyeket, pl a Föld kora, radioaktív izotópos kormeghatározás működèse, azok valamilyen kètes forrásból megpróbálják igazolni, hogy a tudomány valójában nekik ad igazat, hiába az összes ezzel foglalkozó tudós kapásból bizonyítani tudná a tèvedèsèt. Vagy csak simán nem foglalkoznak olyan "ateista" tèmákkal, mint a világ működése.
2020. ápr. 28. 15:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy ki mit hisz. Hanem az, amikor azt le akarja dugni mások torkán. Gyarmatosított, kiirtott, történelmét utólag hamisított, földjétől és kultúrájától fosztott népek torkán.
2020. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MBbpg ***** válasza:

A Biblia nem állítja hogy ne lettek volna dinoszauruszok, (sőt, a behemót és a leviatán azok per pillanat ismeretlen lények) és eléggé valószínűtlen, hogy Isten a Földet alapból kietlennek és pusztának teremtette volna. Az eredeti kifejezés (tohu va bohu) pedig a Genezis 1:2 mellett csak az Ésaiás 34:11ben és a Jeremiás 4:23ban szerepel, ahol egy ítélet következménye az az állapot. Könnyen lehet, hogy a Genezis 1:1 és a Genezis 1:2 közt más lények is éltek itt, amikre lesújtott Isten ítélete, aminek a következménye a kietlen és puszta Föld.

Ez persze csupán feltételezés, viszont így be lehet illeszteni a dinoszauruszokat a képbe. Ha nem is így van, olyan igeverset egy keresztény se tudna hozni, amivel cáfolná a dínók létezését

2020. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!