Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus honnan vette, gondolta,...

Jézus honnan vette, gondolta, hogy ő az Isten fia?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 30. 07:33
1 2 3 4 5
 31/41 HaEv ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező!

Szerintem ez egy olyan kérdés, amire igazán Ő tudna válaszolni. Miért nem Őt kérdezed? :)

Na jó. Azért találgatni tudunk, de az igazságot nem tudjuk. Ezt azért le kéne szögezni.

Ami szerintem a legközelebb áll az igazsághoz, az hasonlít az emberben levő öntudathoz. Én honnan tudom, hogy nem vagy Isten? (Isten = Isten Fia) Nagyjából Jézus is onnan tudta. Van, amit egyszerűen tudunk.

Persze, ha ez egy JT-s kérdés, akkor viszont a cél is ismert. És mivel már az alapvetés is eltér az enyémtől, így a következtetés is más lesz...

2020. máj. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 pincopallino válasza:
22%

"És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mint egy galambot és ő reá szállani.

És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm."

Máté 3, 16-17


Ez akkor van, amikor Keresztelő Szent János megkereszteli Jézust. Ezután vonul Jézus negyven napra a pusztába, hogy lelkileg felkészüljön a feladatára. Ezalatt a Sátán is megkísérti, azzal provokálva, hogy ha valóban Isten fia, akkor változtassa a köveket kenyérré, majd hogy vesse magát a mélybe, végül megpróbálja földi javakkal, hatalommal megvenni a lelkét vagyis az Istenhez való hűségét. Számomra ez bizonyítja leginkább, hogy az volt akinek mondta magát.

2020. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
40%

"Ezalatt a Sátán is megkísérti, azzal provokálva, hogy ha valóban Isten fia, akkor változtassa a köveket kenyérré, majd hogy vesse magát a mélybe, végül megpróbálja földi javakkal, hatalommal megvenni a lelkét vagyis az Istenhez való hűségét."


Ez pont azt bizonyítja hogy Jézus nem Isten. Nyilván a Sátán azért próbálja megkísérteni, mert tudja hogy ember. Annak nem is lenne értelme hogy a Sátán Isten próbálná megkísérteni.

2020. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 KZitus ***** válasza:
19%

Szia


Erre rengeteg utalás van az Új szövetségben

Máté 3:17 "És hang is hallatszott az égből, amely így szólt: „Ez az én szeretett Fiam,+akiben örömömet lelem.”- ezt Krisztusnak mondta az Atyja.

A János 3:16-ban például, Jézus ezt mondja: „Mert Isten oly nagyon szerette a világot, hogy az ő egyetlen-nemzett Fiát adta.” Pontosan két verssel ezután Jézus újra azt mondja, hogy ő „Isten egyetlen-nemzett Fia” János 3:18. Amikor a zsidók istenkáromlással vádolták Jézust, ő így válaszolt: „Azt mondjátok nekem, akit az Atya elküldött a világba: ʼKáromlást szólszʼ, mivel azt mondtam, az Isten Fia vagyok” János 10:36.

Nem csak Krisztus tudta, hogy ő honnan jött, de még a környezete is felismerte, pl. „A katonatiszt pedig és akik vele együtt őrizték Jézust, látva a földrengést és ami történt, nagy félelemmel teltek el, és ezt mondták: ʼValóban Isten Fia volt ez!ʼ” Máté 27:54.

2020. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
40%

#33


Öhm,a kereszténység szerint a Sátán fellázadt a mindenható Isten ellen...te akkor ebből kinézed,hogy logikusan gondolkodik és belátja,hogy Isten nem kísérthető? Mikor azt se látta be,hogy az Atyát soha nem fogja letaszigálni a trónjáról és behódoltatni?

Ezt csak keresztény szemszögből írtam,hogy lásd,mennyire rossz a hivatkozási alapod.

2020. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 pincopallino válasza:

33-as:

Jézus nemcsak Isten fia, hanem szabad akarattal rendelkező ember is volt, kétségekkel, félelmekkel. Nagyon is kísérthető.

A Sátánnak nagyon fontos lett volna eltántorítani Őt a legfőbb feladata végrehajtásától, és az nem a prédikálás, hanem az emberiség megváltása volt.

2020. máj. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 teológ válasza:
Jesszusom! Van itt minden mindkét oldalon, mint a bucsuban.
2020. máj. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
45%
A teológusok szerint fokozatosan tudatosodott benne. Hasonlóan ahhoz, ahogy egy átlagos ember megismeri élete során a tényleges önmagát. Például kikristályosodik a személyisége, a hivatása. Ahogy növekedett testben és lélekben, egy idő után felismerte, hogy ki is valójában. Nyilvánvalóan a Szentlélek vezette ennek felismerésében.
2020. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Jézust a tanítványok mondták Messiásnak, mert erről az IGAZSÁGRÓL ők kaptak személyre szóló bizonyságot, és Jézusnak ezeket a "bizonyságokat" egy idő után el kellett fogadnia, vagyis ŐBENNE is bizonyossággá érett. Vagyis a Szentszellem formálta, vezette a tanítványok és Jézus kis csapatát, ahogyan ma is történik a kiválasztottakkal (és sokan el is tévelyednek, elhajlanak az ÚTTÓL), csak Jézus nem ment tévútra, mert Ő BŰN Nélkül született, a Szentszellemtől és Szentlélektől, valamint erősen tartották, fogták az angyalok egész földi élete során....ugye tudjuk, hogy így is meg-megbotlottt, de mindannyiszor felállt, és ment tovább, mert bízott az ATYA megbocsátó kegyelmében. Nekünk is ezen a módon kell (-ene) követnünk ŐT, ugyanígy bízni az ATYA megbocsátó irgalmában, tudni mindazt amit Ő elmondott az ATYÁRÓL, és mint IGAZSÁGBAN JÉZUS tanításait a szemünk (értelmünk) előtt tartva élni, mert e HIT által, és e hitet követő cselekedek által születünk újjá KRISZTUSBAN, és eképpen lesz Jézus Krisztus által menetelünk az ATYÁHOZ...egyszemélyes ÚT, és elhívást igényel minden embertől, aki arra "veti a kezét", vagyis aki hiszi és vallja Jézus az URÁNAK, abban meg is születika MEGVÁLTÓ, és véghez is viszi abban az emberben a MEGVÁLTÁS csodáját. amen
2020. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Nagy mese az egész, mint az összes vallás.
2020. máj. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!