Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten a saját képére...

Ha Isten a saját képére teremtette a emberiséget a embereket akkor Isten elöször Majom volt vagy emlős szerű lény?

Figyelt kérdés

Azt mondják Isten a saját képére teremtette a embert de a mai emberi test története nagyon hosszadalmas evolúciói folyamat során fejlődött ki ilyené amilyen ma.


Emberszabású majmokból fejlődtünk ki és volt neandervölgyi ember és különböző ember fajok amik már kihaltak de ma is nagyon sok ember létezik európai ember néger ember ázsiai ember arab ember stb vannak kövér emberek törpe emberek torz emberek stb

tehát ez a felvettés is csak mese hogy Isten a saját képére teremtette a embert.



2020. máj. 6. 02:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

elfelejtetted megírni az életkorodat - kellene... senki sem szereti az idejét fölösleges dologra pazarolni

nincs ilyen kehely - de ha lenne, vajon milyen "boldogság lenne" az önzőségéből? a társat elveszítve? a kegyetlen, önző emberek boldogtalanok ám...

Figyelmesen és többször olvasd el a következő Radnóti verset, sok fontos igazságra ébredhetsz rá magad - jobban, mint ha itt kommentekben magyarázunk, azt sem tudjuk hány évesnek, kinek.

[link]

"De aki egyszer egy vad hajnalon arra ébred,

hogy minden összeomlott s elindul mint kisértet,

kis holmiját elhagyja s jóformán meztelen,

annak szép, könnyüléptű szivében megterem

az érett és tünődő kevésszavú alázat,

az másról szól, ha lázad, nem önnön érdekéről,

az már egy messzefénylő szabad jövő felé tör."

2020. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Wesler ***** válasza:

"A normális ember magának akar jót de ezzel kegyetlen ördöginek kell lennie."


Ezért vagy olyan amilyen. :D Gratulálok, kinyírhatod a családodat is, én csak azt sajnálom, hogy téged még ezért nem különítettek el...

2020. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy én láttam Stephen Hawking filmjét, fogtam is végig a fejem, hogy ilyen ökörségeket végigmondani, mint ez az ember tette. Csinálhatott volna jobb filmet is, az embereket úgy ábrázolta, mintha komplett idióták lennének és tudatlanok, ostobák. Jó hogy már nem él és nem terjeszti a baromságokat.
2020. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Hagyad már a hülye életkorod sajnos már nem vagyok fiatal bár az lennék.


De viszont tapasztalt vagyok a filozófia gondolkodás terén van időm gondolkodni a világ keletkezésén a világ egyetem nagyságán az emberiségen mert főnök vagyok nem kell dolgoznom minden nap 0/24-ben.

2020. máj. 6. 16:52
 25/31 A kérdező kommentje:

Mi értelme lenne a férfinek feláldozni a életét a családja miatt ha egy év gyász után a felesége újra férjhez menne egy másik idegen férfihoz?


A régi férje meg a koporsóban rohadna már rég a kukacok gyomrában sem lenne amikor a felesége másik férfival élne együtt és a emléke el lenne felejtve.

2020. máj. 6. 17:04
 26/31 pelgrim ***** válasza:

Isten nem teremtette az embert, Isten emberré fejlődött, mi tehát, és velünk együtt minden létező Isten fejleményei vagyunk, nem teremtményei. Mint ahogy a fa ágai vagy levelei sem teremtményei a fának, hanem fejleményei. Így értelmezve az ember valóban Isten hasonmása. De tévedsz ha istent úgy képzeled el mint egy hatalmas, jóságos uraság lenne, Isten nem egy valaki, nem egy személy. Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer több.

Közelebb állunk a valósághoz, ha istent úgy képzeljük el mintha ihlet lenne az Eredeti Ihlet mindennek oka, kezdete és forrása. Az ihletre ugyanis a közlés, a kinyilatkozés, a növekvés a fejlődés, stb. jellemző.

Stewen Hawking azt mond amit akar, én pedig azt mondom, hogy koránt sem ismerjük még saját magunkat sem, hát még a teljes természetet az összes törvényeivel.

2020. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
A Teremtés Könyvét, de az egész Szentírást sem szabad szó szerint értelmezni mivel ez, Ágoston szerint, egyenlő lenne az istenkáromlással. Az egész Szentírás az ember gyöngeségeihez mérten, emberi nyelven beszél, ezért elbeszéléseit ennek a fényében kell értelmeznünk.
2020. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hülye vagy vagy csak értelmi fogyatékos?

2021. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Ügye az ember kifejlődésére 2 elterjettebb válasz van. Az evulúció és az Isten által létrejött univerzum, mindenség. Na most te ezt a 2 dolgot összemosod, amit nem kéne, mert ezeknek nincs valami sok közük egymáshoz xdd
2021. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"tapasztalt vagyok a filozófia gondolkodás terén van időm gondolkodni"

Ha ez igaz, akkor gondolkodj el azon, hogy a világ miért mulandó, amikor a cserebogár halhatatlan.

.

"test története nagyon hosszadalmas evolúciói folyamat során fejlődött ki ilyené amilyen ma"

No és a Világegyetem mennyi idő alatt fejlődött ilyenné az ősrobbanásból, mint amilyen ma?

"Isten saját képére teremtette az embert."

Gondoltál-e arra, hogy filozófiai értelemben nem a rest az ember?

Jó felépítésű, sokaknak tetsző testtel is lehet valaki rossz ember.

Ebben az esetben sem a test az 'ember'.

Fordítottja is igaz, Hawking sem volt nagy tudású Adonisz.

2021. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!