Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallások hogyan reagálnának...

A vallások hogyan reagálnának arra, ha kideeülne, hogy az igazi Isten nem azonos egyik vallás istenével?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 28. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Tagadással.
2020. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Attól függ, hogy mennyire meggyőző az állitás.

Mert ha Jézus korát veszzük alapul, sokan nem reagáltak arra, hogy tévedsében vannak az Istennel kapcsolatban.

ezért nem biztos, hogy elfogadnák.

2020. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Sonkával,lilahagymával..
2020. ápr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha 100%-ig atombiztos lenne,hogy nem azonos egyikkel sem,akkor szerintem értelemszerű,hogy lesz olyan,aki teljesen elfordul,illetve lesz olyan,aki igyekszik kideríteni,milyen az Isten igazából és alkalmazkodni hozzá. Mi mást csinálhatnának? De,mint mondtam,ezt nem állíthatjuk teljes bizonyossággal,csak az elmélet kedvéért tételeztem fel.
2020. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen nem igazán lehetséges, mert az isten(ek) szellemi létezők, így identitásukat nem esetleges rendszerek hordozzák.


Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mit szólnának a matematikusok, ha kiderülne, hogy 1=0.

2020. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A vallások sehogy. Csak a személyek tudnak reagálni.

Ők pedig megtérnének az Igaz Istenhez.

Ez tök egyszerű.

2020. máj. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!