Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás hogyan húzza vissza...

A vallás hogyan húzza vissza az embereket?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már ateistáktól, hogy a vallás vissza húzza az embereket.

2020. máj. 14. 04:47
1 2 3
 1/28 SIDLER22 ***** válasza:
73%

Főleg arról van szó, hogy nem lehetnek szabadok. Például ha valaki meleg azt el kell titkolnia. A vallás benne tart az emberekben egyfajta félelmet, hogyha ezt teszed most akkor a TALÁN-ba (vagyis a halál után) majd ez lesz meg az. Az ember parázhat élete végéig, hogy mi lesz azon a helyen amiről senki nem tud semmit. Még azt se, hogy egyáltalán létezik-e az a hely. És most csak az átlag vallásosakról beszéltem. Jehova Tanúinál az életed 90%-ba beleszólnak:

- Nem nézhetsz/hallgathatsz/olvashatsz mágiával foglalkozó vagy bármilyen ördögűzéssel vagy evolúcióval vagy ehhez hasonlóval foglalkozó dokumentumot

- Nem csinálhatod azt a pároddal az ágyban amit csak szeretnétek

- Nem szabad káromkodni, és még sok minden...

Nyílván ezt ők nem így kommunikálják le hanem "csinálj amit akarsz, de ez istennek nem fog tetszeni" címszóval. De a lényege ugyanaz.

2020. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
34%
Istenhez húzza vissza az Istentől eltávolodott embert
2020. máj. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%

Talán azért, mert bizonyos dolgokat nem tesznek meg, ami vagy ellent mond Isten létezésének, szándékának, vagy korlátnak élik meg a tiltott dolgokat.

A tulzott szabadságot pedig észrevétlenül is helyesnek tartják, és mikor a következményeket vállalni kell, akkor érthetetlenül állnak, miért lett rossz abból, amit jónak véltek.

A vallás visszahúzását illetően, vannak ilyen jelenségek, még igy is, hogy nem vagyok ateista. Jézus elmondta, hogy némelyek akadályt görditenek az emberek elé a vallásosságuk által, Mivel nem vallásokat hozott létre az Isten, hanem egy egységesen mindenkire vonatkozó erkölcsi elveket.

Ezeket szabályozzák, úgy mond "tilos, vagy szabad" meghatározásban.

Ezért ami valóban tilos, és halált érdemlő, abban tesznek engedményeket, ami pedig nem tilos, mint PL: a "cölibátus" azt pedig tiltják.Ezt pedig az a következményt hozza magával, hogy elfogadhatatlan imádatot mutatnak be Istennek. S akik ezt fogadták el, ezzel élnek, visszatartatnak attól, hogy az örök élet lehetőségét kapják.

2020. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
30%

Úgy van, ahogy az előző írta.

Épp ezért, ha a vallás 500 éve megszűnt volna, akkor most 50 évvel tartanánk előrébb a fejlődésben.

Lenne már normális őssejtkezelés, ezért nem létezne csonka, nyomorék, szervi beteg, kopasz, rossz fogú, stb. stb. ember.

Lenne normális GMO, ezért gyakorlatilag nem lenne élelmezési problémánk, meg az ipar is jobban menne.

Ugyan ez nem közvetlenül jön belőle, de lenne már fúziós erőmű, így energiagondunk se lenne, és ott lennénk már a Marson is.

Gyakorlatilag minden szempontból sokkal jobb lenne.

2020. máj. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
15%

"Például ha valaki meleg azt el kell titkolnia"

Érdekes dolog jutott eszembe, amikor ezt olvastam. Hiszen sok minden tilos, még sem titkolóznak, nyiltan vállalják a parázna, házasságtörő, és egyébb helytelen életmódot. Pedig ezekben az esetekben mindenképen itéletet fognak aratni, miért is titkolják az egyiket, a másikat nem.

A világban érdekes felfogás alakult ki ezekkel kapcsolatban, hiszen az emberek előtt titkolja, pedig Isten úgy is látja....

2020. máj. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%

Nem húzza vissza sehogy sem. Az emberek nagy része sajátosan értelmezi a vallást. Nem él a mindennapokban szigorú szabályok szerint.

Ez a visszahúzás, durva szabályok manapság maximum a szektákra igazak. De aki szektába belép, annak általában van valami problémája. Mert normális ember észreveszi, hogy mekkora átverés.


"Például ha valaki meleg azt el kell titkolnia"

Persze, mert aki nem vallásos, az mind nagyon elfogadó és simán lehet vállalni a hétköznapi életben és csak vallásos körökben kell titkolni. Ja, nem!

2020. máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

Hogyan húzott le a vallás?


Millió dolgot tudnék mondani. Persze ez felekezetfüggő is, hiszen azt a könyvet mindenki másként értelmezi. Tehát míg egy pünkösdista bűnnek tartja a Harry Potter könyvek olvasását, addig egy evangélikus nem biztos.


A vallás elhitette velem azt a hazugságot, hogy bűnös vagyok, amikor egy normális srác voltam. Tehát kezdődött a bűntudatkeléssel a dolog, ez már önmagaban lehúzó. A vallás további hazugsága az volt, hogy szerinte ahhoz, hogy én jó ember legyek, hogy haladjak az életben, Jézusra van szükségem. Talán ez is benne volt abban, hogy az önbizalmam lecsökkent. Mivel mindig a Bibliát és a vele kapcsolatos dolgokat olvastam, normális infók nem jutottak el hozzám, amik valóban segítették volna az életemet. Egyfolytában csak Isten körül forogtak a gondolataim, mivel a vallás azt tanította, hogy nem erre az életre kell kell gondolni, mert ezen az életen mi csak átmegyünk, az üdvösség a fontos. Ezért nagy céljaim sem voltak. Na meg ott vannak azok a szánalmas esetek, amikor az akkori batátnőmmel kapcsolatban milyen bűnösnek éreztem magam az intimebb dolgok miatt. De soha nem feküdtem le vele, mert az Isten szemében bűn lett volna - a vallás szerint. Ennek meg is lett az eredménye, mert részben a vallás miatt romlott meg a viszonyunk, már rég nem is vagyunk együtt. Persze Isten nem adott nekem más nőt, a gyülekezetbeli lányok rám sem néztek. Szóval ott voltam önbizalomhiányosan, céltalanul, bűntudat terhe alatt, és állandóan imádkoztam, ami persze sosem vezetett eredményre.


Szóval engem a vallás visszahúzott. Ha nem lett volna az a vallásos korszak, előrebb tarthatnék az életben. A legszebb eveim hagytam ott a vallásban, amikor egyéb dolgokat is tehettem volna.

2020. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%
Na, emiatt létezik a "valláskárosult" szó.
2020. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
36%
Visszahúzza anyagilag, gondolkodásilag, lelki fejlődés szempontjából és távolabb kerülünk az életcélunk megvalósításától. Felesleges korlátokat, félelmeket, magunkkal szembeni elvárásokat támasztva.
2020. máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Jó, azért ez nem minden emberre és nem minden történelmi korra érvényes.

Ma a legtöbb embert visszahúzza, az igaz.

2020. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!