Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység tanai szempont...

A kereszténység tanai szempontjából nem az lenne a leglogikusabb lépés, ha gyónás után rögtön megölnének az embereket?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki nekem támad, én nem vagyok vallásos.

Csak nagyanyám nyaggatott ezzel a gyónás dologgal és akkor eszembe jutott, hogy miért nem csinálnak így.

Ha rögtön meghalnának az emberek, miután teljesen megtisztultak a bűnöktől, akkor azzal sokkal jobban lehetne javítani a Mennyországba kerülők arányán.



2013. dec. 5. 23:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*megölnék
2013. dec. 5. 23:24
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Az látszik, hogy nem vagy vallásos, mert nem értesz semmit a dologból. Egy az, hogy jó keresztények között nem találsz olyan személyt, aki megölne, hiszen benne van a tíz parancsolatban, hogy ne ölj. Öngyilkos megint nem lehet, hiszen az öngyilkosság bűn, és a pokolra jutsz. Tehát ki kell várnod, amíg eljön az időd, és az úr magához szólít. Szar ügy, de ez van. Amúgy én sem vagyok vallásos.
2013. dec. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Az egész több sebből vérzik...


Ugyan is az igaz keresztény tanítás szerint nem megy mindenki az égbe, és a gyónás általi feloldozás, nem keresztény tanítás.


Az tény, hogy a szent írás tanítja, hogy az alapelvek elleni bűn estében kérni kell a segítséget a pásztoroktól, vénektől, s ezek a segítő kész pásztorok, segítenek a hiba kijavításában, de a büntetést nem kerülhetik el.

Halál büntetést pedig ember nem szabhat ki, csak a Teremtő akkor amikor eljön az ideje.

Most kegyelmi időszak van, még vár, majd Armageddonkor fog mindenki szembesülni azzal, hogy milyen büntetést kap, s ezt a Teremtő hajthatja végre nem ember.

2013. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Hát ja így nem fog menni. De ha baleset történik és rádborúl a gyóntatószék és meghalsz, akkor oké. Nem öltek meg és öngyilkos sem lettél. Nyert ügyed van.


Há nem? De! :D

2013. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Hiába nulláztál le, sajnos félre vagytok tájékoztatva ezen tanítással kapcsolatban.

Ha mindenki az égbe menne, akkor a földön ki marad?

S egyébként is mivel nem ismered a biblia tanításait, csak innen onnan hallottál valamit, és a Mamád sem tudja az igazat, ezért butaságokat írsz ide, olyanokat amiket a Teremtő nem is gondolt ki, és aztán meg szidjátok, hogy kegyetlen, de azt nem veszitek alapul, hogy egy csomó kegyetlen dolgot az emberek találtak ki és tanítanak Istenről.

2013. dec. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Egy (kiválasztott tömeggyilkos) mindenkiért?:D

És mindenki egy miatt?


Ezen már én is gondolkodtam sokat.

Volt is valami elmebeteg, aki valami háborúban hívőt és nem hívőt is megölettetett, mondván, hogy a hívők majd a mennyországba jutnak.


Általában akinek jó szíve van és értelmes, az nem csinál ilyet. Terrostiából meg van bőven. De ők sem tudtak mindenkit megölni.

2013. dec. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezt úgy lehet csak elvégezni, hogy nem pap gyilkos és a hívők nem egyeznek bele.
2013. dec. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért kellene maradnia a földön bárkinek is? Nem lesz ilyen különbség az üdcvözültek között.
2013. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor lenne logikus, ha csak egyszer lehetne gyónni. Volt egy ilyen időszak, amikor is csak a halál előtt közvetlenül gyóntak.

Másrészt viszont a kereszténység tiltja az ártatlanok megölését, ezért aki megölné őket, az valószínűleg elkárhozna.

2013. dec. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Volt ilyen. Amikor az inkvizíció üldözte a "boszorkányokat", akik legtöbbször egyszerű gyógynövényárusok voltak, vagy értettek valamicskét az orvosláshoz. Elégették őket, hogy majd a tűz megtisztítja a lelküket... keresztények.

[link]

2013. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!