Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisznek az emberek...

Miért hisznek az emberek Istenben, mikor egyértelmű, hogy csak az emberek találták ki a létezését?

Figyelt kérdés

Mármint.. Rengeteg vallás létezik, mindegyiket emberek alkották, mégis szentül hisznek bennük. Mindenki abban, amibe beleszületett, vagy amit választott. Miért nem tudják elfogadni, hogy mindez csak kitaláció, és olyan dolgok alapján élik az életüket, amik nem valóságosak?


Persze én azt értem, hogy könnyebb úgy élni, hogy bízol abban, hogy halálod után egy jobb helyre kerülsz és van mivel vígasztalnod magad, ha egy családtagod meghal. Vagy erkölcsi szabályok szerint élni, mert akkor van okod jól cselekedni. (Mert fentről figyelik minden lépésed) De miért nem jönnek rá az emberek arra, hogy a hit csak egy eszköz, amivel saját maguk életét könnyítik meg, ahelyett hogy szembenéznének a valósággal?


Tisztában vagyok vele, hogy nem tudhatjuk, valójában hogyan működik a világ, de a hit akkor is csak hit. Mégis a legtöbb vallásos ember, a saját nézeteit próbálja bizonyítani másoknak és saját maguknak is csak bebeszélnek nem valós dolgokat.


Ahelyett hogy az ember szembenézne a kegyetlen valósággal, hogy nem vigyáz rá semmiféle természetfeletti hatalom, hitegetik magukat, hogy valamivel könnyebb legyen az életük..


Más is gondolkozott már ezen, vagy csak én nem értem ezt az egészet?


23/L



2020. máj. 18. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

Hát attól függ hol

Magyarországon az emberek kb 90+ százaléka nem igazán hisz vallásban :D

Ázsiában meg szinte minden országban hisznek valamiben

2020. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Ajánlom az 'Isten nem halott' c. filmet. Én sem vagyok "rendes" keresztény, de ez a film akkor is elgondolkodtatott
2020. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Mojjo ***** válasza:
69%

@2: Ja az a film engem is elgondolkodtatott. Arról, hogy ekkora szemetet hogyan is képes valaki filmre vinni.

Idézném saját régi hozzászólásom:


A film egy egyszerű propaganda, tömören és röviden az a lényege, hogy aki ateista, az nagyon gonosz, meg rákényszeríti erővel a nézeteit másokra, mert ezt csinálják az ateisták ugye, és valójában nagyon is hisz Istenben, sőt, tudja, hogy létezik, csak valami gyerekkori trauma miatt őt hibáztatja és gyűlöli. Tipikusan azt a tévképet próbálja közvetíteni, hogy legbelül valójában mindenki tudja, hogy Isten létezik, és aki ezt tagadja, az csak elnyomja magában valami trauma miatt. Baromság, finoman szólva. Egyszerűen csak annyi az alapja ennek a nézetnek, hogy egyes hívők nem tudják felfogni, elhinni, feldolgozni, hogy vannak emberek, akik máshogy látják a világot, mint ők. A 8-as válaszadót meg a film győzte meg erről a hülyeségről, úgy tűnik...


Ja igen, és ha valakinek lennének kétségei: az ateisták (akik valójában hívők, mert igazi ateista nem létezik) gonoszak is. Már a film szerint...


Összességében ezúton is gratulálok a készítőknek. Ahelyett, hogy azon munkálkodnának, hogy az emberek jobban megértsék egymást, csak mélyítik a szakadékot, a meg nem értést. Szégyen.

2020. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Az "emberek" pont azért hisznek Istenben, amiért te hiszel abban hogy azt csak kitalálták.
2020. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Pont, hogy nem hiszek semmiben, mivel egyszer régen minden az emberek fejéből pattant ki, amiben hinni lehetne.
2020. máj. 18. 20:30
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Azért hisznek Istenben, mert nincs sem bizonyíték, sem cáfolat a létezésére, így csak hinni lehet. Te abban hiszel, hogy nem létezik, más meg abban, hogy létezik.
2020. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

"egyértelmű, hogy csak az emberek találták ki a létezését"

Miért egyértelmű?

Akkor lenne egyértelmű, hogy nem létezik, hogyha lenne rá cáfoló bizonyíték. Addig nem egyértelmű.

Magadnak kell megválaszolnod a kérdést: Melyik ésszerűbb? Hinni vagy tagadni? Olyan nincs, hogy hiszem is meg nem is. Nem lehet 50%-ban hinni, 50%-ban pedig nem hinni.

Az ateizmusnak milyen érvei vannak:

- nem látja Istent

- nem tapasztalja

- nem lát rá bizonyítékot

- más korokból is származnak vallások, amelyek mára már nem léteznek

- a tudomány (látszólag) szembemegy a teremtéssel

A teizmusnak milyen érvei vannak:

- a tudomány nem ad kielégítő választ

- a tudomány nem megy szembe a teremtéssel

- a tudomány csak a keletkezés módját magyarázza, a miértjét nem

- az életem nem véletlen

- a természet rendje, szabályossága nem véletlen

- az ember intelligenciája nem véletlen

- a semmiből nem lesz létező

2020. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Megnéztem a filmet, és a filmeknek általában nagy érzelmi hatásuk van, és ezáltal erőteljesen képesek bizonyos hitelveket elhitetni. Én keresztény vagyok, én is hiszek abban, hogy egyik szükséges kritérium az üdvösséghez, hogy valaki higyjen Isten létezésében. Hiszek abban is, hogy Jézus kizárólagossá tette magát abban, hogy ő az egyetlen, akiben való hit által üdvözülni lehet. Mohamed, Buddha stb. meghalt, Jézus feltámadt és él. Ma is. Egy erőssége a filmek, hogy ezeken kívül bemutatja azt, hogy a Jézusban való hit akkor mutatkozik meg igazán, amikor kihívás vagy veszteség elé állít, ha megvalljuk a hitünket. Igen, van, amikor valakit vagy valamit, ami fontos nekünk fel kell adnunk Jézusért. De ha ezt megtesszük, ő százszorosan kárpótol már ebben a világban, de főleg az eljövendőben. És Isten letesztelheti ilyen módon, hogy valóban hiszünk-e. Jézusnak fontos, hogy a szeretetünk valódi-e, hogy őt jobban szeretjük-e mindenkinél és mindenünknél, ő ugyanis mindent feladott értünk a kereszten, és erre csak az az elfogadható válasz, ha megtérünk, és utána is érte élünk, nem saját magunkért.

De egy gyengesége a filmnek, hogy a manapság egyre terjedő üdvösség-teológiát hirdeti: "Fogadd el imában Jézust, és üdvözülsz!" Szerintem, ha idejöhetne a 21. századba egy 1. századi keresztény, és ezt az ötletet elmondanák neki ezek a mai hívők, akkor nézne egy nagyot: "Micsoda? Én soha ilyenről nem hallottam." De nem csak az 1. századi keresztények, kb. a 19. századig senki sem hallotta az "Imádkozd a szívedbe Jézust teológiát". Ez egy viszonylag új vadhajtása a kereszténységnek. Éppenséggel lehetne az is, hogy így üdvözít emberket az Úr, ha a Biblia, amelyet a Szentélelek ihletett, nem mondana mást. De mást mond.

üdv Stefán

2020. máj. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én semleges vagyok de ahogy nem lehet egyértelműen bizonyítani ugyanúgy nem lehet cáfolni sem

Igazából ez egy örök rejtély marad

2020. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Én materialista családba születtem, ateista voltam egy darabig, ugyanazt gondoltam, mint te, de ma már másképp látom. Nem vagyok vallásos, de valószínűbbnek tartom, hogy “valami van”. Istent logikai úton soha nem lehet bizonyítani, vagy cáfolni, ugyanis a tudomány a bizonyítékokra alapoz, bizonyítékot meg csak az érzékszerveinkkel felfogható dolgokkal vagyunk képesek találni. Honnan tudhatnánk, hogy a világ, univerzum nem sokkal összetettebb, mint hinnénk? Színek se léteznek, csak az agyad így dolgozza fel a fényvisszaverődést, amit a szemeddel látsz. Vannak azért érdekes kérdések a világban, amit valószínűleg lehetetlen lesz logika alapján megválaszolni.

Másik oldalról viszont értelek, a kreacionizmus nyilván az emberi fantázia szüleménye, illetve sajnos ma már a vallásokat, illetve spirituális kérdéseket sokan egyszerű kereskedésre, parasztvakításra használják, a történelem során pedig önigazolásként használták az emberi kegyetlenségre, szóval érthető az ellenszenv.

Viszont az sem véletlen, hogy amióta van ember, van istenhit, ugyanis mi el tudunk gondolkodni olyan kérdéseken, hogy mi is valójában a tudat, ki is, mi is vagyok én valójában? És azért ha kimész sétálni a szabadba, te is láthatod mekkora csoda az valójában, ami körbevesz minket.

2020. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!