Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásköziség? Bibliai, vagy...

Vallásköziség? Bibliai, vagy emberi nézet?

Figyelt kérdés
A kérdés azért merült fel bennem, mert a Bibliában Isten nem vallások és taitások különbözőségében vezette az Izraelitákat, sem a Jézus tanitványait.

2020. máj. 19. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan mire gondolsz? Az Ószövetségben Isten általa kinevezett bírák, próféták által vezette a népet. Az Újszövetségben Krisztus egy Egyházat alapított, melyet apostolaira és azok utódaira bízott.
2020. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 KZitus ***** válasza:

Szia

Lehet, és teszi is minden ember, vagy a Bibliát, vagy az emberi nézetet választja. Az egyén személyes döntése.

2020. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A választottakon mikor látszik a Bibliában leirtak beteljesedése? Mert ha egy "vallás" van, akkor azoknak mutatnia kell a Bibliában leirtak összességét. Jézus szavait olvastam az előbb és Ő egységről beszélt, ami vele és az Atyjával való egység. A Bibliában pedig valamelyik iró azt irta, hogy egy értelemben kell lenni azzal a tanitással.

Namár most itt tanitás ezreit, értelmezések különbségét látom, ami nem épen az egységet mutatja.

Nekem ebből az jött le, hogy nem vallásköziség, vagy vallási különbözőségek alkotják Isten népét. Ezért most nem értem, valójában mikor teljesednek ezek? Mert ha az utolsó napokat vesszük, akkor már latszania kellene ennek. Ja és az még eszembe jutott, hogy Jézus kevés emberről beszélt, nem sokról.

2020. máj. 19. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mert ha egy "vallás" van, akkor azoknak mutatnia kell a Bibliában leirtak összességét."


Egy vallás van! A kereszténység ez a vallás!


"Namár most itt tanitás ezreit, értelmezések különbségét látom, ami nem épen az egységet mutatja."


Olvasd csak el a 1János 3:9-11!

2020. máj. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam. A kérdésem nem erre irányult, de az tény, hogy a tanitványok legfőbb tulajdonságainak a szeretetnek kell lennie. Én inkább a tanitásokra értelmezésekre vagyok kiváncsi. A Bibliát elolvasva, nem voltak sokféle vallások tagjai egy "valláson" belüliek. Na ezt rosszul fogalmaztam de talán valaki érti. Vagy is az Izraeliták idejében a judaizmus egy volt, és nem többféle módban. Később Jézus és a Taniványai, és akik idegen országokból vagy vallásból jöttek, egy módon voltak tanitva, és keresztény életre vezetve. Mikor lesz, vagy mikor teljesedik, hogy ugyan ez lesz a Földön mindenhol.
2020. máj. 19. 22:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez a dilemmám nekem is, Kérdező. Ha Isten ismeri a jövőt, akkor tudta előre, hogy sok keresztény vallás lesz. Ez nem baj? Mindenki azt hihet, amit akar, csaj fogadja el Jézust? Néha úgy tűnik nekem, hogy csak ez számít, de időnként ebben sem vagyok biztos.
2020. máj. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A Bibliában Jézus és a Biblia irói is figyelmeztettek erre a tényre, mint ami bekövetkezik. Az apostolok idejében is már voltak, akik változtattak volna a helyes renden, azonban visszatartó erőnek bizonyultak, amig az apostolok életben voltak. A kiközösitéssel egy darabig megakadályozták ezt a gyomot. Sajnos ahogy várható volt, hamar bekövetkezett a gyülekezet oktatásának, és rendjének változása. A testvéri szeretetet felváltotta a hatalom, és anyagiasság nézete, az üldözöttek, üldözővé váltak, félve a hatoságoktól kormányoktól megalkudtak, átvettek szokásokat, hogy megtartsák a "kereszténység" látszatát. A többi pedig már ismert. Szerencsére, az is meglett mondva, hogy ez helyre áll, amikor királyként, megjelenik a megváltó, és elkezdi az egységes keresztény élet és imádat helyreállitását. Valamint a begyűjtő munkát. Csak már azonositani kell, hogy kik Ők.
2020. máj. 21. 06:50
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Vidiripi


A szóhasználatod és fogalmazásod egyértelművé teszi hogy ki is vagy és mire gondolsz!

Az Őrtorony szervezetre!

2020. máj. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, te azt hiszed, hogy a ti közösségeteken kívül más nem is létezik?
2020. máj. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Na egy újabb jehovás álkérdés, pedig már talán mehettek házalni, vagy így egyszerűbb leadni az óraszámot?


Egyébként az őrtorony szervezeten kívül ki látta Jézust visszatérni királyként?

Milyen forrásokkal tudod alátámasztani a hitehagyást? Mert szerintem nem történt ilyen, legfeljebb a 19. században megjelent sok hamis próféta és szektája által.

2020. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!