Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui Újvilág forditásá...

Jehova Tanui Újvilág forditását kik forditották?

Figyelt kérdés
Egyszer kiirtam ezt a kérdést de szét offolták a "tancsik",valóban ezt nem fogjuk megtudni sosem?
2020. máj. 21. 09:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

A tanúk szerint nincs feltüntetve a fordítók neve,nehogy bálványozzák őket...

Hiába lett nekik számtalanszor elmagyarázva,hogy valakit név nélkül is lehet bálványozni.

2020. máj. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják elárulni, mert kiderülne, hogy akik fordították, annyira se ismerik a bibliai nyelveket, mint te vagy én.
2020. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező,


Valóban nem fogjuk megtudni sosem, főleg itt Magyarországon. Az UV Bibliának ugyanis nincs fordítója, mert ez nem fordítás, ez a korrekt válasz.

Összeállítói vannak, akik egy szövegértelmezési kiadást csináltak, ami nem fordítás. Nyilván ezért névtelenek maradtak, hogy ez ne derüljön ki, hiszen ők nem végzett teológusok, hanem laikusok. Egy magyar tanú sohasem fogja megtudni erről az igazságot, mert nem is érdekli. Mint ahogyan a történelmi dátumokról sem, mert azt tanítják neki, hogy amit máshol olvas az nem igaz, mindenki téved ebben a kérdésben, és csak a tanúk tudják helyesen, és pontosan, hogy mi mikor történt, hiszen nyilvánvaló számukra, hogy 1914-ebn visszajött Jézus. Mindent ehhez a tanításukhoz igazítanak, és az összes történelemtudóst tévelygőnek, megtévesztett embernek tartanak. Ugyanez a helyzet a névvel is, mindenki tévelyeg csak ők tudják helyesen. Szomorú ez. Mindenesetre én mindent megteszek azért, hogy olyan információkkal lássam el őket, amin esetleg elgondolkodnak, és rájönnek az igazságra.


Üdv. Péter

2020. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Péter


Nagyon Köszi végre egy korrekt válasz!

2020. máj. 21. 11:18
 5/25 anonim ***** válasza:
9%
Tessék, itt van Jehova Tanúi honlapján a válasz: [link]
2020. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
7%
Ezt is érdemes elolvasni: [link]
2020. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Nincs ott a válasz Living, a kérdés az volt, hogy kik a fordítók. Elolvastam mind a két linket, de egyiken se írja a neveket.
2020. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
11%
Nem vagyok Living :). Nem fogsz neveket találni. Ez a válasz. Érdekes amúgy, és eddig nem is tudtam, hogy az 1971-es American Standard Bible fordítói is névtelenségbe burkolóznak.
2020. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

"Érdekes amúgy, és eddig nem is tudtam, hogy az 1971-es American Standard Bible fordítói is névtelenségbe burkolóznak."

Inkább az érdekes, hogy milyen rafinált módon ferdíted a tényeket. A 71-es kiadás nem egy új fordítás, hanem egy korábbi revíziója, az eredeti fordítók pedig ismertek. Az UV fordítói nem ismertek. Bár ahogy Péter írta, nincsenek fordítói, ezért nem is lehet őket megnevezni.

2020. máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
#9 Én így értettem, de ha nem így van, akkor sem volt szándékos ferdítés, mert nem vagyok képben ezekben.
2020. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!