Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen elméletek vannak amik...

Milyen elméletek vannak amik cáfolná Isten létezését? Mint pl. a repülő spagetti szörnyön kívül, mi van még?

Figyelt kérdés
Én amúgy hiszek Istenben. Keresztény vagyok.

2020. máj. 25. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
A repülő spagetti nem elmélet, hanem egy példa, és még csak nem is Isten létezése ellen hozták fel, hanem a teremtéstörténet álltudományos oktatása ellen kreálták.
2020. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Vannak filozófiai istenérvek, ezeknek vannak kritikái, más említésre méltó elméletet nem tudok Isten létezése ellen.
2020. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ismeritek azt a teáskanál elméletet vagy mi? Mi is a pontos neve ennek?
2020. máj. 25. 20:59
 4/18 anonim ***** válasza:
2020. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kösz! Még milyen hasonlók vannak?
2020. máj. 25. 23:42
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni, inkább csak olyan gondolatokat átadni, amik beindíthatják a szkeptikus gondolkodást. Ha elmondod, hogy milyennek képzeled az Istent, és miért gondolod azt, hogy létezik, talán tudok rá írni egyet.
2020. máj. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szerintem valamiféle energia/lélek lehet. De a túlvilágon sem lehet látni, mivel mindenki gyenge hozzá sztem. Azért gondolom, hogy létezik mert ilyen bonyolult rendszert mint az emberi test, élet, fizika, evolúció, világegyetem csak egy intelligens tervező csinálhat. Istenre gondolok most. Tehát ő teremtette mindezt. De úgy, hogy az olyan emberek mint a tudósok kutatók, te :) ne tudjanak bizonyítékot találni ezekre. :)
2020. máj. 25. 23:51
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb tudomásom szerint nem nagyon van esély Isten létezésének cáfolatára, mert egy cáfolhatatlan kijelentést nem lehet megcáfolni.


A cáfolhatatlan szót filozófiai értelemben értem, ami nem pozitív. Mint ahogy nem tudod megcáfolni, hogy a garázsomban egy pici és mindenki más számára láthatatlan sárkány lakik.


Amire viszont könnyű cáfolatokat találni, azok specifikusabb kijelentések, mint például egy konkrét vallás kinyilatkoztatásai.


Ilyesmire gondoltál?

2020. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
És aki ilyen bonyolult rendszereket létrehoz, az nem kellene, hogy még bonyolultabb legyen? Istenről azt gondolod, hogy önmaga oka, a világnak pedig szüksége van teremtőre. Ezzel csak egy szinttel feljebb mentél, egyszerűbb lenne, ha azt mondanád, hogy a világ önmagának az oka, és kész. Ha Istennek megengeded, a világnak is megengedheted.
2020. máj. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Egy felsőbb intelligencia létezését, amely esetleg elindította a Világegyetemet az útjára, nem lehet kizárni, ugyanakkor szükségtelen feltételezni. A Világegyetem keletkezése kvantummechanikai esemény volt, és ha feltételezzük, hogy a kvantummechanika törvényei mindig is voltak, akkor a Világegyetemet magától jött létre.


Ugyanakkor a vallások isteneit akár nyugodtan ki lehet zárni. Csak el kell olvasni szent iratokat/mítoszokat, pl. Íliász, Ószövetség, Korán, Gilgames Eposz, stb... Ezek nagyon-nagyon komolytalan istenek, látszik, hogy emberi agyszülemények.

2020. máj. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!