Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak még 2020-ban...

Miért vannak még 2020-ban vallások? Mi van csóri dínókkal?

Figyelt kérdés
Valaki árulja mar el nekem, hogy létezhet az, hogy 2020-ban még mindig vannak vallásos emberek... Hogy hihetnek az emberek abban, hogy jött egy mindenható és egy csettintésre megteremtette ádámot vagy ahmedet. Hát bizonyitott tény, hogy léteztek azok a dínók. Őket ki teremtette? Vagy belőlük fejlődött ki Jézus? Meg ha buddha vagy jézus teremtette a dínókat, akkor mi értelme volt, hogy beledobtak egy nagy aszteroidát a földbe? Meggondolták magukat es nyomtak es reset gombot, hogy inkabb embereket teremtenek? Nem értem.

2020. máj. 30. 10:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Szeretném tiszteletben tartani mindenkinek a hitét meggyőződéses ateistaként, hisz ki vagyok én, hogy kétségbe merészeljem vonni más hitét?!

Viszont van itt pár tárgyi tévedés, amit szeretnék eloszlatni. Nem hiszem, hogy a tudománnyal összeegyeztethetetlen a hit.


Kedves #5!


Sajnálom, hogy nyers vagyok, de tévedsz! És ezt kérlek, bibliai szempontból is, meg biológiai szempontból is szeretném neked alátámasztani.

A Teremtés könyvében kétféle szó szerepel: fajta és faj. Nem ok nélkül. Mivel a Biblia keletkezésének idején nem volt az embereknek nagyon rendszertani ismeretük, ezért nagyon zavarban voltak azt illetően, hogy most fajt vagy fajtát írjanak. Azért, mert a kettő nem ugyanaz.

Te azzal érvelsz a kreacionizmus mellett, hogy a fajok egyedei csak egymással képesek szaporodni. Ez egyrészt nem feltétlenül igaz, másrészt a logikai viszony fordított. A faj definíciója: azon egyedek összessége, melyek egymással termékeny, önmagukhoz külső-és belső felépítésben hasonló utódokat képes létrehozni. Ebbe nagyon sok minden belefér. Tehát az nem helytálló érv a kreacionizmus mellett, hogy a fajok csak egymással képesek szaporodni: mivel a faj egy ember által kiválasztott rendszertani kategória, még ha természetes egysége a rokonsági szerveződésnek. Azonban a fajfogalomban azt hibásan látod, hogy a faj egy állandó valami. A fajok változnak, adott esetben még az ember által is belátható időtávon belül igen komolyan.


A másik dolog egy olyan dolog, amivel érvelsz a Bibliából, azonban erre az ókor emberének még nem volt rálátása. Hiszen hitetek szerint a Biblia szent könyv, isten sugallatára íródott, azonban azt be kell lássuk, hogy emberi alkotás. Amiről beszélni szeretnék, az az ivarfogalom. A Bibiliában ezt meglepően helyesen és következetesen kezelik, de csak egy bizonyos fokig.

Ennek oka a következő. Az ivarok szétválása viszonylag későn válik ketté teljesen (értsd: nem vagy nem csak hímnős egyedek vannak), az ivari kétalakúság (a két ivar külső-belső jegyeiben is elkülönül az egyedekben) pedig még később. Hogy csak pár példát említsek az állatvilágból:

-vannak olyan laposférgek, amik lárvái még képesek osztódással szaporodni.

-a gyűrűsférgek zömmel hímnősek


Hogy még bonyolítsam a dolgot, a szaporodáshoz igazából nem is kell két egyed akkor sem, ha már vannak szétvált ivarok.

Egy valag ízeltlábú képes szűznemzéssel szaporodni (a levéltetvek például), sőt pár gerinces is (pár hüllő, de pl. egy kárászfaj is).


A következő, amin fennakadtam, az a halál. De, ismerjük a halál szükségszerűségének okát. Az emberi szervezet, hasonlóan a többihez számos folyamat révén egy belső állandóság, a homeosztázis fenntartására törekszik. Ha elvágják az ember torkát, akkor ez ugye felborul, de annyira, hogy a szerveink nem képesek működni, így az agyunk sem, ezért nem élünk tovább. Az öregedés már egy érdekesebb kérdés. A sejtosztódásban a sejt DNS-állománya megkettőződik. Azonban ez a folyamat tökéletlen egy kissé, és a DNS minden osztódáskor megrövidül, azaz előbb-utóbb a funkcióval bíró gének is sérülnek. Ezt hivatott elodázni a telomer. Ami viszont szintén véges, ezért egy-egy sejt meghatározott számú osztódásra képes, egy korlát felett a funkciója betöltésében egyre jobban gyengélkedik: a sejt elöregedik. A kor előrehaladtával egyre több az ilyen sejtünk, emiatt az anyagcsere-folyamataink lelassulnak és a lebontás irányába tolódnak el. Előbb-utóbb ezért a homeosztázis helyreállíthatatlanul felborul és meg fogunk halni.


Nem bántani akarlak, természetesen. Csak arra akarom kihegyezni a dolgot, hogy én amellett sem tartom az ateizmusnál alacsonyabb rendűnek az istenhitet, hogy pontosan látom, hogy a természettudomány tökéletesen alkalmas a világunk leírására. Mert ez önmagában nem bizonyítja vagy cáfolja isten létét, semmit nem mond róla.

2020. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, én dinoszauruszfan vagyok és keresztény. Akkor most mi van?


Röviden: a vallásosság nem zárja ki a dinoszauruszok hajdani létének elismerését. Ha a kérdésed valójában nem trollkodás és nem csak indulatkeltésből dobtad ezt fel, szívesen kifejtem részletesebben.

2020. jún. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Én sem értem, hogy mégis mi a bajod velünk! Ne törődjél velünk, hívőkkel! És én azt gondolom, hogy Isten teremtette a dínókat, csak unalmasnak tartotta őket, és egy kisbolygóval kipusztította őket. És aztán gondolt egyet, és miért ne? Megteremti az embert, saját magára. Szerintem ilyesmi leszek.

De én hiszek a Teremtőben!

2020. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
0%
Dinoszauruszokra is épül vallás. Ott vannak azok a szerencsétlenek, kik a tollasságukban hisznek.
2021. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!