Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus Krisztus testben vagy...

Jézus Krisztus testben vagy szellemben támadt fel harmadnapon?

Figyelt kérdés
2020. aug. 1. 22:26
A kérdező szavazást indított:
testben
szellemben
33 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Van itt egy vagy két csacsi felhasználó aki mindig beakar csapni azt irogatták hogy szellemben,én is ugy tudom hogy testben,valaki-kik szorakozik velem,3 kérdést irtam ki a napokban amiről utána megerösitettek az itteni hsz-ok de mindig valaki-kik megprobálnak megvezetni,vagy szorakozik valaki vagy nem tudom.
2020. aug. 1. 22:34
 2/20 A kérdező kommentje:

idézet: Ahogy valaki előttem irta, az irások szerint nem ment fel az Atyjához, tehát élettelen volt, és a harmadik napon szellemben kelt életre.



Ilyenekkel trollkodik valaki vagy valakik.

2020. aug. 1. 22:35
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Lukács evangéliumából:


36Míg ezekről beszélgettek, egyszer csak megjelent köztük és köszöntötte őket: „Békesség nektek!” 37Ijedtükben és félelmükben azt vélték, hogy szellemet látnak. 38De ő így szólt hozzájuk: „Miért ijedtetek meg, s miért támad kétely szívetekben? 39Nézzétek meg a kezem és a lábam! Én vagyok. Tapogassatok meg és lássatok! A szellemnek nincs húsa és csontja, de mint látjátok, nekem van.” 40Ezután megmutatta nekik kezét és lábát. 41De örömükben még mindig nem mertek hinni és csodálkoztak. Ezért így szólt hozzájuk: „Van itt valami ennivalótok?” 42Adtak neki egy darab sült halat. 43Fogta és a szemük láttára evett belőle.

2020. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
21%

(1Péter 3:18) . . .Testben ölték meg, de szellemben kelt életre.


Akkor bizony ellentmodás van a Bibliában, ha ez igy volna.

Ugyan is azt a Testet feláldozta. Amit pedig feláldoznak, az megszűnik létezni, vagy lenni, megsemmisül.

Hasonló módon öltöttek testet a múltban az angyalok, hogy az emberek előtt láthatók legyenek; ettek is, sőt, egyesek még meg is házasodtak és gyermekeket nemzettek.

Ezért nyilvánvalóan, a Biblia nem ellentmondásos irása alapján,

Jézus nem mindig ugyanabban a testben jelent meg, hiszen még a bizalmas barátai sem ismerték fel azonnal, de úgy beszélt hozzájuk és úgy viselkedett, hogy azonosítani tudták őt azzal a Jézussal, akit már ismertek. Ha kellett olyan fizikai testet vett fel, ahol szegek helyét is lássák.

A Démonok is megtudnak jelenni olyan személy kinézetével, aki már meghalt, és a Teste is elenyészett DE hasonlit.

2020. aug. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

Természetesen testben támadt fel, mint idézték, evett és ivott tanítványaival, Tamás apostol sebei helyét is megtapinthatta, sőt Krisztus ezzel előre vetítette a mi testben történő feltámadásunkat is. Viszont ez a test már minőségre megváltozott, már nem olyan szokványos halandó porhüvely volt, mint jelenleg a mi testünk.


Amikor az asszonyok a sírhoz mentek, már nem találták ott Krisztus testét, a gyolcsok össze voltak hajtva, a kő elgörgetve. Az angyal szózata pedig mondta, nincs itt, feltámadt. Súlyosan istentelen dolog tagadni a test feltámadását.

2020. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 szp72 ***** válasza:
76%

@ "(1Péter 3:18) . . .Testben ölték meg, de szellemben kelt életre."


Természetesen ezt a mondatot nem úgy kell érteni, hogy a teste nem támadt fel, hiszen nyilvánvalóan feltámadt, a sír üres. A feltámadt Jézusnak teste van, amelyen ha akarja a szegek helye is látható. Azok nem álsebek, nem látszat sebek, nem vizuális csalódás, hanem a szegek ütötte sebek.


Szellemben feltámadni azt jelenti, hogy az anyagi test átszellemül, átlényegül, már nincs alávetve a korábbi korlátainak, de mégis az anyagi testnek a folytatása.


Az emberek feltámadása is Jézuséhoz hasonló, ugye a sírok megnyílnak, a tenger visszaadja halottait, tehát a feltámadásban nagyon is részt vesz a meghalt test. A halandó testünk támad fel, és dicsőül meg nem pedig egy egészen másik test.


"S ha annak Lelke(Szelleme) lakik bennetek, aki feltámasztotta Jézust a halottak közül, akkor Ő, aki feltámasztotta Jézus Krisztust a halálból, életre kelti halandó testeteket is a bennetek lakó Lelke(Szelleme) által.

2020. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Vagy trollkodnak, vagy elolvastak valami gnosztikus kéziratot.
2020. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#3


" Ezért így szólt hozzájuk: „Van itt valami ennivalótok?” 42Adtak neki egy darab sült halat. 43Fogta és a szemük láttára evett belőle "


nagyon jó.. életre kel a manus és első dolga ennivalót kunyerálni

2020. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam aki nem testben feltámadottnak mondja Jézust,vagy terjeszti az az antikrisztustól való.
2020. aug. 2. 23:05
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"@ "(1Péter 3:18) . . .Testben ölték meg, de szellemben kelt életre."

Természetesen ezt a mondatot nem úgy kell érteni, hogy a teste nem támadt fel, hiszen nyilvánvalóan feltámadt, a sír üres."

Sőt, szp-t kiegészítve még annyit teszek hozzá, hogy ez a kiragadott idézet Péter első leveléből nem pontosan így van.

"Test szerint megölték ugyan, de a Lélek életre keltette."

Vagy protestáns fordítás:

"megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint"

"miután halálra adatott test szerint, de megeleveníttetett Lélek szerint."

Lélek szerint - ma úgy mondanánk inkább, hogy a Lélek által.

Ha azt mondjuk, hogy szellemben/lélekben támadt fel, részben igaz. De valóban félreértésre ad okot, mintha tagadnánk a test feltámadását.

Jézus sírja üres volt. Gyakorlatilag ez az egész Újszövetség üzenete. Jézus feltámadt:

- Lélek szerint: hiszen azt valljuk, hogy a feltámadáskor az anyagi test megdicsőül, tehát egy más minőséget kap. Nem lesz romlandó többet. (vö: 1Kor 15,42-44: Így van a halottak feltámadása is: romlandó testet vetnek el, és romolhatatlan test támad fel; szégyenben vetik el, és dicsőségben támad fel; gyöngeségben vetik el, s erőben támad fel; érzéki testet vetnek el, és lelki test támad fel.")

- Lélek által: Isten Lelke, a Szentlélek az, aki életre keltette a halálból Krisztust.

2020. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!