Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui tanitása az...

Jehova Tanui tanitása az 1914-ével kapcsolatos tanítása mi,vagy csak egy hamis tanitás egyike?

Figyelt kérdés
2020. aug. 3. 21:35
1 2
 11/17 szp72 ***** válasza:
78%

@ "és megszületik Isten királysága az égben"


Mondjuk én azt hittem, hogy Jahve mindig király volt és mindig király lesz.

"Az Úr a vízár fölött trónol, és az Úr trónol, mint király örökké."(Zsolt 29,10)


Isten királysága a mennyben mindig is létezett. A földön valóban a Sátán szerezte meg a hatalmat, de Jézus pont azért jött, hogy Isten királysága, a földre is eljöjjön. S valóban Isten királysága a földön is megjelent, mint kicsiny mustármag, ami majd növekedve az idők végén teljes győzelmet arat a földön is.

2020. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
18%

"jézus kit nevezett ki?

A Jézus név nagy betüvel irandó.

(Máté 24:45–47) 45 Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik az eledelüket a kellő időben? 46 Boldog ez a rabszolga, ha az ura ilyen munkában találja őt, amikor eljön! 47 Biztosak lehettek benne, hogy mindene fölé kinevezi.


A fent emliett Személyekről azt mondja, hogy HŰSÉGES, értelmes, és szellemiekben gondoskodik Jézus javairól, vagy is a juhairól, akik embereket jelentenek.

Vajon Hűségesnek nevezhető az, aki Isten nyáját háborúba vezeti, és a nacionalizmus és a politika oltáron feláldozza Isten juhait?

Jézus ilyen embereket nevezett ki?

Ők mindnyájan Testvérek?

Két keresztény, akik testvérek, azért ölik meg egymást, mert az egyik Német származású, a másik meg Magyar, vagy Angol.

Ezt tanitotta Jézus?

(Máté 26:52) . . .„Tedd vissza kardodat a helyére, mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el.

(Ézsaiás 2:4) . . .Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.


"megadja nekik az eledelüket a kellő időben"

Ki lehet-e nevezni valakit, ha nem gondoskodik megfelelő szellemi táplálékról, nem tartatja be Isten erkölcsre vonatkozó elveit, Sőt még szentesiti is a halálos bűnöket, amit a Biblia alapján Isten halállal fog büntetni. ezzel pedig becsapja a nyáj tagjait.


Isten népe sosem volt tökéletes, Jézus jól tudja ezt. DE egy Biztos, hogy a tökéletlenségük ellenére, nem alkusznak meg, és nem hunynak szemet az Isten szavában helytelenségeknek nevezett dolgok felett. Mert felelősséggel tartoznak Jézus javaiért, és kötelességük Isten nyáját helyesen és tisztán tartani.

Ekkor érdemes arra, hogy megbizatásának eleget tegyen.

2020. aug. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Értem szóval akkor a zsidók is mind hamis próféták voltak, mert másképp értelmezték a Megváltó szerepét?


Nem mindegy, hogy valaki próféciákat értelmez vagy maga gyártja azokat.

2020. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


Az 1914-es tanítás több sebből vérzik:

1. a kiinduló dátum - 1914-2520=606 ehhez jön +1 év a ie.1 után ugyanis 1 következett, tehát ie. 607. A tanúk szerint ekkor pusztult el Jeruzsálem először. Csakhogy 20 évvel később történt ie. 587-ben. Lásd: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2. mi történt 1914-ben - ugyanis Jehova tanúi tanítása szerint "1914-ben Jézus eljutott oda, hogy saját messiási trónjára ülhetett le mint király és Bíró" (A Jelenések nagyszerű csúcspontja közel 1989, 73. oldal). Csakhogy van ezzel egy kis probléma. Ha megkezdődött az Úr Jézus Krisztus ezeréves uralma, akkor Sátánnak megkötözve kellene lennie immár 106 éve. Bárkinek úgy tűnik, hogy Sátán meg van kötözve? Mert nekem nagyon nem...


Üdv. Péter

2020. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
45%
Ébredjetek 90-es évek: " ami a legfontosabb, ez a folyóirat megerősíti a bizalmat, a Teremtő azon ígérete iránt, amelyszerint egy békés és biztonságos új világ jön létre, mielőtt elmúlik az a nemzedék, amely tanúja volt az 1914-es eseményeknek" A Szentírás5. Mózes 18- "Ha pedig egy próféta elbizakodottan olyan igét mond az én nevemben, amelyet nem parancsoltam neki, vagy ha más istenek nevében szól, az a próféta haljon meg! 21De gondolhatnád magadban: Miről ismerjük meg, hogy nem az ÚR mondott egy igét? 22Ha egy próféta az ÚR nevében mond egy igét, de az nem történik meg, nem teljesedik be: azt az igét nem az ÚR mondotta, hanem a próféta mondta elbizakodottságában; ne félj tőle!" ez szerintem mindent elmond...
2020. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
45%
ha ezt a tanítást akkoriban valaki fenntartással fogadta, ki is közösítették, amiért nem hisz Jehova ígéretében
2020. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A biblia szerint ez a szervezet és a néhai alapitó-vezető egy hamis proféta volt. Aki beteljesületlen jóslatokat terjeszt a hamis próféta.
2020. aug. 4. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!