Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy Jehovás hittérítő csak...

Egy Jehovás hittérítő csak addig akar téríteni még potenciális hívőt lát a kiszemelt alanyban? Talán egy beszervezett tag után jár nekik valami "juttatás"?

Figyelt kérdés

Anyámat próbálták beszervezni 2 hónapon keresztül, mi a gyerekei nem is tudtunk erről.

Aztán sikerült anyumat lebeszélni erről az egészről (kicsit felnyitottuk a szemét), miután kiderült hogy heti több alkalommal is a házában fogadta ezeket az embereket.

Később anyám elmondta nekik hogy már egyáltalán nem szeretne Jehovás lenni, azóta (kb egy hónapja) nem is keresi már a két nő, teljesen köddé váltak.

Előtte meg ment a mézes mázas duma, hogy beszervezzék a nyájba.


Onnan tudom ezt az egészet (meg anyám is mesélt sokat milyen közvetlenek voltak vele, és ezért volt szimpatikus neki ez az egész), hogy az utolsó alkalomnál mikor ott voltak, pont akkor mentem anyumhoz és találkoztam velük. Kb. 10-15 percet hallgattam a beszélgetésből, aztán le is léptek mert zavaró tényező lehettem mikor odaültem közéjük ( tíz percig a konyhából "hallgatóztam", utána ültem csak közéjük 5 percre, még le nem léptek)

Már akkor egyértelmű volt, hogy elég agresszív nyomulással próbálják beszervezni anyám.


Szóval a lényeg hogy azóta egyáltalán nem keresik anyum. Nekem ebből az jön le hogy ezekben az emberekben semmi "baráti" jóindulat nincsen, addig még valakiről úgy hiszik be tudják szervezni járnak hozzá. Viszont ahogy kiderül halott ügy, egyből továbbállnak.

Ebből sejtem azt, hogy mint mindenben itt is a pénz irányít a háttérből.

Vagy rosszul gondolom?



2020. aug. 6. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Semmilyen pénzügyi beszervezés nincs itt.

Nem vesszük el senkinek az anyagi javait. Aki adományoz az önként ad, akkor és amennyit gondol. Ha nem ad, akkor nem ad.

Itt nics kötelező tized, sem perselyezés.


A Másik, hogy a Karantén miatt, Nekünk sem szabad kimenni a szolgálatba, sem házanként.

Ha anyud enm szeretne erről beszélgetni, és a Testvéreimet fogadni, teljes joga van hozzá. Isten nem kényszeritetteket hiv, vagy vár.

2020. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

"Jehovás hittérítő "

Nem téritünk hitet. Ismeretet adunk át a Bibliából.

2020. aug. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

2# Azért ez tisztázzuk le, pontosabban ti a szervezet által kiadott nyomtatványokból adjátok át a sajátos és igen szubjektív Biblia értelmezéseteket, aminek semmi köze se a kegyelemhez, sem ahhoz, amit valójában tanít a Biblia.


Kérdező: ezt a mézesmázos viselkedést tanulják, nem kell csodálkozni, benne van a könyvükben, hogy hogyan kell viselkedni egy tanulmányozóval. Például pontosan mikor és hogy kell dicsérni. Szánalmas ta egész.

2020. aug. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár pénzbeli jutalom, csak a dicsőség.
2020. aug. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Vidiripi


Jehova tanúi nem kapnak pénzt azért mert "beszerveztek" valakit!

Igen úgy tekintett anyudra mint leendő tagra a szervezetben! Amíg te meg nem jelentél a képben!

2020. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha egyszer ezek beszervezték volna,akkor jött volna alelki terror és egyebek,még tőled is eltiltották volna ha te is nem lépsz be hozzájuk.

Sok kapcsolatot tönkretettek ők,baráti,családi,stb,és nem utolsósorban nem keresztények.vigyázz anyukádra! potenciális tagot láttak benne.

2020. aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

Lelki terror?

Te beteg vagy. Senkit nem terrorizálok, sem fizikailag sem lelkileg, és a Testvéreim se.

akinek nem jó, vagy nem ért egyet, szabadon elmehet. Isten nem kényszerit senkit, összekeversz más vallással.

2020. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Bemásolja a vének könyvéből azt a részt, ami azt taglalja, hogy ha egy volt tag máshová költözik, akkor ott szólni kell az adott tesóknak?
2020. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"beszervezett tag"


Ez tévedés. Ha valaki nem ért egyet a Bibliában tanultakkal, azt ha fejen állok sem lesz Tanú. Ha Isten nem vonzza akkor Én labdába se rughatok.

Ezért tévedés az, hogy mindenáron "bekell szervezni", ellent mond Isten szavának is, és a szándékának is.

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha vonzza őt az Atya, aki küldött engem. . . .


Soha nem lesz Jézus Tanitványa senki, akit az Atya nem támogat a szellemével. Ennélfogva, ez nem embereken múlik.

2020. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

---Ha Isten nem vonzza akkor---


Ez az egyház nem Isten! Önbizalomban nincs hiány! :-)

2020. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!