Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy Jehovás hittérítő csak...

Egy Jehovás hittérítő csak addig akar téríteni még potenciális hívőt lát a kiszemelt alanyban? Talán egy beszervezett tag után jár nekik valami "juttatás"?

Figyelt kérdés

Anyámat próbálták beszervezni 2 hónapon keresztül, mi a gyerekei nem is tudtunk erről.

Aztán sikerült anyumat lebeszélni erről az egészről (kicsit felnyitottuk a szemét), miután kiderült hogy heti több alkalommal is a házában fogadta ezeket az embereket.

Később anyám elmondta nekik hogy már egyáltalán nem szeretne Jehovás lenni, azóta (kb egy hónapja) nem is keresi már a két nő, teljesen köddé váltak.

Előtte meg ment a mézes mázas duma, hogy beszervezzék a nyájba.


Onnan tudom ezt az egészet (meg anyám is mesélt sokat milyen közvetlenek voltak vele, és ezért volt szimpatikus neki ez az egész), hogy az utolsó alkalomnál mikor ott voltak, pont akkor mentem anyumhoz és találkoztam velük. Kb. 10-15 percet hallgattam a beszélgetésből, aztán le is léptek mert zavaró tényező lehettem mikor odaültem közéjük ( tíz percig a konyhából "hallgatóztam", utána ültem csak közéjük 5 percre, még le nem léptek)

Már akkor egyértelmű volt, hogy elég agresszív nyomulással próbálják beszervezni anyám.


Szóval a lényeg hogy azóta egyáltalán nem keresik anyum. Nekem ebből az jön le hogy ezekben az emberekben semmi "baráti" jóindulat nincsen, addig még valakiről úgy hiszik be tudják szervezni járnak hozzá. Viszont ahogy kiderül halott ügy, egyből továbbállnak.

Ebből sejtem azt, hogy mint mindenben itt is a pénz irányít a háttérből.

Vagy rosszul gondolom?



2020. aug. 6. 22:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát ez az egyik hatalmas nagyképűség, amit hisznek ezek, hogy ők kiválasztottak, ez a jehova szó vonzza őket, mert erre érdemesek. Így azért érthető már, nem? Hogy miért lesznek ilyen debil beképzeltek.
2020. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
"beszervezni"?! Jézusom, ne úgy tekintsünk már rájuk, mint a jakobinus mozgalom szervezőire!
2020. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!