Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik vallások nem vettek...

Uyscuti kérdése:

Melyik vallások nem vettek részt a II. világháború harcaiban ? Szeretném kérni , hogy a válaszok legyenek alátámasztva hiteles és saját egyháztól , vallástól független forrásokkal.

Figyelt kérdés

2020. aug. 7. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
egyik sem, az egyházak nem vettek részt a háborúban
2020. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
1 A katolikus egyház parolázott a nácikkal, és előszeretettel mutatkoztak velük.
2020. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 DarthPlagueis ***** válasza:
63%
Jehova tanui... Ugyis ezt a valaszt varod. Most orulsz? Ettol erzed magad felsobbrendunek? Inkabb szegyellned kene magad, hogy nem fognal fegyvert, ha bajban lenne a hazad, ha veszelyben lenne a csaladod. Nem hinnem, hogy Isten azt varna el, hogy hagyd meghalni oket. Ajanlom figyelmedbe az Oszovetseget, bocs heber iratokat es olvasgasd, mennyit haboruzott Isten nepe.. Te meg egy emberi szervezet utasitasa miatt inkabb bujkalnal egy pincebe...
2020. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Egyik vallás sem vett részt benne, nem vallásháború volt.
2020. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

3

"szegyellned kene magad, hogy nem fognal fegyvert, ha bajban lenne a hazad, ha veszelyben lenne a csaladod."

Ellene beszélsz a megváltódnak, és az uralmának.

(János 18:36) . . .„Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, a szolgáim harcoltak volna, . . .

Sajnos fogalmad sincs mit jelent keresztényként élni, gondolkodni. Isten, és a Fia sem nacionalista, és senkinek nem adott sem parancsot, sem engedélyt, hogy megöljön bárkit is.

(Máté 26:52) . . .„Tedd vissza kardodat a helyére, mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el.

Jézus uralma nem része a világnak, igy a Követői nem vesznek részt a világ nacionalista háborúiban, lázadásaiban.

Ennek a világnak Sátán az uralkodója, aki a politikát, a korrupt kereskedelmet, és a hamis vallásokat támogatva tartja kézben a hatalmát.

Jézus pedig az agape szeretetet, vagy is az önfeláldozó szeretetet tanitotta, amit Ő is, és a követői is alkalmaztak.

Amikor a vallás és a politika összekapcsolódik, az könnyen erőszakhoz vezet. Jézus azt tanította a követőinek, hogy ilyen körülmények között is őrizzék meg a semlegességüket.

Ez az egyik ok, amiért a magas rangú papok és a farizeusok meg akarták ölni Jézust. Politikai és vallási vetélytársat láttak benne, aki veszélyezteti a hatalmukat.

Az igazságtalanság elleni harcot Istenre kell bízni.

2020. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

"egyik sem, az egyházak nem vettek részt a háborúban"


Az érdekes, hiszen maga a Püspöki kar kötött konkordátumot a Hitler kormánnyal. A harctereken mindegyik lelkész azt hirdette, hogy Isten az Ő nemzetüket áldja meg. A Németek lelkésze ugyanazt mondta, mint az angolok, olaszok, vagy más országok lelkésze.

Vajon Isten igy gondolkodik? ....

2020. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

DarthPlagueis


A keresztények nincsneke a Mózesi törvény alatt, újszövetséget kötött Isten az emberekkel, a fia által. Ebben nincs helye az öldöklésnek azok számára, akik az újszövetségben Jézussal egységben vannak.

A Föld Istené, és ilyen hogy haza , csak a világi emberek fejében létezik, akiket arra tanitotttak, hogy Isten az egyik nemzetet a másik főlé helyezi.

Ez hazugság, Téged becsaptak.

2020. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 DarthPlagueis ***** válasza:
57%
Ertem, szoval ha a szomszed ratok rugna az ajtot es meg akarna titeket olni, nem vedekeznel, nem vedened a csaladod.. A haboru ugyanez csak nagyba, es a nemzeted a csaladod. Nekem ez a nezetem, nem becsaptak, mert en nem emberi szervezetekre hallgatok, en kialakitottam a sajat nezopontom.
2020. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

DE védekeznék, csak keresztény módra.

A Tölem telhető módon igyekeznem kell úgy megvédeni magam, a családomat, hogy ne tegyek kárt az ellenségemben.

Ahogy pedig irtam, Istennél nincs nemzeti kérdés:

(Kolosszé 3:10, 11) . . .. 11 Az új egyéniség nem tesz különbséget sem görög, sem zsidó, sem körülmetélt, sem körülmetéletlen, sem idegen, sem szkíta, sem rabszolga, sem szabad között, hanem Krisztus minden mindenbe. . .

Én sem emberi szervezetekre halgatok, hanem Isten szavára, ellenben csatlakoznék olyan emberi szervezetekhez, ahol Isten szava ellen tanitanának.

Hogyan nevezed testvérednek azt, akit épen megkell ölnöd, mert más nemzethez tartozik. Jézus ilyet tanitott volna?

A saját néző pontod, mennyire hasonlit a megváltód, és Isten nézőpontjához? Mert ahogy elnézem, messze van attól, de nagyon.

(Máté 16:25) 25 Mert aki meg akarja menteni az életét, el fogja veszíteni azt, aki azonban elveszíti az életét énértem, meg fogja menteni azt.


Krisztus hajlandó volt meghalni érted.

Te hajlandó lennél ugyan ezt megtenni? Ő bizalmat szavazott neked.

Te bizol benne?

2020. aug. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Hogy támasszak alá bármilyen forrást, mikor te úgysem fogadsz el semmi mást, csak az ördögtorony idióta írásait? Hogy gondoltad te ezt?????
2020. aug. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!