Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Ha annyira jó...

Keresztények! Ha annyira jó az Isteneted, akkor miért teremtette a rossz dolgokat? Akár hiszitek, akár nem, istentől még a rossz dolog is származik!

Figyelt kérdés
Ha én isten lennék, akkor azonnal megteremtettem volna a Mennyországot a Földre, és kézi bizonyítékot is adtam volna. És így a lényeknek nem kell félniük, és örökké tudnak élni. És ami nem rossz én mindent megengedtem volna!

2020. aug. 16. 09:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
19%

Isten nem teremtett rossz dolgokat.

Nézz körbe, és elmélkedj Isten művein. A szerető Isten aki az életet, a csillagokat, a szineket, hangokat, illatokat, izeket létrehozta, miért tenne emellett rossz dolgokat? Isten senkit nem tesz rossz dolgokkal próbára, és Őt sem lehet ilyesmivel próbára tenni.

(Jakab 1:13) . . .Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.


A kézi bizonyitékai az élet és annak szines változatosságai, ahogy fent emlitettem. Aki ezekből nem fedezi fel Isten jóságát, és szeretetét, az menthetetlen.

(Róma 1:19, 20) 19 mivel ami tudható Istenről, az nyilvánvaló közöttük, mert Isten nyilvánvalóvá tette nekik. 20 Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség az ilyeneknek.

Isten a teremtésének csodálatos alkotásaival adta tudomására az embereknek, hogy milyen Isten.


Az ember pedig nem az égből jött, a halál sem volt elhatározása Istennek.

A téves tanitás Istenről, ide vezet.

2020. aug. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Persze! Attól még teremtett rosszat! Még a halál is tőle származik! És mi van az afrikai éhezőkkel? Isten ha annyira jó, akkor miért nem tüntette el a koronavírust? Miért kellett meghalnia ártatlan embereknek?
2020. aug. 16. 09:39
 3/36 anonim ***** válasza:
40%
Erre késöbb válaszolok. Most kezdődik a gyülekezet, és ebben szeretnék részt venni.
2020. aug. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Ozmium42 ***** válasza:
A rosszat nem Isten teremtette, a rossz dolgok kívül vannak a mindenen.
2020. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
69%

Piszok egyszerű.

Ha a világ mindennel kiszolgálna, nem lenne értelme semerre sem haladni, hisz már minden kéznél van.

Ha nem haladunk semerre csak vegetálunk, és nincs értelme sem az életnek, sem a jónak és a rossznak.

Hisz ha mindenünk megvan semmit sem tudunk megosztani, mert másnak is megvan mindene, és semmilyen álldozatot sem tudunk hozni a másikért, de elvenni és ártani sem tudnánk.



A törékenység és halandóság értelmet és célt ad az életnek.

Hisz ha van olyan amit érdemes elkerülni, az már egy cél, és ha azt tűzzük ki célul, hogy másoknak is sikerüljön elkerülni a rossz dolgokat az már rögtön egy jó cél, és máris értelme van a világnak.


És agnosztikus vagyok.

2020. aug. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
9%
Ha a teremtett lény azt sem tudja ki az Alkotója akkor van értelme egy ilyen kérdést kiírnia? Mert szerintem menjen az alapokhoz, és tudja meg mik azok, és majd akkor szégyenkezhet ez miatt a kérdése miatt amit feltett.
2020. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
0%
A koronavírus Isten büntetése a sok rosszért amit az emberek tesznek. Az afrikai meg agyatlanul szüli a gyerekeket a sivatagba meg a Szaharába. Normális??? Közben várja a segíjt és beront ajtóstúl azunióba.
2020. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Ozmium42 ***** válasza:
55%
A koronavírust Isten azért teremtette, hogy az emberek hősök lehessenek csak azáltal, hogy otthon maradnak és pihennek. Azonban sokan erre sem voltak képesek.
2020. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
19%

Igéretemhez hűen válaszolok.

A halál nem teremtve lett, hanem a törvény ellen vétkezés következménye. Ezt pedig az ember választotta. Azt Te is Tudod kedves Kérdező, ha valaki megszegi pl a Gravitáció törvényeit, annak súlyos következményei lesznek.


A többi kérdésedre a választ addig, ha meg is adjuk, addig nem lesz elfogadható Neked, Mig megnem érted a Történtek alapját, és Isten személyét, hatalmát.

Az Afrikai éhezők nehézségeit, az emberek kapzsisága, vagy némelyek lustasága okozza. Nekem is élnek kint Testvéreim a hitben Afrika Területein, még sincs köztük éhező, vagy lusta. Sőt Eritreában börtönben vannak néhányan, mert megtagadták a Katonai szolgálatot, és vannak akik ezért már 20 éve is tárgyalás, és itélet nélkül Fogságban vannak.


Az emberek az Istentől való teljes Függetlenségének következmnyeit aratják, és azok is szenvednek ez miatt, akik még is helyesen élnek.

Ezért ahogy előttem valaki irta, ismerd meg az alapjait a tényeknek, és ezután hozz "itéletet" Isten felett. Ha ekkor is ugyan úgy látod, akkor sajnos nem értetted meg a lényeget, és az érzelmeid irányitanak.

2020. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
21%

8


Kedves Ozmium. Isten személyének bemocskolása az ilyen állitás.

Isten semmilyen virust nem teremtett azért, hogy az embereket megbüntesse.

Amikor Ilyen vádakat kreálnak Isten ellen az emberek, akkor Sátán boldog, hogy Isten személyét, nevét bemocskolhatja. Az Ilyen személyek nem Isten mellett, hanem ellen vallanak, még ha tudatlanul is.

2020. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!