Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Többre van szükség annál,hogy...

Többre van szükség annál,hogy hiszük Jézus megváltásában,hogy keresztények lehessünk? (Jehova tanui tanitása) " Ahhoz, hogy javunkra váljon ez az áldozat, többre van szükség annál, hogy hiszünk Jézusban."

Figyelt kérdés
''Megmentés. Jézus váltságáldozata teszi lehetővé, hogy megszabaduljunk a bűntől és a haláltól (Máté 20:28; Cselekedetek 4:12). Ahhoz, hogy javunkra váljon ez az áldozat, többre van szükség annál, hogy hiszünk Jézusban. Változtatnunk kell az életünkön, és meg kell keresztelkednünk (Máté 28:19, 20; János 3:16; Cselekedetek 3:19, 20). A tetteink bizonyítják, hogy valódi-e a hitünk (Jakab 2:24, 26). De a megmentésünket nem tudjuk kiérdemelni, egyedül Isten ki nem érdemelt kedvességének köszönhetjük (Galácia 2:16, 21).''
2020. aug. 20. 09:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Tisztelt kèrdező.


Kèrdèsèben kèrjük pontosìtsa a hibàsan kiìrt"Jehova" szòt.


Helyes kiejtèse : Jehővahh.


Nem múló tisztelettel.


A Testület.

2020. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Testület? Nem szakszervezet?
2020. aug. 25. 21:53
 13/16 anonim ***** válasza:

"Testület"... Ez valami rossz vicc???


A Testület: "Helyes kiejtèse : Jehővahh." Neeeemmmm!!!


A helyes kiejtés Jézus!!! méghelyesebben: Jehosua!!!

2020. aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Yehosua

Jehővahh


Tisztelettel.


A Testület.

2020. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
jerova?
2020. aug. 28. 20:40
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: " Ahhoz, hogy javunkra váljon ez az áldozat, többre van szükség annál, hogy hiszünk Jézusban."


Így van! A lényeg, hogy Jézus bennünk éljen, bennünk lakjon, a szívünkben az elménken, a tudatunkban az elménkben!


Jn.14,23.Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Jel.3,20.Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

1Kor.14,25.És ilyen módon az ő szívének titkai nyilvánvalókká lesznek; és így arczra borulva imádja az Istent, hirdetvén, hogy bizonynyal az Isten lakik ti bennetek.

Mt.28,20.Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

Jn.14,17.Az igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.


Tehát a hit csúcspontja, amikor Jézus lakozást vesz a szívünkben! Ha Jézus nem lakik a szívünkben az Ő Szent Szelleme által, akkor csak vallásosak vagyunk egy önerőből történő megfelelelés szintű képmutató álszent hozzáállással!!!!


Benned él Jézus az Ő kegyelmének és megbocsátásának Szent Szelleme által vagy sem??? Ez itt a legfontosabb kérdés!!!

2020. aug. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!