Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miért harcolnak...

Az ateisták miért harcolnak foggal körömmel Isten ellen? Meg értem,hogy szerintük nincs Istenén is gondolom azt párszor,na de komplett el vetni a lehetőségét is? szerintem nem túl logikus...

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 20:41
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
*szerintük nincs Isten*
2020. aug. 23. 20:42
 2/53 anonim ***** válasza:
98%
ez a szabad akarat
2020. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
88%

Ha én elvetem az istenek és minden transzcendencia létezésének a lehetőségét, akkor foggal körömmel harcolok ellene?

Te foggal körömmel harcolsz a théták ellen vagy Njörðr léte ellen? Szerintem nem. Pont nem érdekel, mert nem hiszel bennük.

Na ugyanígy vagyok én is.

Szerintem nagyon is logikus elvetni az egy Isten vagy bármilyen isten, szellem, akármi természetfeletti létezését és elismerni, hogy vannak jelenségek amiket nem tudnunk még magyarázni.

2020. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 hollófernyiges ***** válasza:
52%
Hát ha már a lehetőségekről van szó, én inkább Bacchus lehetőségét tartanám fenn, sokkal jobb csávó, mint a morcos, bosszúálló Jehova.
2020. aug. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
10%

Ennek több oka is lehet, ami emberileg érthető.

A csalódások, nyomorúságos helyzetek átélése. Több ateistával beszélgettem a szolgálat során, akiknek többnyire az volt a Fő kérdésük, hogy: ha létezik Isten miért engedi meg a borzalmakat, ártatlan gyermekek halálát.

Legutóbb egy Tűzóltóval beszélgettem aki elmondta, hogy sok borzalmat látott, és ez elfogadhatatlan.

Ezenkivül, ha a választ meg is adjuk a miértre, azt sem fogadják el. Úgy gondolják más megoldást kellett volna Istennek kitalálnia.

azonban ha most fájó is, kikell mondanunk, hogy ha Isten nem engedné meg a szenvedést, akkor Sátánnak lenne igaza mindenben. abban is, hogy Ő jobb uralkodó mint Isten....

2020. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
1%

Az a dolguk. A bennük lévő készteti hogy az adott személyen keresztül nyilvánuljon meg.

Antikrisztus+Istentagadás+gyűlölet szelleméből beszélnek, ez a 3-as combó.


Aztán van közöttük egy réteg, akinél a meg nem bocsájtás indítja el, mert elvesztett valamit, valakit és úgy érzi, hogy Isten elhagyta,hiába kérte, és fohászkodott az adott dologért ezért Isten nem segít=nincs. Ők a könnyebb lehetőségűek.

2020. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
22%
7 Ne játssz Istent, mert őrület lesz a jutalmad, ha nem állsz meg.
2020. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
81%
9 Sajnálom, ha nem jött le de ez cinizmus volt. Csak folytattam a gondolatmenetet.
2020. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
79%
A fogtündér ellen sem kell harcolnom, mert az sincs. Ami nincs, az ellen nem is lehet harcolni. Simán csak befordulok a fal felé, és alszok nyugodtan.
2020. aug. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
67%

Nem Isten ellen harcolok, (nem hiszek benne, valószínűtlennek tartom a létezését), hanem a fundamentalista vallás ellen, ami meggyőződésem szerint egy káros, szemét dolog.


Vagy szerinted rendben van, hogy a jehovisták inkább meghalnak, minthogy elfogadják a vértranszfúziót, mert a sarlatán papjaik tiltják? Vagy helyes az, ami a hitgyüliben folyik, hogy a földön vergődnek, és azt akarják beállítani normálisnak!? Ráadásul ezt a szektát keményen pénzel az állam.


Jól vannak így ezek a dolgok? Ha Isten létetik, ő örömmel fogadja, hogy lejáratják a vallását, visszaélnek a Szentírásával?


Kapj már a fejedhez!


Alap, hogy ezeknek a szemeteknek a veszélyes, babonás szokásai ellen harc folyik a józan ész eszközével.

2020. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!