Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ember boldogtalan és...

Az ember boldogtalan és életképtelen lett volna Isten útmutatása mellett, ha nem, miért adott neki szabad akaratot tudván, hogy élni fog a vétkezés lehetőségével?

Figyelt kérdés
"Az Isten nem robotokat teremtett" hallottuk már néhány kereszténytől.De ha szabad akarat nélkül az ember boldog lett volna,akkor viszont nem volt értelme,hogy szabad akaratot adjon.
2015. aug. 3. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Hajjaj...


A szabad akaratot nem mindenre kiterjedően kapta.

egyetlen dologban nem dönthet az ember szabadon.

Mi a jó és a rossz az embernek, ezt a jogot Isten megtartotta magának, magyarul az erkölcsi mértékeket törvényeket Ő állítja fel nekünk, s ez a javunkat szolgálja

2015. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

White Dove,szerintem nem értetted meg a kérdés lényegét.Az ember Isten szerint vétkezett,és Istennek ez nem tetszett,meg is büntette érte.De ha nem lett volna lehetősége vétkezni,mert nem lett volna szabad akarata,akkor máig boldogan élne a paradicsomban,mert mindig csak Isten szerint cselekedne.És ugye a Biblia szerint ez az ember javát szolgálja.

Így már érhető?

2015. aug. 3. 21:06
 3/15 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Te boldogtalan vagy?

2015. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

De értem, kedves,

ám Isten nem bólogató Jánosokat teremtett,

ugyan hogyan lehet hálás valaki a jóért, ha nincsenek saját gondolatai, érzései?

a hálaérzését egy szabad akarat nélküli ember nem érezheti.

2015. aug. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

A szabad akaratot azért kapta meg az ember, mert szabadság nélkül nincsen szeretet. Ha valakire rákényszerítjük magunkat, az nem szeretet. Szabad akarat nélkül nincs az embernek boldogsága. A boldogság annyi mint szeretni, és szeretve lenni.

Isten elsősorban szeretet, másodsorban igazság. Ő tudta, hogy a szabad akaratnak milyen következményei lehetnek, de a szeretethez hozzátartozik a bizalom is. Bár tudta előre mi fog történni, akkor is megelőlegezte a bizalmat, mert Ő a szeretet. Egyszerre velünk van a jelenben, és figyel minket az örökkévalóságból.

Ez egy olyan titok, amit egész életünk alatt csak kapizsgálhatunk.

2015. aug. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 ceri ***** válasza:
0%

Szabad akarat nélkül az ember ember sem lett volna, nem, hogy boldog.

Ilyen kérdést csak az tud feltenni, aki még soha nem szenvedett meg akár anyagi dolgokért sem. Mert aki igen, az tudja, hogy milyen érzés az, hogy valamiért megdolgozni, megszenvedni. Olyankor boldog az ember, és van oka becsülni magát.

2015. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Te boldogtalan vagy?"


Igen,megesik.

2015. aug. 4. 16:20
 8/15 A kérdező kommentje:

"ám Isten nem bólogató Jánosokat teremtett,

ugyan hogyan lehet hálás valaki a jóért, ha nincsenek saját gondolatai, érzései?

a hálaérzését egy szabad akarat nélküli ember nem érezheti."


Ha Isten megbüntette az embert,mikor az nem azt csinálta amit mondott,akkor nem akart bólogató Jánost csinálni az emberből?

Ugyanez van a hálával;Ha nem vagyok hálás,akkor Isten szerint rossz vagyok,mert hálátlan vagyok.De ha mindig csak hálás vagyok,akkor Bólogató János vagyok,mert nincs más választásom,ha nem akarok rossz lenni Isten szemében.Nem merem azt mondani,hogy "Bocs,de én nem vagyok hálás az engem kifosztóért,még ha Isten azt is mondja,hogy ő küldte az utamba okkal,és ne legyek elégedetlen.

2015. aug. 4. 16:46
 9/15 A kérdező kommentje:

"Szabad akarat nélkül az ember ember sem lett volna, nem, hogy boldog.

Ilyen kérdést csak az tud feltenni, aki még soha nem szenvedett meg akár anyagi dolgokért sem. Mert aki igen, az tudja, hogy milyen érzés az, hogy valamiért megdolgozni, megszenvedni. Olyankor boldog az ember, és van oka becsülni magát."


Neked is leírom,nem a szabad akarattal van a bajom.Én azt nem értem,miért büntette meg az Isten az embert,mert nem volt Bólogató János(vagyis engedetlen volt)? Mert ha már mindenképp Bólogató Jánossá akarta nevelni,akkor nem lett volna jobb neki egy boldog Bólogató János? akinek igaz nincs szabad akarata,de boldog,és sohasem hibázik,így Isten ellen sem vétkezik.

2015. aug. 4. 17:00
 10/15 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Ha Te boldogtalan vagy, akkor előbbre jutsz, ha ezzel a boldogtalansággal foglalkozol, mint hogy egy történet szövevényeit próbálod ráncba szedni.


Ha megnézed a boldogtalanságod, akkor mit tudsz mondani róla, hogy mi az?

2015. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!