Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ilyenkor hol van a felháborodá...

Ilyenkor hol van a felháborodás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy Ali Dawah nevű népszerű youtuber és muszlim hitvédő arról beszélt a videójában, hogy a hitehagyottakat, mint például Ridvan Aydemir (Apostate Prophet) az iszlám szerint meg kellene ölni, és ők erre büszkék és végig néznék.


https://www.youtube.com/watch?v=iw58oLBkDhg


Abban az Európában, ahol a kereszteket leszedik mert az sértő a muszlimoknak, ahol minden közösségi médiai platformon letiltanak mindent ami sértő a muszlimoknak, ahol nem engedték a briteknek, hogy Szent György-napján Anglia zászlaját lóbálják, mert az sértő a muszlimoknak, egy muszlim youtuber (aki mellesleg az Egyesült királyságban él) nyilvánosan kijelentheti, hogy a hitehagyottakat meg kellene ölni, és ők erre büszkék és örömmel végignéznék, és ennek nincs az ég világon semmi következménye. A videót többen jelentették, de természetesen a Youtube Trust and Safety team szerint ez persze nem gyűlöletbeszéd. Az a Youtube Trust and Safety team, amelyik gyűlöletbeszédre hivatkozva letiltott egy videót arról, hogy valaki felolvasta a Pew Research Center statisztikáját a keresztényüldözésről.

Ha valami az ex-muszlimoknak sértő az miért nem érdekel senkit? Ha valami a keresztényeknek sértő az sem érdekel senkit. Miért csak a mohamedánokat nem szabad megsérteni?

Szabadjon már mindenkit megsérteni, vagy akkor egyik csoportot sem, mert erre a kettős mércére azt mondani, hogy képmutatás olyan mint a tornádót kellemes tavaszi szellőnek nevezni.



2020. aug. 24. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Mert sajnos ilyen kettős mérce van, kicsit átesett a nyugati világ a ló túlsó oldalára. Talán pont ezen reakciók miatt, vagy inkább hiányzó reakciók miatt tudnak a szélsőséges eszmék is erősödni. Hiszen sokszor a jogos felháborodás, a tétlenségen való megrökönyödés olyan szélsőséges csoportokhoz tereli emberek tömegeit, akik látszólag fel akarnak lépni ezek ellen.
2020. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hollófernyiges ***** válasza:
38%

"a kereszteket leszedik mert az sértő a muszlimoknak"


Ez nem igaz.

[link]


"nem engedték a briteknek, hogy Szent György-napján Anglia zászlaját lóbálják, mert az sértő a muszlimoknak"


Ez sem.

[link]


A helyedben én jobban megválogatnám, milyen forrásokból tájékozódom.

2020. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Ez sem.


[link]



A helyedben én jobban megválogatnám, milyen forrásokból tájékozódom."


Na jó, erre nem számítottam. De ez még nem jelenti azt, hogy annyiban kell hagyni amit az ilyen muszlim radikálisok mondanak.

2020. aug. 24. 14:45
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

#2

De, sajnos teljesen igaz

[link]


Az index azért nem vádolható azzal, hogy kormánypárti lenne.

2020. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Én csak annyit írok, hogy jómagam fel nem foghatom ezt a fajta engedékenységet, sem a politikai, sem a civil szférában.


Bitang világ jön, ez már biztos!

2020. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meg tudod adni az időpontot hol mondja, hogy meg kellene ölni? Elkezdtem nézni, de lehet nem veszem észre, ha mondja.
2020. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hollófernyiges ***** válasza:
53%

"Az index azért nem vádolható azzal, hogy kormánypárti lenne."


Ott van a cikkben, hogy azokban a szobákban vették le ideiglenesen a keresztet a falról, ahol a muszlim vallású menekülteket elszállásolták. Szerintem ez egyszerű udvariasság, hogy ne gondolják azt, hogy áttérésre akarják kényszeríteni őket. Az olasz esetben meg a muszlim közösségek is elítélték a túlbuzgóságot.

2020. aug. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Isten senkinek nem adott felhatalmazást mások sértegetésére, és az élete kioltására sem. Ebből is azonositható, hogy ki a Teremtő, és kik akik hozzá tartoznak. Isten nem leli az örömét mások halálában, igy senkinek nem szabad ilyen érzésekkel rendelkeznie.

A Fent emlitett személy nem ismeri Istent, sem a szándékait. Nem is tartozik azok közé, akik az Igaz Istent képviselik.

2020. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

De megtették. Miért kell feladni saját identitásunkat mások miatt?

2020. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Meg tudod adni az időpontot hol mondja, hogy meg kellene ölni? Elkezdtem nézni, de lehet nem veszem észre, ha mondja."


[link]

2020. aug. 24. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!