Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Mit gondoltok...

Keresztények! Mit gondoltok arról, hogy a tudomány cáfol néhány dolgot a Bibliában?

Figyelt kérdés
Ahogy olvasom kezdő keresztényként, sajnos a tudomány néhány dolgot megcáfolt. Például a Teremtést és a dinókat. És mi a válasz arra, hogy miért létezik Isten? És, hogy a Biblián kívül miért nincs más emlék a történetekről?

2020. aug. 26. 07:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

"Sátán mindig is első számú leggyengébb nyitása a kételkedés ültetése azokba az emberekbe akik nem ismerik Istent"


Szóval a szkeptikus gondolkodást sátáninak minősíted? 😂


A kételkedés egy teljesen normális mentalitás, ez volt az, ami előre vitte az emberiséget. A tudomány kételkedés nélkül szart sem ér, ha olyan emberek lettek volna többségében a 18-19. században, mint amilyen te vagy, még ma is lovaskocsival járnánk. És akkor nem lenne olyan kényelmes életed, mint amilyen most van, te... Gondolkodj már mit beszélsz, te faragatlan ember.

2020. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem vágom, mit cáfolt meg a tudomány a Bibliából a dínókkal? Nem írja sehol a Biblia, hogy nem léteztek.

Ha a teremtés történetet szó szerint értelmezzük, valóban megcáfolta a tudomány, ha viszont figyelembe vesszük, hogy Szent Ágoston sem szó szerint értelmezte a teremtés történetet, akkor nem értem a 21. században miért tenné bárki?


Egyébként vannak olyan bibliai történetek, melyeket nem csak a Biblia említ. Azt javaslom nézz utána, mielőtt ilyen merész kijelentést teszel.

2020. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12# Nem, valóban nem írja, hogy nem voltak, de azt sem hogy voltak.

Hidd el nekem ha azt mondom, hogy megy az a teória a keresztények körében, hogy a dinók csak mese, és emberek tették a műcsontokat a földbe, ahogy evolucio sincs, az csak ki van találva (habár most is folyik az evolucio). Tudom, mert egyházi gimibe jártam, és többüknek ez volt a véleménye a lelkészek, papok közül.

2020. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

# 13 " Nem, valóban nem írja, hogy nem voltak, de azt sem hogy voltak."


A koalákról sem ír a Biblia.


"Hidd el nekem ha azt mondom, hogy megy az a teória a keresztények körében, hogy a dinók csak mese, és emberek tették a műcsontokat a földbe, ahogy evolucio sincs, az csak ki van találva (habár most is folyik az evolucio). Tudom, mert egyházi gimibe jártam, és többüknek ez volt a véleménye a lelkészek, papok közül."


Akkor nem talán nem ezeknek a keresztények a véleményét kellene mérvadónak tekinteni. Jómagam református keresztény vagyok, megkérdeztem erről a lelkésznőt még fiatalabb koromban, ő nem osztja azt az álláspontot, miszerint a dinoszauruszok nem léteztek és csupán egy konspiráció az egész.

Úgy hiszem, hogy azon a nap amikor Isten az állatokat "teremtette", az az evolúció több millió éves folyamatára utal, mely során megjelentek, majd kihaltak állatfajok, többek között a dinoszauruszok is.

Persze ezt így nem jelenti ki a Biblia, ez az én értelmezésem, és lehet, hogy csak túl sokat bele látok, de az, hogy nekem általánosban 2. osztályban a lelkésznő azt mondta, hogy szerinte is voltak dinoszauruszok, elég volt, hogy így értelmezzem a Bibliát, és ne úgy ahogy a vallási fundamentalista kreacionisták.

2020. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mit szólók?

Az lehet, hogy emberek cáfolnak dolgokat. Viszont aki a legjobban tudja a természet dolgait, az aki létrehozta. Cáfolni lehet, de az egy emberi dolog.

Isten a természeti erők felett áll, Ő állitotta fel ezeket, és hozta létre.


Egyébként pedig nem tagadom a Dinókat.


A Biblia pedig azért iródott, hogy Isten tájákoztasson olyan dolgokról, amit szándékában van megvalósitani.

ezért nem Történelmi kézikönyvnek, vagy tudományos iratnak szánta, hanem az emberek figyelmeztetésére, és arra, hogy kár szembe szállni vele.

2020. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
22%
"Mivel 2000 éve írták ezért nagy kamu. Legalább szabad leszek." Ha ma írják 1+1 az kettő, az 2001 év múlva kamu lesz? Önnek nem szükséges elhúznia a függönyt, hogy sötét legyen, elég ha bent van a helyiségben!Ez vonatkozik a többi, a magával egy szamáron utazó beszólókra is!
2020. aug. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Alex Fly ***** válasza:
Semmit nem gondolok róla, mivel egyszerűen nem igaz.
2020. okt. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!