Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon az ateisták hogyan...

Vajon az ateisták hogyan fognak reagálni ha mondjuk holnap bibliai világvége lesz?

Figyelt kérdés

2020. aug. 31. 22:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

:D érdekes forgatókönyv.


Amúgy azt írja, hogy az egész emberiséget veszélyezteti. Aki rossz a Pokolra jut, aki jó az a Mennybe kerül stb...

2020. aug. 31. 23:58
 12/21 hollófernyiges ***** válasza:
97%
Nem vagyok túl öreg, de már vagy négy világvégét túléltem, valahogyan megúszom azt is.
2020. szept. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Csöndben megvárom az erkélyen.
2020. szept. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Jézus törpe volt..
2020. szept. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Annyi lenne a különbség, hogy ti hívők imádkozással, mi meg olvasgatással, tévé nézéssel, vagy egyéb más kellemesebb illetve hasznosabb dologgal töltenénk el ez időt.
2020. szept. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem hiszem hogy vallástól függ, mind össze szrnánk magunk.

Az ateistáknak csak közbe derült ki hogy hogyan járnak

2020. szept. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy vége lenne.
2020. szept. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

várj az idő fix vagy fiktív akart lenni?

ha fix én átalszom. Ha fiktív akkor mint a Poulba

2020. szept. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Én pl. fellélegeznék, mert látnám Jézust ahogy leereszkedik aFöldre. De szerintem nem lenne időm kiröhögni sem a hitetleneket. De ez is le van írva a Bibliában, hogy sokan rémületükben meghalnak majd ha ezt látják.
2020. szept. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
95%

"Tehát jönnek a csapások, nagy jégeső, földrengések, nagy vihar stb... Tehát tényleg megtörténik."


Érdekesnek tartom, hogy ezeket a leírásokat szó szerint értik, amikor az eszkatologikus jövendölések rendszerint szimbolikusak. A fenevad pl. hatalmat - a Jel 13-ban a Római Birodalmat jelenti. Honnan lehet tudni, hogy a jégesőnek, földrengésnek stb. nincs szimbolikus jelentése? A régi magyarázók a Jel. 11-ben szereplő földrengést a Francia forradalomra magyarázták (és magyarázzák ma is nemely adventisták). Ez az értelmezés szinte teljesen bizonyos, hogy téves, de az látszik, hogy a képek értelmezése nem egy síkon megy.


Nos, akkor Kérdező, te honnan tudod, hogy pl. a jégeső szó szerinti értendő, és nincs jelképes jelentése?


Üdv egy agnosztikus ateista

2020. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!