Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van itt olyan aki már meg...

SIDLER22 kérdése:

Van itt olyan aki már meg tudta győzni Jehova Tanúit?

Figyelt kérdés

Olyan esetekre gondolok, hogy felkeresték otthon és sikerült az egyirányú toborzásról szóló beszélgetést átfordítania és végül a házigazda mesélt dolgokról a Tanúknak :D


Vagy esetleg elment gyülekezetbe és ahogy szépen lassan szóbaálltak vele úgy megértetett egy csomó mindent velük és végül otthagyták az egyházat?


Kíváncsi lennék ilyen sztorikra.



2020. szept. 16. 19:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Fanatikusokat ki akarna meggyőzni? Mi volna a haszna?
2020. szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer jöttek téríteni, felhoztam nekik számos dolgot, idéztem nekik a Szentírásból fejből, amikre semmit se tudtak felelni. Továbbra is járnak házalni, csak hozzánk nem nagyon csengetnek be.

Szóval kétlem, hogy bármiről lehetséges lenne őket meggyőzni. Van néhány, aki maga jön rá a dolgokra, s kilép. De általában ők se mások meggyőzése által.

2020. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tudod a fanatikusok is emberek. És valahol ők is megérdemlik, hogy mindkét oldalról tájékoztatva legyenek.
2020. szept. 16. 19:18
 4/24 anonim ***** válasza:
32%
Ki az a hulye, aki áttérít fanatikusakat a saját fanatizmusára? Ugyanannak a botnak a másik vége.
2020. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
99%
Arról tudtam meggyőzni őket, hogy esélytelen engem téríteniük. És mivel nem tudtak reagálni érdemben a felvetéseimre, inkább nem is kerestek többé.
2020. szept. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Ha valóban meg szeretnéd győzni egyiküket, akkor nem győzködd, hanem tedd fel neki azokat a kérdéseket, amiken akkor is tud elmélkedni, amikor te nem vagy ott. Ne te válaszold meg ezeket a kérdéseket, hanem hagyd, hogy ő maga járjon utána, saját véleménye és gondolatai legyenek a témáról. Szerintem ez a leghatékonyabb módszer.


Angol nyelven, a youtube-on példéul, sok jó beszélgetést hallgathatsz velük. Vannak olyanok is, akik beszámolnak a saját történetükről, hogyan váltak ateistává.


Azokat, akik nagyon fanatizáltak (bármely vallásban vagy a politikában is), nem hiszem, hogy meg lehetne győzni bármiről, ami szembe megy a mostani véleményükkel.

2020. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 qkker1 ***** válasza:
70%
Amilyen agymosott fanatikusok, semmivel nem lehet őket meggyőzni!
2020. szept. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
nem is kell meggyözni őket,ők erre vannak itélve(tévelygés)
2020. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Hitman - agent 47 válasza:
84%
Max elnémítani.
2020. szept. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
12%
Miért kéne meggyőzni bármiről is őket? Ez a hitük. Miért nem győzöl meg egy katolikust arról, hogy téves a hite? Vagy egy buddhistát? Ha annyira meg vagy győződve arról, hogy neked van igazad, győzd meg őket. Mindenki mást. Ne csak egy adott felekezetet
2020. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!