Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus Egyház miért nem...

A katolikus Egyház miért nem csatolja már le az Ószövetséget a keresztény Bibliából?

Figyelt kérdés

2000 éve ragaszkodnak egy olyan könyvhöz, ami már a késői ókorban is elavult volt. Az Ószövetség embertelen törvényei a 21. században már egyenesen botrányosak. Nem azt mondom, hogy szabaduljanak végleg meg tőle, de fokozzák le a megítélését, olvassák pl. a hagyomány részeként. Szentírásként olvasni ugyanis a kegyetlen törvényeket, megtorlásokat teljesen illogikus.


Semmi baj nem lenne, ha a Pápa bejelentené, hogy x naptól fogva az Ószövetség nem szentírás. Helyette pedig felhívná a figyelmet pl. Szent Ágoston írásaira.


Üdv. egy agnosztikus ateista


2020. szept. 22. 22:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bocsánatot kérek.
2020. szept. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Az Ószövetséget mi Krisztus fényében vizsgáljuk. És egyébként átitatja az Ószövetséget is Isten irgalma, csak figyelembe kell venni ehhez a történeti kontextust, műfajt, társadalmi viszonyokat, stb. Nekünk egyetemen kötelező volt az Ószövetség (igaz, csak egy előadás, így zöldfülű vagyok én is a témában), de rendkívül értékes, érdekes könyvek alkotják.

Ezzel együtt az Újszövetség "szentebb", hogy így mondjam, mert ott maga Jézus szól hozzánk. De az Ószövetséget már csak azért sem szabad elvetni, mert az egész Ószövetség igazából Jézusra fut ki, az összes prófécia, az összes kép, mind valamilyen újszövetségi dolog előképe (pl. manna - Eucharisztia, rézkígyó - Jézus keresztáldozata, vízözön - keresztség, Melkizedek főpap - Krisztus, az örök főpap, zsidók áldozati báránya - Maga Krisztus, stb.)

"Helyette pedig felhívná a figyelmet pl. Szent Ágoston írásaira."

Ha olvastad volna a Katolikus Egyház Katekizmusát, akkor tudnád, hogy mennyi helyen hivatkoznak rá és a műveire.

2020. szept. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az Újszövetségben vannak utalások az Ószövetségre, amiknek nem sok értelme lenne az Ószövetség nélkül, pl. nem sok vizet zavarna, hogy Jézus azt mondta ő az első és az utolsó, ha nem tudnánk az Ószövetségből, hogy ez Isten egyik titulusa.
2020. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Protestáns vagyok de nagyon nem értek egyet. Bár nem is olyan rég még én is hasonlóan gondolkoztam, igazából bele se nagyon lapoztam az Ószövetségbe. Aztán egyik barát hatására elkezdtem olvasni, és milyen jól tettem! Ugye én suliban sem tanultam Bibliaismeretet se a családom nem vallásos, szóval leszamitva a gyülekezetben felolvasott szösszeneteket a tudásom az Ószövetségről gyakorlatilag nulla volt.

Bár még mindig értem a végére, de már most hatással volt rám, és egyáltalán nem tartom "embertelennek vagy botrányosnak" csak nem ismered ezért mondod. Most például a Jób könyvét olvasom, bíztató és megerősítő üzenete van, semmi embertelen. Megváltoztatta Istenről és a kereszténységről kialakult véleményemet, de a zsidosagot is közelebb hozta! vannak benne persze mai szemmel nézve elavult részletek de szerintem a mai napig fontos és értékes üzenetet hordoz, kár lenne kivenni. A mamám például katolikus, neki nincs is otthon rendes Bibliája, csak az Újszövetség ilyen díszes kötésben...

Véleményem szerint az Ószövetség nélkül nem lehet a Szentírás egész, és akinek nincs erről semmi tudása Messze van attól mit jelent az, hogy keresztény.

2020. szept. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem jó az, ha benne van. Legalább megmarad az utókor számára az, hogy milyen volt a világ, amig a tudomány és a technológia hiányában éltek az emberek. Egy figyelmeztetés, hogy jelenleg jó irányba halad a világ, érdemes vigyázni rá, és soha ne akarjunk visszakerülni azok a körülmények közé, amik az Ószövetség idejében uralkodtak.
2020. szept. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"És egyébként átitatja az Ószövetséget is Isten irgalma"


A nap vicce. :D


Egyáltalán nem véletlen, hogy az Ószövetségből három embertelen vallás, a zsidó, a keresztény, és az iszlám vallás emelkedett ki.


Ezekhez képest a keleti vagy a neopogány vallások kispályások.

2020. szept. 24. 09:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!