Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlám vallás miért ennyire...

Az iszlám vallás miért ennyire ellentmondásos?

Figyelt kérdés

A Korán ellentétes a Tórával, ami azért probléma, mert az iszlám vallás elismeri a Tórát mint Isten szavát.

A Korán szerint Isten megkérdezte Mohamedtől, hogy miért fordulnak hozzá a zsidók, amikor ott van nekik a Tóra (Korán 5:43).

A Korán szerint Mohamedet említi a Tóra (7:157) de a Tórában nem találunk említést Mohamedről.

A Hadíszban olvashatjuk, hogy Mohamed azt mondta hisz a Tórában.


Narrated Abdullah Ibn Umar:

A group of Jews came and invited the Apostle of Allah (ﷺ) to Quff. So he visited them in their school.

They said: AbulQasim, one of our men has committed fornication with a woman; so pronounce judgment upon them. They placed a cushion for the Apostle of Allah (ﷺ) who sat on it and said: Bring the Torah. It was then brought. He then withdrew the cushion from beneath him and placed the Torah on it saying: I believe in thee and in Him Who revealed thee.

He then said: Bring me one who is learned among you...... Then a young man was brought. The transmitter then mentioned the rest of the tradition of stoning similar to the one transmitted by Malik from Nafi'(No. 4431).


— Abu Dawood, Sunan Abu Dawood


Ha a Tóra Isten szava akkor Mohamed hamis próféta, mert a Korán ellentétes a Tórával. Ha a Tóra nem Isten szava, akkor Mohamed hamis próféta mert szerinte és a Korán szerint a Tóra Isten szava.

Ha a Tórát átírták akkor Mohamed hamis próféta, mert hitt egy átírt Szentkönyvben.



2020. okt. 4. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/119 anonim ***** válasza:
92%
Ez így elég logikus levezetés. Nem nagyon lehet belekötni sem.
2020. okt. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/119 anonim ***** válasza:
15%

Bár nem vagyok muszlim, de itt most nincs ellentmondás.

"a Korán ellentétes a Tórával"

A Tóra az része a Koránnak, mint a Bibliának is. Mózes első öt könyve nálunk. Bár a Korannál vannak eltérések, de még így sem ellentétes, csak más értelmezése. A Korán és a Biblia is a Tóran túl kezd elvállni, például Jézus vagy Mohamed tanításainál.

Szóval itt nem lehet kijelenteni, hogy a Törvény az Isten szava akkor Mohamed hamis próféta lenne, a későbbi írások utalnak erre, mint az Újszövetség és a Talmud.

2020. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/119 A kérdező kommentje:
# 2 A Tóra nem része a Koránnak olyan értelemben ahogy a Bibliának.
2020. okt. 4. 16:56
 4/119 anonim ***** válasza:
15%

"A Korán ellentétes a Tórával, ami azért probléma, mert az iszlám vallás elismeri a Tórát mint Isten szavát."


Nem, így nem igaz. Az iszlám vallás az eredeti Tórát ismeri el mint Isten szavát. A jelenlegi Tóra az iszlám szerint meg lett változtatva emberek által. Egyes kérdésekben egyezik a Koránnal másokban nem.


"A Korán szerint Isten megkérdezte Mohamedtől, hogy miért fordulnak hozzá a zsidók, amikor ott van nekik a Tóra (Korán 5:43)."


A zsidókra és senki másra sem nem volt ráerőltetve az iszlám. Gyakorolhatták saját vallásukat ha akarták és saját vallásuk törvényei szerint ítélkezhettek, de volt hogy Mohamed prófétát kérték fel döntőbírónak. Erről szól a vers:


5/42 Ha azonban mégis hozzád jönnek, akkor ítélj közöttük, vagy fordulj el tőlük! Ha elfordulsz tőlük, nem lesznek ártalmadra semmiben. Ha azonban döntőbíró gyanánt ítélkezel, akkor méltányosan ítélj közöttük! Allah szereti azokat, akik méltányosan járnak el.



"A Korán szerint Mohamedet említi a Tóra (7:157) de a Tórában nem találunk említést Mohamedről."


Hogyne találnál említést. A Tóra egyértelműen megjövendöli Mohamed próféta eljövetelét. Az alábbi versek a Tórából csak Mohamed prófétára igazak:


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.

2020. okt. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/119 A kérdező kommentje:
# 4 És Mohamed olyan mint Mózes?
2020. okt. 4. 19:20
 6/119 tgt ***** válasza:
88%
Természetesen a Tóra nem része a Koránnak. Mohamed átvett bizonyos részeket belőle és azokat eltorzított formában beemelte a saját könyvébe.
2020. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/119 anonim ***** válasza:
86%

"Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom."


Ez miért is csak Mohamedre lehet igaz? Én nem vagyok nagy prófétaismerő, de ez a néhány sor éppúgy igaz lehet Jézusra is, mint Mohamedre. Semmi kizárólagosságot nem látok benne Mohamedre nézve.

2020. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/119 anonim ***** válasza:
84%

#7

Nekik hiába mondod, még abba is képesek belemagyarázni Mohamedet, amikor Jézus a Vigasztaló Szentlélekről beszél. Pedig ott elég egyértelműen kiderül, hogy kiről beszél Jézus.

2020. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/119 anonim ***** válasza:
13%

"Ez miért is csak Mohamedre lehet igaz? Én nem vagyok nagy prófétaismerő, de ez a néhány sor éppúgy igaz lehet Jézusra is, mint Mohamedre. Semmi kizárólagosságot nem látok benne Mohamedre nézve."


Akkor szívesen elmagyarázom miért csak Mohamed prófétára igaz az idézet vers. Egyes részei valóban igaz más prófétákra, de mindegyik csak Mohamed prófétára igaz, ezért csak róla lehet szó ebben a versben.



- "Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te."


Az arabok és zsidók testvérek. Ábrahámnak két fia volt. Izsák, aki a zsidók ősatyja és Izmael aki az arabok ősatyja. Mohamed próféta arab, így igaz rá vonatkozóan a vers. Olyat mint te, az jelenti Mózeshez hasonló prófétát. Mohamed és Mózes próféták jobban hasonlítottak egymásra mint Mózes és Jézus. Tehát itt kizárható hogy Jézusról lenne szó.



- "Az én igéimet adom a szájába"


A Korán kinyilatkoztatása úgy történt hogy Gabriel angyal tanította meg a Korán verseit Mohamed prófétával szó szerint. Tehát Mohamed próféta nem saját szavaival adta át az üzenetet hanem szó szerint mondta azt el az embereknek, tehát igaz rá hogy Isten a szájába adta az igét. Az Újszövetséget viszont emberek írták le. Nem közvetlenül Isten szava.



- "ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok."


Jézus nem mondott el mindet: János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni.

Mohamed viszont az utolsó próféta és kijelentette hogy mindent elmondott az embereknek. Nem lesz több kinyilatkoztatás. Tehát ez alapján is kizárható Jézus vagy más próféta.



-"És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond"


A Korán szúrái (fejezetei) úgy kezdődnek hogy a Kegyes és Könyörületes Allah nevében.



Tehát ezek a versek 100%-ban igazak Mohamed prófétára, de másokra csak részben.

2020. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/119 anonim ***** válasza:
84%

"A Korán kinyilatkoztatása úgy történt hogy Gabriel angyal tanította meg a Korán verseit Mohamed prófétával szó szerint."

Erre bármilyen bizonyíték? Mert pár évszázada is történt hasonló, csak ott valami Moroni nevű angyal csinálta pont ezt.

2020. okt. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!