Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hisznek Jézusban, imádkoznak...

Hisznek Jézusban, imádkoznak hozzá, viszont ha a gyerekeik rákérdeznek, azt felelik, hogy "Igazából nem létezik a Jézuska". Csak szerintem ellentmondásos ez?

Figyelt kérdés
Mintha Jézus és a Jézuska két különálló személy lenne. Meg aztán ha amúgy sem létezik, és tudják, hogy örökké nem etethetik a gyereket ezzel a hülyeséggel, akkor mi értelme hazudni neki? Csak sírás lesz a vége.

2016. ápr. 10. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

JézusKA - aki az ajándékokat hozza - nem létezik a keresztény vallásban.

A gyermek Jézusnak pedig nem igazán volt vallásos szerepe. Előbb fel kellett nőnie.

2016. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb keresztény pont azért mert ez esetleg összezavarná a gyereket nem mondja, hogy a jézuska visz ajándékot, ált. azt mondják angyalok hozzák


egyébként nekem gyerekként valahogy eszembe sem jutott a jézuskát jézussal azonosítani, pedig a keresztény családból származó gyerekektől nagyvonalakban tudtam ki volt az ürge

2016. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Én is úgy neveltem, és nevelem most is a gyerekeimet, hogy nem hazudozok össze-vissza nekik ilyen apró-cseprő dologról. Ha kis dologban handabandázom, mit tennék nagy dolognál? Pontosan tudják, hogy mi szülők vesszük az ajándékokat, és pont ugyan úgy, és izgatottan várják a karácsonyt és az ajándékokat, ahogy azok a gyerekek, akik szerint valami kisgyermek láthatatlan valaki hozza az ajándékokat és a fát.

Pont azért, mert tudom, hogy Jézus a világ ura, élet és halál ura, akinek adatott minden hatalom, és megítéli az egész teremtett világot, nem fogom a gyerekeimnek bemutatni úgy, mint az ujját szopó kisdedet. Ide született a földre és volt csecsemő, ahogy Te vagy én is, mégsem szeretném, ha most is úgy bánnának velem, mint egy csecsemővel. És nem szeretnéd Te sem, gondolom.

2016. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk sincsen handabanda, tudják, hogy mi vesszük az ajándékokat és azt is tudják, hogy kicsoda Jézus Krisztus.
2016. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem csak szerinted,szerintem is.


Üdv!

2016. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Többszörösen is ellentmondásos, mert a Biblia szerint Jézus is és a tanítványai is csak Istenhez imádkoztak. Ahhoz, akit maga Jézus is az "egyedüli igaz Istennek" nevezett.
2016. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad hazudni a gyereknek. Hazudni bűn!. (Nem angyalok hozzák, meg nem is a télapó, [ezt tudom], hanem a szülők veszik meg az ajándékot és HAZUDNAK A GYEREKNEK. Én 14 éves koromig azt hittem hogy tényleg van mikulás és tényleg át tud bújni a kulcslyukon, de aztán rájöttem hogy nem. Pedig még levelet is írtam neki és beledobtuk a kályhába, mivel apán azt HAZUDTA hogy a füst elviszi Lappföldre a levél tartalmát és az befogja a Mikulás és egy varázs tollra a füst rászáll és leírja azt amit én írtam.
2016. dec. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!