Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért halálos bűn a katolikus...

Miért halálos bűn a katolikus egyház szerint ha szentmisét mulasztasz, amikor Máté evangéliuma nem tekinti bűnnek?

Figyelt kérdés

Máté evangéliuma szerint nem követsz el bűnt, ha szentmisét mulasztasz, mert Istent a legbelsőbb szobádban is ugyanúgy megtalálod, mégis a katolikusok szerint bűn a szentmise mulasztás.

Lehet azért bűn mert ha hívek nem járnának templomba akkor nem lehet őket annyira összetartani manipulálni és elegendő pénzt beszedni.. Nem véletlen hogy kivettek olyan evangéliumokat a Bibliából, amik arról szóltak hogy ne építsd magadnak templomot mert isten mindenhol ott van ott van a fűben, vízben stb.


Máté 5. Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkokon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom nektek: megkapják jutalmukat.


6 Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz, aki rejtve van; a te Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megjutalmaz majd téged.


2020. okt. 10. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem keresztény vallás bűnnek tekinti, ha nem mész el az istentiszteletére, mert úgy értelmezik, hogy Istent utasítod vissza.
2020. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

"Lehet azért bűn mert ha hívek nem járnának templomba akkor nem lehet őket annyira összetartani manipulálni és elegendő pénzt beszedni.. "


Ezen jót röhögtem. Szerintem egész életem során a család egy havi fizetésemet sem adta oda az egyháznak.

2020. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
A linkelt ige meg a őszinte hitről szól, nem az elzárkózásról.
2020. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1. református vagyok, tartom a vallásom, van több református lelkész barátom, és tudom hogy ha Istentiszteletet mulasztok nem fogok a pokolra jutni, ha nem gyonom meg...
2020. okt. 10. 12:07
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Mem tartja halálos bűnnek a katolikus egyház.

Ezt hol hallottad?

2020. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2. Te lehet nem, de sok katolikus hívő igen, láttam már papot audiban...

3. Ez már egyéni értelmezés kérdése...

2020. okt. 10. 12:11
 7/13 A kérdező kommentje:

5. Itt azért elég finoman utal rá..

[link]

2020. okt. 10. 12:15
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Kézdező a linked egy ember személyes véleménye, és nem az egyházé.
2020. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8. Én örülnék legjobban ha így változna a katolikus egyház és ha valaki valami ok miatt nem jut el a templomba az otthon imádkozással és jó cselekedettel közel tud úgy kerülni Istenhez és nem követ el ezzel bűnt
2020. okt. 10. 12:30
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Elég baj, hogy szerinted ezzel lehet Isten közelébe kerülni. Apád, anyád is csak akkor törődik veled, ha jól viselkedsz?
2020. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!