Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Segitenétek ezt az új tantétel...

Segitenétek ezt az új tantételt megértenem?

Figyelt kérdés

Ezt most hallottam= Jehova messiási királyság


Lehet én vagyok lemaradva de én azt hiszem,hogy Jézus Krisztus Isten fia a megváltó,segitsetek kérlek!


2020. okt. 19. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

A lényeg az, hogy az Őrtorony szervezet az adventistákhoz hasonlóan eszkatologikus lázban ég, szerintük közel a végidő, és a kereszténység lényege az, hogy Isten országa következtében elpusztulnak majd a vallások (az övék nem), és a politikai hatalmak.


Ez a persze ellentmondd annak, ami a korai keresztények üzenete volt a Római Birodalom lakói számára:


Tatianosz: Beszéd a görögök ellen, 21. (Kr. u. 175)-ben:


"Nem vagyunk bolondok, görög férfiak, nem is locsogunk balgaságokat, AZT HIRDETJÜK, hogy Isten emberi alakban megjelent"


Vagyis a kereszténység üzenete abban volt, hogy szerintük Isten emberi alakot öltött, és köztünk járt.


Ehhez köze csincs a Tanúknak, hiszen az ariánus eretnekséget vallják.

2020. okt. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem azt irtam, hogy Jehova messiási királyság!

Miért gonoszkodsz? Azt irtam, hogy Jehova messiási királysága.

Ez pedig azt jelenti, hogy a fia Jézus kapott ezer évre hatalmat királyi, és Főpapi pozicióba, az irások alapján.

De csak csináld....

2020. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
sokat ez nem változtat a tényeken. :-(
2020. okt. 19. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!