Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muszlim világ miért haragudo...

A muszlim világ miért haragudott meg Emmanuel Macron, francia elnökre?

Figyelt kérdés
Nemrég történt, hogy lefejeztek egy történelem tanárt, mert az óráján megmutatott egy Mohamed karikatúrát. Macron azt nyilatkozta erre, hogy ez a szólásszabadság része, illetve kilátásba helyezte, hogy kitiltja Franciaországból azokat a külföldieket, akik az iszlám szélsőséges vonalát terjesztik. De ilyet mondtak már más európai vezetők is, mégsem voltak ilyen tömegtüntetések a muszlim világban.(Azt értem, hogy a Mohamed-karikatúra sérti őket, de azt nem Macron mutatta be). Esetleg mondott olyat is, amit én nem hallottam? Mi bőszítette fel a muszlimokat ennyire? A legjobban annak örülnék, ha olyan is válaszolna, aki ismer muszlimokat, vagy maga is muszlim és első kézből ismeri a kultúrájukat, és tudja pontosan mi a felháborodásuk oka. (Kérlek jelezd, ha muszlim vagy, tehát érted az okot, nem csak találgatsz.)

2020. nov. 2. 21:56
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
31%

"Macron azt nyilatkozta erre, hogy ez a szólásszabadság része, illetve kilátásba helyezte, hogy kitiltja Franciaországból azokat a külföldieket, akik az iszlám szélsőséges vonalát terjesztik"



Ezért haragudtak meg rá.


Mert Macron már csak névleg elnöke Franciaországnak.

Franciaország csak volt.

Aki nem fogadja el az ő törvényeiket, azt halálra ítélik és

végre is hajtják.

Az már Frankisztán, és ott a muszlim törvények érvényesek.

Ez a gyakorlat.

2020. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy az egész muszlim világ megharagudott volna, legfeljebb a terrorizmust támogató szélsőséges része.
2020. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
22%

Én muszlimok vagyok. Megpróbálom leírni hogy muszlimoknak mi ezzel a problémájuk. Kezdjük azzal hogy milyen tanár az akinek a szólásszabadság egyenlő más vallásának a sértegetésével, kigúnyolásával? Millió módja lehet a szólásszabadság bemutatásának. Ráadásul iskolás korú gyerekekről van szó. Nekem ha a szólásszabadságról kellene előadást tartanom eszembe nem jutna ezt egy másik vallás sértegetésével bemutatni. Persze sajnálom ami vele történt, nem ezt érdemelte, de szándékos provokációnak gondolom részéről, mert a hírek szerint muszlim diákok is voltak az óráján.



"Azt értem, hogy a Mohamed-karikatúra sérti őket, de azt nem Macron mutatta be"


De Macron mutatta be. Több állami épület falára vetítették ki a karikatúrákat ami szintén provokáció.



"Esetleg mondott olyat is, amit én nem hallottam?"


Általában véve iszlámellenes nyilatkozatokat tesz, például azt mondta az iszlám az egész világon válságban van. Továbbá bevakozik muszlim országok belügyeibe amihez semmi köze. Tehát sok muszlim úgy látja Franciaország államszinten folytat iszlámellenes propagandát, ezért a nagy felháborodás.

2020. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
94%

A Korán szerint a keresztények, a zsidók és a politeisták a legrosszabb teremtmények. Egy disznónál, patkánynál is alsóbb rendű mocskos hitetlen nem sértegetheti a szent prófetát.

Nem számít, hogy Franciaország szekuláris, sem az hogy Macron nem vallásos (de tévedek és az akkor elnézést), a muszlimok szemében egy keresztény ország államfője engedi a Mohamed karikatúrák lerajzolását.

Azok az emberek nem értik, hogy az, hogy ezt Marcon engedi az nem azt jelenti, h ezzel ő és minden francia egyet ért, mert az iszlám világban sosem volt felvilágosodás.

2020. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
56%
A vallás méreg - ez újra és újra bebizonyosodik.
2020. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 Mansour ***** válasza:
37%

"Nekem ha a szólásszabadságról kellene előadást tartanom eszembe nem jutna ezt egy másik vallás sértegetésével bemutatni."

Ezzel tökéletesen egyetértek, a szólásszabadságnak nem lehet része vallások, kultúrák, vagy egyének sértegetése. És itt arra is tekintettel kell lenni, hogy mások az érzékenységek. Van amin az egyik csak nevet, a másiknak viszont már sértő, ezt figyelembe kell venni.


"Általában véve iszlámellenes nyilatkozatokat tesz, például azt mondta az iszlám az egész világon válságban van."

Nem tudom, milyen más iszlámellenes nyilatkozatot tett még, vagy tett-e egyáltalán ilyet, de abban hogy az iszlám válságban van, abban teljesen igaza van. Mondjuk a kereszténység meg még nagyobb válságban van, de ez most nem annyira tartozik ide. Viszont szerintem az nem sértő, és nem iszlámellenes, hogy az iszlám válságban van. Ez egy állítás, ami vagy igaz, vagy nem, vagy esetleg van benne némi igazság, stb., de ezt érvekkel lehet cáfolni vagy alátámasztani. Szóval egy cáfolható állítás szerintem nem sértés, persze helyzettől, stílustól függően azt is lehet sértő módon közölni.


"Továbbá bevakozik muszlim országok belügyeibe amihez semmi köze."

Az tényleg baj, hogy beavatkozik más országok belügyeibe, de ez nem vallásfüggő dolog. Ez a hatalom gátlástalan önzése és arroganciája. Azt értem, és bizonyos mértékig meg is értem, hogy sok muszlim úgy érzi, hogy ez direkt ellenük irányul, de jobb lenne, ha kicsit szélesebb perspektívából tudnák nézni a dolgot. Az is gond szerintem, hogy mivel az iszlámban szorosan összefonódik a vallás és a politika, a muszlimok nem igazán tudják (vagy nem igazán akarják) megérteni, hogy a nyugati világban ez nem így van.

2020. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
83%
Amilyen aljas mocskos terroristák ezek a muszlimok, ne csodálkozzanak, hogy normális ember nem ért egyet velük és az erőszakkal, az ok és cél nélküli erőszakkal. Emberek lefejezése, meggyilkolása, mindennapi nemi erőszak, na ez a muszlimos stílusa, és a nők lealázása. Saját anyjukat sem tisztelik. Szégyen. Ki kellene őket tiltani egész Európából. Erőszakolják csak a saját lányaikat!
2020. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
5%
Jó mutatja a 7-es válasz milyen szintű a gyűlölet Magyarországon. 100% -osan hasznosnak ítélték ezt a primitív választ ami te van hazugsággal és gyülöletkeltéssel. Meg elég érdekes ez a kettős mérce. A nyugat már a sokadik muszlim országot támadja meg a Közel-Keleten aminek következtében 2-3 millió muszlim halt meg és létrejöttek olyan terrorszerveztek mint az ISIS és ugye ez a támadó is ISIS tag volt. Ezek ellenére mégis a muszlimokat teszitek felelőssé ha egy ilyen terrorista Európában is gyilkol és egyáltalán nem érdekel titeket hányan halnak meg a Közel-Kelete. Ez nagyon gusztustalan és undorító.
2020. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, te nagyon sötét vagy, nincs fogalmad arról, hogy a háborúkban katonák harcolnak és esnek el. A te kedvenceid pedig, ezek a gyilkos terroristák ártatlan civileket mészárolnak le hobbiból. Költözz Szíriába, oda való vagy és maradj is ott a koszos, retkes gyilkosok között.
2020. nov. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
18%

"Utolsó, te nagyon sötét vagy, nincs fogalmad arról, hogy a háborúkban katonák harcolnak és esnek el. A te kedvenceid pedig, ezek a gyilkos terroristák ártatlan civileket mészárolnak le hobbiból. Költözz Szíriába, oda való vagy és maradj is ott a koszos, retkes gyilkosok között."


Szerinted a Közel-Keleten a 2-3 millió muszlim halott mind katona? Ha értelmi fogyatékos vagy, inkább maradj távol az ilyen témáktól.

2020. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!