Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyes bűnök miért bűn az...

Egyes bűnök miért bűn az egyház számára és miért nem bűn a jogrend illetve az állam számára? Most ezek bűnök vagy nem valójában? (pl. házasság előtti szex, fogamzásgátlás, homoszexualitás kapcsolat stb.)

Figyelt kérdés
2020. nov. 4. 07:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"nem lesz 100%"

5 év alatt ÁTLAGOSAN jön a gyerek.

Jöhet hamarabb, vagy később is.

De a lényeg az, hogy nincs igazi védelem.


"az óvszer sem 100%-os"

Azért a 99.9% nem rossz. Egy kicsit jobb, mint az 50%


"Számodra ez a valóság"

Az emberi társadalmak változnak. Ezt a törvényeknek követni kell, különben baj lesz.

Az meg, hogy te mit érzel, önmagában még nem sokat számít. Minden korban voltak emberek, akik másféle törvényeket szerettek volna: általában olyanokat, hogy nekik legyen jobb és könnyebb életük, vagy pedig másnak legyen rosszabb.

Szerintem te az utóbbi vagy.

2020. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a fordítottja is elképzelhető: ítélhet halálra az állam olyat, aki a szemében bűnt követett el, de az Egyház szemében nem.

A kommunizmusban halálbüntetést vagy életfogytiglant adtak olyannak, "kémkedés" címszóval, aki kapcsolatot tartott fenn nyugati szervezetekkel. Nyilván az egyházi etika szerint ez nem bűn.


Ez azért van, mert nincs feltétlen összehangolva az állam által alkotott jog és az egyházi.

2020. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Mansour ***** válasza:

"Az emberi társadalmak változnak. Ezt a törvényeknek követni kell, különben baj lesz."

Ez így van, ezt nem is vitatom.

"Az meg, hogy te mit érzel, önmagában még nem sokat számít."

De igen, ha a valóságot akarjuk meghatározni, akkor többet számít, mint a közmegegyezés. A valóság mindenkinek az, amit ő valóságként él meg. A közmegegyezés pedig csak egy kompromisszumos és vázlatos kép, ami arra szolgál, hogy az egyéni valóságokat hogyan lehet egy működőképes társadalomba összefogni. Az is érdekes kérdés, hogy a közmegegyezés ténylegesen mennyiben a köz megegyezése, de ez most itt mellékes.

"Minden korban voltak emberek, akik másféle törvényeket szerettek volna: általában olyanokat, hogy nekik legyen jobb és könnyebb életük, vagy pedig másnak legyen rosszabb. Szerintem te az utóbbi vagy."

Ezt nem tudom miből szűrted le. Én csak azt vitattam, hogy a valóságot a közmegegyezéssel azonosítod. Ebből semmiképp nem következik az, hogy én milyen törvényeket szeretnék. Szóval ez a megjegyzésed elég előítéletes gondolkodásra enged következtetni.

2020. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A kettő között van az igazság.

Az együttéléshez törvények kellenek, amelyek mindig korlátozni fogják az egyént. Soha nem lesz olyan, hogy mindennel elégedett.

Cserébe sokkal többre képes, mintha mindenki külön élne.

2020. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
mert szerencsere Magyarorszagon szekularizacio van, tehat az allami es egyhazi torvenyek szet vannak valasztva. szepen is neznenk ki ha ilyen kozepkori elvek alapjan mukodne a jogrendszerunk
2020. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ja.

Tiszta Amerika lenne.

2020. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!