Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szólnátok egy olyan...

Mit szólnátok egy olyan pápához mint aki az Új pápa sorozat első részében volt? A sorozat kritikát fogalmazott meg a Vatikán vagyonával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A filmben II. Ferencet egy kitalált pápát alakítják. A pápa minden vagyont elad, pl. a Willendorfi Vénuszt és a szegényeknek adja.

Aztán az összes Bíboros arany kereszt nyakláncait és gyűrűjeit elveszi és eladja.

Nekem nagyon tetszett és igenis megfogalmaz egy kritikát Vatikánnal szemben...


2020. nov. 7. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Vannak jogos alapjai a sorozatnak (az első évadnak is). Szerintem egy konzervatív pápa nagyon jó lenne, mint Lenny az ifjú pápa első felében. Nagyon elfelejtettük (katolikusok), hogy honnan indult az egész és mi a célja az egyháznak.


A pénz szerepét is vissza kellene szorítani az egyházon belül,de nem felelőtlenül elszórni/eladni mindent, hanem jó célokra (pl. tanulmányi vagy krízis alapokra fordítani). Kisebb városokban itthon nagyon durván érződik, mennyire pénzközpontúak az egyházközségek.

2020. nov. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem nagyon tetszett és igenis megfogalmaz egy kritikát Vatikánnal szemben..."

Akkor nézd újra, mert nem értetted meg. Nem kritikát fogalmaz meg, hanem kifiguráz sok embert, akik szerint Vatikánnak mindent szét kéne osztani, még a műkincseket is.

Természetesen nincs ennél ostobább nézet. Ha ma így segít, holnap miből fog? Azzal senki se tud segíteni, ha magát koldusbotra juttatja.

2020. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szuper lenne, mert újítana.
2020. nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2. Azért mind a két helyre szurkált.... az is igaz amit mondasz valóban így eladni teljes vagyont lehet nem lenne így értelme de azért keményen az is benne van ám hogy a bíboros emberkék nem válnának meg az anyagi javaktól... ott sírtak stb.. jó az nekik ott a Vatikánban..
2020. nov. 7. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Halványan ez is benne van természetesen, rossz emberi jellem az anyagiakhoz való ragaszkodás, ami mindannyiunknak része. Nem vagyok képmutató, én se osztom szét minden pénzem, se más javaimat, nem teszem magam földönfutóvá.

Egyébként a rendező ítélete is elég egyértelmű a sorozatban, miután a végén megtudtuk, hogy miként halt meg. (Most nem akarok spoilerezni, hátha még vannak, akik nem látták.)

2020. nov. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első pápa a sorozatban, pont hogy visszafogta a Vatikán brandként való működését, megszűntette a kulcstartókat, a képeslapokat, mert ez mind anyagiasság.


Azt ezt követő pápa egy paródia volt.

A semmire nem lehet építeni semmit.

Mégis hogyan komunikáljon hogyan reflektáljon a világ dolgaira a vatikán, ha nincs mivel kapcsolódnia hozzá?

Hogyan nyújthat segítséget ha nincs miből?

Hogyan várjon el tiszteletet, ha nincs miért.

Nem lehetünk túl anyagiasak, de ha megfosztjuk magunkat mindentől nem kerülünk közelebb Istenhez.


Sajnos a harmadik pápáig még nem néztem.

2020. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!