Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz ez? A Korában negatívként...

Igaz ez? A Korában negatívként szerepelnek a fehér, szőke nők, akik csak testi rabszolgának jók? Ezért sok a nemi erőszak azokban az országokban, ahol ez a típus általános?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikkben és le vagyok döbbenve. Ilyet tényleg írnak a Koránban? És akik követik így 2020-ban a vallást, ezt ők is így látják és komolyan veszik?

Ezért olyan sok a nemi erőszak Svédországban és Dániában pl?

Vagy ez már elavult azóta?


2020. nov. 15. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem hinném, hogy írnak ilyet, mert akkor már rég be lenne tiltva és jogosan.
2020. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Igaz, tényleg.

És tartják-e? Szerinted? Miért gyilkolnak szerte Európában, és miért van annyi nemi erőszak a skandináv országokban?


De a zsidók szemében sem nő a siksze, azaz a "tisztátalan, nem zsidó nő"!

2020. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy akkor hogyan lehet annyira népszerű mondjuk Iránban, ahol azért a szőke hajú kék szemű nők egyáltalán nem olyan ritkák. Mármint, én nem örülnék, ha mondjuk feleségemre vagy lányomra azt mondaná a vallásom, hogy csak rabszolgának jó (nincsen feleségem, sem lányom, de ha mondjuk lenne).
2020. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

"Ilyet tényleg írnak a Koránban? " Nem ír ilyet. Nem vagyok muszlim, nem értek egyet az iszlámmal, de ez egyszerűen nem igaz. Alaptalan hülyeség. Nem a nők kinézetével van a baj. Szőke haj, kék szem? Ilyen még említve sincs a Koránban.

Sokkal inkább az lehet a probléma az ő nézőpontjukból, hogy a nők nem hordanak hijabot, így gyakorlatilag az ő szemükben szemérmetlenek és kihívóan öltözködnek, valamint nem is muszlimok, hanem hitetlenek. Tehát, ha egyáltalán van vallási színezet a dologban, akkor inkább ezekre vezethető vissza, mint arra, hogy milyen színű valaki szeme vagy haja.

Persze, ez önmagában még nem jogosítaná fel a muszlimokat a nemi erőszakra, de ilyesmikből levezethetik és indokolhatják maguknak, hogy ez miért nem probléma. Természetesen, ez nem vonatkozik minden muszlimra. Az sem biztos, hogy szorosan köthető vallási okokhoz, lehet hogy inkább ahhoz van köze, hogy az erőszaktevők, rossz társaságból való, aluliskolázott, szerencse vadászok, akiket semmi nem érdekel. Egy normális lelkületű, művelt, értelmiségi muszlim, nem a kiskapukat fogja keresni a Koránban, hogy mivel igazolhatná a maga szemében a nemierőszakot. Mondván, hogy "Á, ez a nő nem hord hijabot, úgy öltözik, mint egy prostituált." Ez kb. olyan, mint hazánkban, amikor azt mondják, hogy minek vett fel miniszoknyát, ne csodálkozzon, hogy megerőszakolták. Áldozathibáztatás.

2020. nov. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Még annyit, hogy a Korán azt sem írja, hogy a ki nem visel hijabot prostituált. Csak szemléltetni akartam, hogy kb. hogy gondolkodhatnak az ilyen férfiak.
2020. nov. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, akkor valótlan volt a cikk. Reméltem is.

Amúgy valahogy úgy volt benne írva, hogy bizánci nőként jegyezték őket, akikkel azt lehet csinálni, amit akarnak. Ledérek stb.

2020. nov. 16. 11:31
 7/7 anonim válasza:
58%

6.-ra.


Nem kamu a cikk.

2020. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!