Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten fia lejött közénk,...

Ha Isten fia lejött közénk, aki mindent tud, akkor miért nem segítette az embereket a tudomány fejlődésében?

Figyelt kérdés
Bibliában nagyon szépen le vannak írva erkölcsi dolgok és társai.... de olyan dolgokat miért nem mondott Jézus ami segítette volna az emberek fejlődését pl. ha mondta volna a Baktériumokat vagy mondott volna orvostudománnyal kapcsolatos dolgokat és még lehetne sorolni azokat a dolgokat amik segítették volna az emberek fejlődését.. ezek miért nincsenek benne a Bibliában? Ha Jézus Isten fia akkor mindent tud.. miért nem akarta segíteni az embereket hasznos információkkal? Lehet mégsem tudta ezeket...
2020. nov. 17. 22:36
1 2
 11/17 GepEpito válasza:

#10 aha. Ahogy einstein mondta: nem tudom hogy lesz a harmadik világháború, de azt tudom hogy a negyediket már KŐVEL ÉS FÁVAL fogjuk vívni.

Ezzel ecsetelte, hogy jönne a harmadik meccsünk, ott azt mindenki megbánná. Még az a pedofil K,i,m D,z,s,o,n,g,u,n is. Ne írjátok le ennek a szarnak itt a nevét. mert elégé rácuppant erre a gyökér pedó vezető.

2020. nov. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
8. Nem azt mondom hogy mindjárt atom bomba de legalább valami apró tanácsok ami előre viszi az emberiséget... kézmosás pl. mennyire fontos is lett volna, de semmi hasznosat nem mondott...
2020. nov. 18. 06:38
 13/17 anonim ***** válasza:
24%

#12 A mózesi törvény tartalmazott már kézmosásra vonatkozó tanácsokat és egyéb előírásokat is a betegségek megelőzéséhez:

[link]


Jézus célja nem az emberiség tudományos felvilágosítása volt, hanem az, hogy kicsiben megmutassa, hogyan fog segíteni az embereken, amikor királyként fog uralkodni a földön a jövőben. Ez az a királyság vagy ország, amiről beszélt az embereknek és amiért imádkozik több millió ember nap mint nap a mintaima alapján. Ez a királyság fogja megoldani az emberiség égető problémáit, és nem a tudomány és a tudósok, akik közül jó páran inkább tömegpusztító fegyverek fejlesztésében segédkeznek, mint a gyógyításban.

2020. nov. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%

"Mert nem a tudományos fejlettség a fontos"


Mondod te, aki 2020-ban nem is tudna meglenne a tudományos fejlettség nélül. Mert internetezel, telefonálsz, betegségek esetén pedig megveszed a tudósok által feltalált orvosságot.


Még ha amis keresztény lennel akkor érthető lenne, amit mondasz (az amisok a mai napig 18. századi körülmények között élnek az USA-ban), de így nagyon hiteltelen vagy.

2020. nov. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Megtette, csak körülbelül 1200 évünkbe telt, mire megértettük, vagyis a skolasztika megjelenéséig. Egyáltalán nem puszta véletlen, hogy a természettudomány a keresztény világban szökkent szárba, és nem a buddhisták vagy a kínaiak jöttek rá, és még csak nem is az ókori görögök vagy egyiptomiak.


A természettudomány mélyen a keresztény gondolkodásban (is) gyökerezik.

2020. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 KZitus ***** válasza:

Szia

Annyi ismeretet és tudományt mint Krisztus, senki sem adott az emberiségnek. De nem úgy, ahogyan azt mai emberek gondolják, vagy képzelik,ahogyan te is kérdezted.

Azt írod:"...olyan dolgokat miért nem mondott Jézus ami segítette volna az emberek fejlődését..."

Ha a tanításával az örök élethez segíti az embert, mond csak melyik tudomány tudná ezt bárkinek is biztosítani?! Ja hogy ezt az emberek többsége nem hisz, az nem Krisztus problémája. Ő kínál egy tanítást és aki elfogadja, és él vele, az olyan ismeretet szerez, ami által szabaddá teszi az embert a rengeteg hazugságtól, amit Sátán terjeszt. El tudod képzelni hol tartana a tudomány ha az ember nem vétkezik és tökéletes elmével alkothat?, találhatna fel dolgokat?

Krisztus elmondta miért jött a földre, és miért tette azt, amit tett. Íme néhány kijelentése erről:"Én azért jöttem a világba, hogy világosság legyek, és hogy mindaz, aki hisz bennem, ne maradjon a sötétségben. De ha valaki hallja a szavaimat, és nem fogadja meg azokat, én nem ítélem meg őt. Nem azért jöttem, hogy megítéljem a világot, hanem hogy megmentsem. Azt, aki semmibe vesz engem, és nem fogadja meg a szavaimat, van, ami megítélje. A szó, amelyet mondtam, az fogja megítélni őt az utolsó napon. Mert én nem magamtól szóltam, hanem az Atya, aki küldött engem, ő parancsolta meg nekem, hogy pontosan mit mondjak. És tudom, hogy ha valaki megtartja a parancsát, annak örök élete lesz. Amiket tehát mondok, pontosan úgy mondom, ahogy az Atya mondta nekem.” János 12:46-50

Szerinted mire van inkább szükséged? A mikrobiológiára, vagy arra, hogy megtanuld Krisztustól, hogyan élhetsz örökké itt a földön?

János 4: "Jézus ezt mondta nekik: „Az én eledelem az, hogy cselekedjem az akaratát annak, aki küldött engem, és hogy elvégezzem a munkáját."

János 5:30 "Én semmit sem tehetek a magam kezdeményezéséből. Ahogy az Atya mondja, úgy ítélek, és az ítéletem igazságos, mert nem a saját akaratom megvalósítására törekszem, hanem annak az akaratát viszem véghez, aki küldött engem."

Mint látod, eléggé távol ált Krisztustól, hogy a tudományt fejlessze, mert nem ez volt a célja.

Amikor gyógyított, és feltámasztott, az messze meghaladta azt,amire ma az orvostudomány képes. neki hatalma van Istentől, hogy az emberek gondolkodását,érzelemvilágát és szellemiségét a tökéletességre vigye. Erre nem képes a tudomány sem ma, sem később nem lesz. Ezer év van adva Krisztusnak erre.

2020. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal azt mondta, hogy aki beteg abból ki kell űzni az ördögöt. Vagy az ördög tartja betegségben. De az orvostudomány még most sem hallgat rá, hiába mondta. Másképpen kellene megközelíteni a betegségeket. Pl. azt is mondta, hogy az ember nem attól fertőződik meg, amit megeszik vagy piszkot (vírus, baci) a szájába vesz, hanem a bűn fertőzi meg belülről. Tehát elvileg bármit ehetnénk, kezet sem kellene mosni, hanem hittel élni és abban is hinni, hogy nem kapunk el betegséget. Jézus sem volt beteg és nem mosott kezet sem.
2020. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!