Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki miben hisz mi van a halál...

Ki miben hisz mi van a halál után?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok keresztény református vagyok.pokol mennyországban hiszek törekszem az útjára de konkrétan nem tudni hova kerülünk. Te mit gondolsz? Légyszíves írd le a korodat és a vallásodat a is.
2020. nov. 20. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

Nem szeretnék kötekedni, csak tényleg érdekel. Azt írod, hogy keresztény vagy, de a kérdésed alapján fogalmad sincs a kereszténység alapvető dolgairól sem. Akkor mi alapján vallod magad kereszténynek, ha a bilbiai alapokat sem ismered?


Erre gondolok:

"pokol mennyországban hiszek törekszem az útjára de konkrétan nem tudni hova kerülünk"

A Bibliában, az újszövetségben elég pontosan és egyértelműen le van írva, hogy ki üdvözül. Te kereszténynek vallod magad, akkor a Biblia neked alap, mégsem tudod, hogy hová kerülsz?

Ráadásul többesszámban írod, hogy nem tudni, hogy hová kerülünk. Hát én tudom, hogy hová kerülök.


Konkrétan nálad mit jelent, hogy hiszel és törekszel?

2020. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Abban amit Isten mond a szavában.

A halál után, "várakoznak", Krisztus messiási uralma alatt lesz feltámadás a Földön.

Addig az elhunyt szeretteink nem szenvednek, nincs részük semmiben ami az életben történik.

2020. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Semmiben. Úgy élem az életemet, hogy egy életem van.
2020. nov. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 eakos1 ***** válasza:

Pont ezzel van a baj: "hiszek"

A hívők és tagadók pont ugyanazon az oldalon vannak - csak hisznek, de ez nem tudás tehát soha se fogják tudni kinek van igaza. Az egyház is csak ennyit mond: higgy

Hihetsz bármiben attól még az nincs úgy.

Viszont vannak TANÍTÓK akik az egyházakkal szemben adnak egy módszert a kezedbe és ha azt végigcsinálod akkor megvilágosodhatsz és akkor már tapasztalatod lesz és nem hited! Persze ez nem könnyű de sokaknak sikerűlt már.

2020. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Személyes véleményt kértél. Nos én elhiszem az, amit a Biblia ír a halál utáni állapotról, és azt is, hogy Krisztus fel fogja onnan támasztani az embereket.

Itt röviden utána olvashatsz, az összes bibliai idézettel együtt, de akár meg is hallgathatod:

[link]

2020. nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5 én nem vagyok JEHOVISTA és nem szeretem az ő tanításokat MERt meghazudtoljak Isten igéjét.
2020. nov. 21. 18:55
 7/13 eakos1 ***** válasza:
Azon gondolkodj el, hogy a "meghazudtolják Istent" éppúgy csak hiszed mint, hogy hiszed hogy van Isten, de ez mind csak HIT, ha így állsz hozzá leélheted az életed sötétségben. Régen az egyházad aminek hiszel azt tanította, hogy a Nap kering a Föld körül - az akkori nép meg jól be is szopta ezt a hamis infót. És igaz volt csak azért mert mondták, hogy így van? Szóval a HITnek max. csak véletlenül van köze a valósághoz.
2020. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az X aktákban azt mondták, hogy az igazság odaát van. Én is így gondolom, hogy megtudjuk az igazságot és az JÓ.
2020. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A nagy semmi, így ennyi.
2020. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 pelgrim ***** válasza:

Én azt hiszem, hogy az öntudatunk, vagy amit a vallások léleknek neveznek, túléli a halált, míg a testünk és személyiségünk halandó.

Ami a pokolt és mennyországot illeti, szerintem azok az öntudat vagy a lélek szélsőséges állapotai, nem földrajzi helyek, és már a jelen életben elérhetőek.

Hiszem azt is, hogy létezik a reinkarnáció és a karma, vagyis az ok és okozat törvénye. A tudat vagy lélek magával viszi ahajlamokat is, melyek ugyancsak nem hajlandóak, azok lesznek az eszközök a lélek további fejlődésre és a karma végrehajtására.

79. volt katolikus.

2020. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!