Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jó ember nem hívő de a pokolba...

Jó ember nem hívő de a pokolba jut rossz ember de hívő lett halálos ágyán mennybe jut van ebbe igazság?

Figyelt kérdés

Van egy ember aki ateista de jó lelkű segíti a szegenyeket, betegeket, hűséges a feleségéhez, tisztességesen szeretetben neveli a gyermekeit , de viszont nem hívő és a pokolba kerül .



Van másik ember aki egész életben csalja a feleseget, el issza a fizetését nem törődik gyerekeivel de megter a halálos ágyán és a mennybe jut amiért be fogadta Jézust míg a jó ember a pokolba jut amiért nem érdekelte a vallás! Egy altalan van ebbe igazság? Szerintem nincs


2020. nov. 23. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Igen aki ateista oda kerul. Nem eleg jo embernek lenni istennek is szolgalnod kell vagy mesz a levesbe
2020. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

"Jó ember nem hívő de a pokolba jut"

Találtál olyan embert, aki sohasem vétkezett még gondolatban sem? Kötve hiszem. Márpedig aki egyszer vétkezik vagy megy a lecsóba, vagy Jézushoz fordul, aki megmenti.


"rossz ember de hívő lett halálos ágyán mennybe jut"

Gyakorlatban kevés ilyen ember van, vagy nincs is. Az ateista kb. már 40 évesen olyan elmeállapotba kerül, hogy nem képes már megtérni, annyira félrekondícionálta az agyát hazugságokkal.


Úgyhogy, kedves kérdező, jobb, ha a saját üdvösségeddel foglalkozol

2020. nov. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jézus ezt mondja:

"Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek. Erre megkérdezik az igazak: Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasan, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogathattunk volna? A király így felel: Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek."


Tehát szerintem akkor is van reménye az embernek az üdvösségre, ha nem jut el a hit világosságára.

2020. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#1-es: De jó! Akkor együtt leszek az összes barátommal.
2020. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerinted pl. Sztálin amikor gutaütést kapott ezzel foglalkozott, hogy megtérjen? A többi is ilyen...
2020. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem ismered Isten szavát.

Ez nem igy működik.

2020. nov. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod ki hova kerül. Bár lehet rosszul értelmezem, de nekem ez a rész jutott az eszembe: "Jézus így válaszolt: "Nem tudjátok, mit kértek. Ki tudjátok-e inni azt a poharat, amelyet én fogok kiinni?" Ők így feleltek: "Ki tudjuk." Erre ő ezt mondta nekik: "Az én poharamat kiisszátok ugyan, de hogy ki üljön jobb és bal kezem felől, azt nem az én dolgom megadni. Azok fogják megkapni, akiknek az én Atyám elkészítette."
2020. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jézus tanítása a témában:


1

Mert hasonlatos a mennyeknek országa a gazdaemberhez, aki jó reggel kiméne, hogy munkásokat fogadjon az ő szőlejébe.

2

Megszerződvén pedig a munkásokkal napi tíz pénzben, elküldé őket az ő szőlejébe.

3

És kimenvén három óra tájban, láta másokat, akik hivalkodván a piacon álltak vala.

4

És monda nékik: Menjetek el ti is a szőlőbe, és ami igazságos, megadom néktek.

5

Azok pedig elmenének. Hat és kilenc óra tájban ismét kimenvén, ugyanazon képpen cselekedék.

6

Tizenegy óra tájban is kimenvén, talála másokat, akik hivalkodva állottak vala, és monda nékik: Miért álltok itt egész napon át, hivalkodván?

7

Mondának néki: Mert senki sem fogadott meg minket. Monda nékik: Menjetek el ti is a szőlőbe, és ami igazságos, megkapjátok.

8

Mikor pedig beestveledék, monda a szőlőnek ura az ő vincellérjének: Hívd elő a munkásokat, és add ki nékik a bért, az utolsóktól kezdve mind az elsőkig.

9

És jövén a tizenegyórásak, fejenként tíz-tíz pénzt vőnek.

10

Jövén azután az elsők, azt gondolják vala, hogy ők többet kapnak: de ők is tíz-tíz pénzt vőnek fejenként.

11

Amint pedig fölvevék, zúgolódnak vala a házigazda ellen,

12

Mondván: Azok az utolsók egyetlen óráig munkálkodtak és egyenlőkké tetted azokat velünk, akik a napnak terhét és hőségét szenvedtük.

13

Ő pedig felelvén, monda azok közül egynek: Barátom, nem cselekszem igazságtalanul veled; avagy nem tíz pénzben szerződtél-é meg velem?

14

Vedd, ami a tiéd, és menj el. Én pedig ennek az utolsónak is annyit akarok adni, mint néked.

15

Avagy nem szabad-é nékem a magaméval azt tennem, amit akarok? avagy a te szemed azért gonosz, mert én jó vagyok?

16

Ekképpen lesznek az utolsók elsők és az elsők utolsók; mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak.

2020. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!