Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az eukarisztiában miért Ostya...

Az eukarisztiában miért Ostya Krisztus teste és miért nem inkább egy vékony szalámi, amikor a test az hús és a szalámi húsból van az ostya pedig növényből?

Figyelt kérdés
2020. dec. 28. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szalámi nem lehet, mert a disznó tisztátalan. Habár szarvasból és másból is lehet kolbász...

Egyszerűbb lett volna zöldbabot putyogtatni, vagy olívabogyót. Az utóbbi még bele is keverhető a Bibliába...

Bár ha Isten bárányáról van szó, akkor egy bárányvágás lehetne....

2020. dec. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Az ostya nem romlik meg, nem folyik a leve, nem zsiroz ossze semmit, nem jonnek ra a legyek, olcso, gyomorproblemaval is fogyaszthato... Sok elonye van.
2020. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az utolsó vacsoránál Jézus KENYERET osztott szét azzal, hogy "ez az én testem", ezért kovásztalan kenyér az ostya. (Másrészt meg ez az, ami tárolható hosszabb ideig)
2020. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

tarolni kell?

miert nem frissen sutik?

2020. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a plébániák úgy rendelik/veszik az ostyákat nagy tételben.

Próbáltál már ostyát frissen sütni? Föleg nagyobb mennyiségben? Mert nem lehet elöre kiszámolni, hány darabra lesz szükség egy-egy alkalommal.

2020. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

vicc volt

olyan kerdes ami ohajto hogy miert nincs ostyasutogep a sekrestyeben

Csak mert melegen frissen finomabb lenne


es lenne ostya massza, fagyasztott, vagy por

2020. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert az Eucharisztia az utolsó vacsorát jeleníti meg. Ott meg Jézus a kenyérre mondta, hogy "ez az én testem". A kenyér egyébként máshol is megjelenik:

"Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér."

A kenyér a legegyszerűbb táplálék, bárki eheti.

2021. jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a gluténérzékenyek nem
2021. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"a gluténérzékenyek nem"

Így van, ezért vannak gluténmentes termékek. Ostya is.

Jó éjt! :))

2021. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!