Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van fenntartásotok a keresztén...

Van fenntartásotok a kereszténységgel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tanulmányozom hobbiból a kereszténység születését és előttem egy kisszámú elvakult szekta rajzolódik ki, akik mindenfélét kitaláltak Krisztoszukról.

Emelet számos kutató kutatta Jézus mentális egességet is, amit több evangelista is megemlít.

Az apokrif iratokból tudjuk, hogy gyanús hogy Jézusnak volt egy titkos szeretője aki előkelő helyet foglalt el a szekta élében, ugyanis a velük tartó pénzesebb nők fizették a szekta számláit. Mert a férfiak nem dolgoztak. - ezt nem én találtam ki, hanem neves kutatók!!!

És még az apokrif evangéliumokban sem értik a tanítványok hogy istenük miért szereti annyira Mária Magdolnát!


Szóval engem a szentséget illetően nem győztek meg! A keresztények is egy zsidó szekta volt. Ráadásúé Jézus előtt számtalan hasonló alak volt.



2021. jan. 30. 19:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Hát, ajánlom, hogy forráskritikusabban állj a "tanulmányozáshoz". Akkor nem leszel ilyen könnyen megvezethető, kedves Kérdező.
2021. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%
Uh, na most ki is térek a hitemből azonnal. Pedig a hatezer másik vallás istenein felül is ez az isten annyira tutira állította, hogy ő az igazi. Teljes döbbenet, hogy ezt is csak az emberek fabrikálták, mint a másik a hatezret előtte. Legközelebb nem dőlök be.
2021. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Dongaben ***** válasza:
47%
A kereszténység olyan dolgokat tanított, és tanít ma is, amit minden jó érzésű ember szeretne. A korábbi erőszakos vallások után ez nagyon nagy tömegekre hatott. Jó volna, sőt! Nagyon jó volna, ha így élnénk... De ez nem megy, mert minden ember egyéniség. A kereszténység, ha jobban belegondolsz, az a kommunista eszmékkel szinte azonos. Nem működhet egyik sem, amíg nem gondolkodunk egyformán. Azért van manapság is sok keresztény hívő, mert az emberek többsége erre a biztonságra, normális életre vágyik. Ez már rég nem vallási, hanem társadalmi kérdés. Még megoldásra vár...
2021. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%

F

Fájt olvasnom a kérdést - de megértelek, hisz a gyakori valláskritika rovata oly zuhanórepülésben züllik, hogy nem tudtad követni. Itt már rég ott tartanak bányászbéka szint alatt, hogy Jézus nem is létezett, de csaló. Isten pedig nincs, a tudomány bebizonyította, nincs de gonosz, mert miért hagyja, hogy gonoszok legyünk, és különben is ősrobbanás és evolúcióóóóójó. Na. De inkább ne búsuljunk, hallgassunk egy szép éneket: Hallgasd meg imám – címmel

https://www.youtube.com/watch?v=39eBIX3PYL0

2021. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"ezt nem én találtam ki, hanem neves kutatók"


Nevezz meg néhányat.

2021. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
5 ne hazudj mert nem írtam privátot!
2021. jan. 30. 22:56
 7/24 A kérdező kommentje:
nicolas allen, bruce chlinton, kate cooper, analise frisenbruch, camil fuchs, joshua garroway rabbi, oded golan, mark goodacre, és még sokan mások.
2021. jan. 30. 23:02
 8/24 anonim válasza:
48%

Kérdező: Tanulmányozom hobbiból a kereszténység születését és előttem egy kisszámú elvakult szekta rajzolódik ki, akik mindenfélét kitaláltak Krisztoszukról.


Válasz: Ha valóban csak egy kis számú szekta találmánya Jézus, akkor hogyan maradhatott fent a kereszténység ennyi időn keresztül? Oké nyilván vannak más válások is. De ha tanulmányozod nagyrészük. Hogy a legnagyobbak közül említsek: Jézus eljövetelére vonatkozó prófécia teljesen tisztán és egyértelműen ki van fejtve például a buddhista irodalomban is, nem tagadható meg a párhuzam, az evangéliumok erkölcsi tanítása egyértelműen megtalálható a Jézus idejében készült buddhista könyvekben. Az iszlám biblia is vett át a bibliából. Vagyis nem lehet csak egy kis szekta szüleménye a kereszténység!

2021. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
37%

Jézus mindenkit megdicsért, aki alázatos volt. A római százados azt mondta Krisztusnak, uram nem vagyok méltó, hogy házamba jöjj, hanem csak egy szóval mond és meggyógyul a szolgám.


Ekkora hitet még nem láttam Izraelben. Mondta Krisztus.


Ha inkább összehasonlítod és elbeszélgetsz magaddal vagy éppen mással, mit jelent számodra a szeretet, mennyire függ-e az másoktol, vagy inkább csak és kizárólag te belőled sugárzik, ha boldogságketeső vagy, akkor előbb-utóbb rá kell döbbenned, hogy nem egy elavult zsidó szekta a kereszténység. Éppen hogy a szeretet nem tud elavulni, mert az ember legfőbb törekvése hogy folyamatosan fenntartása...és a boldogság állapotába kerüljön... Csak éppen tévelyeg benne.


A zsidóknak nem volt az Isten imádaton kívül részletes tanítása a szeretetről. Ezért sem fogadták be, hanem ahogy te is tanulmányoztad a pogányokban volt kultusza a felebaráti szeretetnek, ezért ott terjedt igazán. Lásd római százados, Galilei asszony a kútnál példákat, Antiocha, Edessza korai megtérését.


Az ókori zsidó vallás démonizálta az idegeneket, fúj-fúj szomszédos országok népei, és a zsidó népen kívül minden vallás bálványokra épül, tehát démonizálható azok. Na szerintem ez az elavult.


Tudod a Biblia értelmezését már 2000 év zsinatai helyre tették. Most ha valaki egy szenzációs könyvet akár írni akkor az apokrifekhez nyúl és azokat variálgatja és bányássza ki valami rekonstruált történetet. Ha majd lesz időd olvasd el a másik oldalt is... A Bibliát.

2021. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%

"Van fenntartásotok a kereszténységgel kapcsolatban?"

Összejönnél a hasonszőrűekkel egy kis keresztényszidalmazásra? Nagyon eredeti. így könnyebb lesz elkárhozni?:)


"Az apokrif iratokból tudjuk, hogy gyanús"

Az apokrifekről tudjuk,hogy a magadfajták hamisították. De te hinni akarsz benne. Kérlek,hogy higgy is benne! :)


"Szóval engem a szentséget illetően nem győztek meg! A keresztények is egy zsidó szekta volt. Ráadásúé Jézus előtt számtalan hasonló alak volt."

Most mit vársz, hogy a keresztények elsírják magukat? Azt teszel a lelkeddel, amit szeretnél. Úgy vered át magad, és olyan színvonalon, ahogy akarod


Javaslom, hogy Júdás evangéliuma vezessen, azzal jársz a legjobban :)

2021. jan. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!