Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten idézi elő a balsorsot...

Demion kérdése:

Ha Isten idézi elő a balsorsot, akkor miért kenték ezt rá később a Sátánra?

Figyelt kérdés

Iz 45.7

"Én alkotom a világosságot, és én teremtem a sötétséget; én szerzek jólétet, s én idézem elő a balsorsot is. Én, az Úr viszem ezt végbe, mind."



2021. jan. 25. 15:22
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
10%
A válasz ugyanaz, mint az elmúlt 183.417 alkalommal az elmúlt 2 évben. A balsors a bűnök miatti ítéletet jelenti.
2021. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem.

A kérdés az, miért kenték a Sátánra az emberrel történő rossz dolgokat, ha ezt a Biblia szerint maga Isten idézi elő?

2021. jan. 25. 15:43
 3/58 anonim ***** válasza:
10%

"Nem ezt kérdeztem."

Debizony, ezt kérdezted, hisz még az igét is idézted. A válasz ugyanaz, mint az elmúlt 183.418 alkalommal az elmúlt 2 évben. A balsors a bűnök miatti ítéletet jelenti.

A sátán pedig eleve a bűnt okozza, illetve nem is kell hozzá sátán, sok ember a bűnt élvezi

2021. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

Már bocs, de hadd tudjam már jobban mit akarok kérdezni.

Tehát még egyszer: miért kenték a Sátánra az emberrel történő rossz dolgokat?

2021. jan. 25. 16:16
 5/58 Mansour ***** válasza:
89%

"A balsors a bűnök miatti ítéletet jelenti."

Kinek a bűnei miatt? Mert hogy a balsors nem mindig a bűnöst sújtja, sőt...

2021. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
6%

Kicsit olvasd tovább azt a fejezetet, amiből kivetted a fenti idézetet. A 11.versől ezt olvassuk:

11 Így szól az ÚR, Izrael szentje, az, aki megformálta:

„Kérdőre vonnátok amiatt, hogy mik fognak történni,

és parancsolnátok nekem, hogy mit tegyek a fiaimmals és a kezem munkáival?

12 Én alkottam a földet, és az embert is én teremtettem rá.

Én feszítettem ki saját kezemmel az eget,

és én parancsolok egész seregének.”

13 „Mivel igazságos vagyok, színre léptetek valakit,

és minden útját elegyengetem.

Ő fogja megépíteni a városomat,

és szabadon engedi a száműzöttjeimet, de nem fizetségért, nem is megvesztegetés fejében” – így szól a seregek Jehovája."


Tehát a kérdés: vajon felelősségre vonhatjuk a Teremtőt? Nyilván nem. Az a kiindulási alap, hogyŐ tökéletes, jó és mindenható. Ha valahogyan dönt, az biztosan jó - maximum az ember nem érti, men látja az összefüggéseket.

Nézd, mit ír a 5 Mózes 32:4:

"Kőszikla, cselekedete tökéletes, hisz minden tette igazságos.

A hűség Istene, aki sosem igazságtalan.Igazságos és egyenes ő."


Egy ilyen Isten nem idéz elő rosszat (balsorsot) és "keni az Ördögre".

A rosszat egyértelműen az Ördög és mi emberek hozzuk a világra -ki jobban, ki kevésbé. Nincs rákenve ez az Ördögre, ő saját maga állt bele ebbe a helyzetbe és lázadt a Teremtő ellen, majd maga mellé állította az első emberpárt, akik (az Ördöhöz hasonlóan) eltávolodtak Istenüktől.

Ennek eredményét látjuk ma is. Süllyed a világ egyre lejjebb.

2021. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

"Egy ilyen Isten nem idéz elő rosszat (balsorsot) és "keni az Ördögre"."


Ehhez képest Isten mégis azt mondja: "én idézem elő a balsorsot is."

2021. jan. 25. 18:51
 8/58 Anahystor ***** válasza:
76%

"Az a kiindulási alap, hogyŐ tökéletes, jó és mindenható."


Számodra.


De ez csak a vakhitűek számára látszik így, a Bibliát olvasó objektív szemlélő számára egy narcisztikus, pökhendi, megalomán, szadista önkényuralkodó, megvetendő morállal.

2021. jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
9%

Látod, ezért nem szabad egyetlen verset kiragadni, mert aztán ott állsz egy érthetetlen idézettel , sőt, rosszabb esetben egy tljesen féreértett dézettel és azt mondod"Milyen Isten már ez? Bajt hoz ránk, meg csapásokat?"


Az egész 45. fejezet egy prófécia, méghozzá a zsidó nép babiloni fogságából való szabadulst vetíti előre.

Az 1.versben megnezevezi Círuszt, a perzsa hadvezért, akit felhasznál majd a népe szabadítására.

A 2.versben költői szavakkal mondja el, hogy Isten minden akadályt el fog hárítani előlük. Ezt írja" Én megyek előtted. A dombokat elegyengetem ,a rézajtókat darabokra töröm, és a vasreteszeket levágom..."

ezeket sem szó szerint kell érteni, csak ahogy az előbb írtam, szép megfogalmazása annak, hogy Isten segíti őket a kiszabadulásban.

A 7. vers csak annak a megerősítése, hogy igenis Istennek van hatalma minden felett, a világhatalmak és események felett, úgyhogy nyugöodtan nhihetnek neki, mert ezt a prófécit is beteljesíti a megfelelő időben.Erre írja azt, hogy "violágosságot és sötétséget teremtek, békét és bajt szerzek..."

A hatalma érzékeltetésére a legtávolabbi dolgokat állítja szembe, ellentétpárokat sorol: Világosságot - sötétséget és Békét-bajt. egyszóval minden az Ő fennhatósága alatt áll.

De ebből nem következik, hogy Ő hozza a világunkra a rosszat.

A Bib liát összefüggéseiben kell olvasni és mindíg emlékezni kell, hogy nem lehet benne ellentmondás.

Ha mégis ellentmondást vélsz felfedezni, akkor valamit nem értesz jól, vagy átsiklottál egy lényeges dolgon.

2021. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
22%
Sátánnak messze nincs akkor hatalma mint amit neki tulajdonítanak, maga Sátán azt jelenti “a vádló” vagy “az ellenfél”. Sátán közvetve Isten szolgája, aki csak annyit tehet meg amit az Úr megenged neki. Nem foghatjuk Sátánra a saját hibáinkat, amikor (képletesen) felénk nyújtja a kezét próbára tesz (megkísért) vele, de a szabad akartunkból engedünk neki (vagy állunk ellen, ahogy Krisztus is ellen ált). Isten riválisának, inverzének tekinteni Sátánt annyit jelent, mint elismerni őt az Úr egyenlő ellenfelének, ami az Isten meghasítása, ami tévút.
2021. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!