Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik, akkor miért...

Ha Isten létezik, akkor miért vannak súlyosan beteg emberek, akiknek az életük szenvedés?

Figyelt kérdés
Ha Isten valóban létezik, akkor miért teremt olyan embereket, akik súlyosan betegek? Vannak autisták, fogyatékosok és mentálisan súlyosan beteg emberek is, akiknek az életük csupa szenvedés. Gyógyszereket is kell szedniük, amitől tönkremegy a szervezetük. Miért szánta nekik ezt a sorsot Isten? Mi a vallásos emberek magyarázata erre?

2021. febr. 10. 15:33
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
26%

Sikerült megint megkérdezni. Elmúlt pár napban vagy 30x kérdezték meg, nem kell sokat keresgélni :)


"Ha Isten valóban létezik, akkor miért teremt olyan embereket, akik súlyosan betegek?"

NEm ő teremtette ilyennek


"Miért szánta nekik ezt a sorsot Isten?"

NEm ISten szánta nekik ezt a sorsot


"Mi a vallásos emberek magyarázata erre?"

Ami pl. tegnap is

2021. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
81%

Ez a hülye 32%-os mindenhol ott van?

Lehet, hogy ő nem is hívő, csak szándékosan ellenük játszik, hogy azt higgyük, minden hívő ennyire hülye.


A kérdés pedig jogos, VALÓBAN az isten akarta ilyenre a világot.

Tehát várjuk a hívők válaszát!

2021. febr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
25%

Képes vagy két accról írni? Miért nem kérdezőként írsz? Úgyis tudjuk, h minden nap te kérdezed ezeket a trollkérdéseket:)

Tudod mit, hidd azt, hogy minden hívő hülye, és ezért ne térj meg Jézushoz. Marhára ki fogsz cseszni velünk :)

2021. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
76%

Ez engem is érdekelne. Múltkor egy biológus írt ki ide egy kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Ezt írja:"Biológusként látom mennyi hiba van Isten alkotásában. pl DNS polimeráz enzim is mennyit hibázik hihetetlen, de immunsejtjeink is mennyit tudnak hibázni (autoimmun folyamatok) aki ezt megalkotta az biztos nem tökéletes mert tele van hibával a természet működése.."


Erre jó lenne választ kapni, bár a kérdése alatt vannak fejtegetések Adámról és Éváról, én szerintem nem kielégítő a válasz🤔

2021. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
67%
A hívők nekem erre azt mondták, hogy az embereknek van választása. Választhatsz, hogy Isten mellett vagy ellen vagy. Hogy követed a parancsait,,vagy elcsábulsz a sátánnak. És az emberek választottak... ennek következménye a világon a sok szenvedés. Ha mondjuk valaki balesetben lebénul, akkor nem isten tehet róla, hanem a részeg sofőr, aki a sátán alkoholát valasztotta vigaszként ahelyett, hogy istenhez imádkozott volna a problémái megoldásáért. Eddig még logikus is. Nem azért szær a világ, mert Isten ilyennek teremtette, hanem mert szereteből szabad akaratot adott nekünk, és mi tettük ilyenné. Én amúgy nem vagyok keresztény és ezt agyzsibbasztó fæsságnak gondolom, de legalább logikus, valamennyire...
2021. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
61%

"Ez engem is érdekelne. Múltkor egy biológus írt ki ide egy kérdést:"

Akiről menet közben kiderült hamar, h nem is biológus, hanem troll :) A kérdését megelőzte ugyanaz a kérdés, és ott szépen cáfolva lett. Vissza lehet követni

2021. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
89%
Ez még mindig nem magyarázza, hogy valaki miért születik fogyatékosnak, autistának, rákosnak, stb. Sőt, ha ez így lenne, akkor egy igaz hívő nem betegedhetne meg?
2021. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
79%

Igen, mondanak ilyet.

Ezzel azért van néhány gond:

- ezt előre látta. Akkor miért nem gondolkodott még 0.0000000000000001 másodpercet, hogy egy olyan világot teremtsen, ahol ilyenek nincsenek?

- eleve miért teremtette az élőlényeket ilyen hajlamokkal?

- tegyük fel, hogy az első emberpár elrontotta. Akkor miért nem oldotta meg, hogy a többi ember újrakezdhesse?

Éva még terhes se volt ekkor. Csak annyit kellett volna tennie, hogy ne legyen gyerekük, vagy pedig minden gyerek bűntelen legyen.


TEHÁT ezeket miért nem tette meg?

2021. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
74%
Isten vagy nem létezik, vagy semmi köze a teremtéshez.
2021. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
62%
Nem látom hogy kiderült volna, hogy nem biológus, de ha nem is biológus, akkor már meg sem kérdezheti? És ha nem biológus, attól még lehet igaz a kérdése. Szerintem te nagyon buta vagy. Ne ilyenek válaszoljanak, mint te, hanem normális eszű hívők!
2021. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!