Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a mitológia...

Mi a véleményetek a mitológia szerint Luciferről?

Figyelt kérdés

- szerintem lázadása jogos volt

- félre van magyarázva

- valójában csak megismertette az embert a tudással

- bizonyos tekintetben Lucifer maga a tudomány, technológia.


Én egy lázadó angyalt látok benne aki jót akart az embereknek, a valódi zsarnok az Úr mert ha minden tervében ált egyik szereplő sem tudott tenni ellene sok mindent.



2021. febr. 11. 09:36
A kérdező szavazást indított:
Lucifernek igaz van.
Csak az Úr.
22 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%

"szerintem lázadása jogos volt"

Tudnod kell, hogy lucifer lázadása nem valós történet. Bibliában nincs benne


"valójában csak megismertette az embert a tudással"

A bűn tudásával, egész pontosan. Ha ez neked tudás ...


"bizonyos tekintetben Lucifer maga a tudomány, technológia."

amennyiben a halált, a hazugságot, a gyilkosságot és ehhez hasonlókat nevezed technológiának, akkor igazad van


"Én egy lázadó angyalt látok benne aki jót akart az embereknek, a valódi zsarnok az Úr mert ha minden tervében ált egyik szereplő sem tudott tenni ellene sok mindent."

Azt hiszel, amit akarsz, de érdemes meggyőződni, h jól gondolkodsz-e, mert a lelkeddel játszol. Kizárólag te felelsz a döntésedért, te viszed el a balhét.

2021. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%

“- szerintem lázadása jogos volt”


Indokold meg.


“- félre van magyarázva”


Taníts minket mester.


“- valójában csak megismertette az embert a tudással”


Az sem biztos, hogy a kígyó és Lucifer egy és ugyan az, de ez a legelterjedtebb értelmezés, szóval megértem ha ebből indulsz ki.


“- bizonyos tekintetben Lucifer maga a tudomány, technológia.”


Túl sok párhuzamot húzol Lucifer és Prométheusz között, de szerintem csak belelátsz valamit ami nincs ott.


“Én egy lázadó angyalt látok benne aki jót akart az embereknek, a valódi zsarnok az Úr mert ha minden tervében ált egyik szereplő sem tudott tenni ellene sok mindent.”


Ugyan abban a tévedésben vagy amiben a keresztények 90%-a. Helytelenül azt feltételezed, hogy Lucifer (aki eszerint az értelmezés szerint azonos a Sátánnal) az Úr riválisa, az ő egyenrangú inverze. De a Sátán (vagy bármelyik bukott angyal) csak annyit tehet meg amit az Úr megenged neki, közvetve ő is csak Isten szolgája, akár tudatában van akár nem.


Szerinted Isten nem tudta megakadályozni, hogy egyenek a fáról? Ádám és Éva elbuktak a teszten ami elé az Úr állította őket. Amikor a Sátán megkísért azzal közvetett módon próbára tesz, ő nem vehet rá, hogy akaratunk ellenére megtegyünk valamit (mert Isten csak ennyit enged meg neki), csak “rábeszélni” tud minket a bűnre, de a szabad akartunkon, a saját döntésünkön múlik, hogy engedünk-e neki, egy lecke amit a hívők sosem tanultak meg, de te sem.

2021. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Isten nincs ellene a tudományos fejlődésnek. Hamis képet és állítást hirdetsz Istenről.

Sátán semmilyen "tudást" nem adott az embernek. Egyetlen egy dolgot tudott meg az ember, még pedig, hogy tapasztalja meg a rosszat. Ne csak tudja mi a rossz, hanem élje is át.

Isten semmilyen tudástól nem fosztja meg az embert.

Az ember szépen békében, harmóniában élhetne, a Teremtője vezetése alatt.

Ahogy Sátán is elégedetlen volt az életével, az ember is az lett.

Mert ugyan mitől lett jobb az embernek?

Attól hogy össze-vissza kefélnek mindenki mindenkivel? Ez nélkül az élet nem is élet? A szeretet vajon képes csalódást okozni? Megcsalom a feleségemet, a férjemet. Ez aztán a tudás.

Vagy az élet abból áll, hogy neked legyen tíz hektár földed, másnak meg egy virágcserép földje az ablakba?

A Technika fejlődése pedig nem tilos, csak akkor rossz, ha helytelen célra használja az ember.


Nem ismered sem TE sem sokan a Teremtőt, sem a gondolkodását, csak lázadoztok feleslegesen olyasmi ellen, amiről fogalmatok sincs.

2021. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Kevered a szezont a fazonnal. Mitológia és Lucifer teljesen más...
2021. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Jaj istenem katolikus mitólógia -.- hoyg lehet valaki ennyire értetlen
2021. febr. 11. 12:48
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

A mitológiának semmi köze a kereszténységhez. Katolikus mitológia nem létezik. :D

Tudod mi az a mitológia? Hallottál már Prométheuszról vagy Perszephonéról? A kereszténységhez semmi közük.

2021. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
3-as nagyon helyesen írja. Érdemes megfontolni a szavait.
2021. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%
Aki lepontoz de nem írja le miért rossz szerinte a válaszom az csak azt mutatja meg, hogy nem rendelkezik 2 agysejttel sem.
2021. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Anahystor ***** válasza:
48%

Ezért rossz:


"Szerinted Isten nem tudta megakadályozni, hogy egyenek a fáról?"


Erről van egy kialakult véleményem, de most itt nem kívánnám hosszan előadni.

Röviden: Igen.


És szerinted?


" Ádám és Éva elbuktak a teszten ami elé az Úr állította őket.


Milyen teszt? Eleve tudja a végeredményt. Sőt ő maga rángatja a bábok zsinórjait!



" Amikor a Sátán megkísért azzal közvetett módon próbára tesz, ő nem vehet rá, hogy akaratunk ellenére megtegyünk valamit (mert Isten csak ennyit enged meg neki), csak “rábeszélni” tud minket a bűnre, de a szabad akartunkon, a saját döntésünkön múlik, hogy engedünk-e neki..."


Nagyon nem.

Az ember ellentmondhat-e egy angyalnak, akkor amikor még azt sem tudja, mi a hazugság és mi a bűn???


"... egy lecke amit a hívők sosem tanultak meg, de te sem."


Isten a bábmester, aki előre eltervezett mindent.

JÓ??? Korántsem...

A JÓ nem büntet, hanem megelőzi a bűnt.


(Persze HA és AMENNYIBEN a bibliai Isten nem csak egy mesefigura)

2021. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A mitológiai az mitológia bármire rá lehet mondani, nem értem mit kell ezen értetlenkedni, fölösleges kötözködés.
2021. febr. 11. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!