Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melegek, ti miért nem vagytok...

Melegek, ti miért nem vagytok sátánisták?

Figyelt kérdés
Én heteró, Luciferiánus vagyok, liberális. Csak érdekelne a véleményetek ez ügyben. Valójában ő a jófiú aki fellázadt egy új világért. Ezért fényhozó.

2021. febr. 15. 21:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Miért lennék sátánista... ? Ateista vagyok, számomra Lucifer ugyanolyan fiktív karakter, mint Jézus vagy Zeusz. A Paradise Lost viszont nagyon tetszett.
2021. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mert azon kevés vallások egyike ami egoladásra tanít.
2021. febr. 15. 21:29
 3/23 A kérdező kommentje:
De úgy is nálad a döntés! ;)
2021. febr. 15. 21:30
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sose kellett vallás ehhez. Nem ítélem el azokat akiket igen, de hülyeség így rácsodálkozni, hogy valaki nem hívő - legyen szó bármilyen vallásról.
2021. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a vallásnak a szexuális beállítottsághoz?
2021. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hát például egy meleg keresztény egy élő ellentmondás a biblia számos helyen elítéli helytelenül! Illetve maga a vallás közösséget generál ugye, és az nem mindegy hogy milyen. Érdemes a Luciferianizmusról olvasgatni ha valakit érdekel...
2021. febr. 15. 21:37
 7/23 anonim válasza:
87%
Ismerek jó pár meleget akik keresztények, mivel alapból nem a kereszténység van a melegek ellen, hanem pár önjelölt isten, akiknek az életvitelükben nincs semmi kereszténység, max annyi hogy ne ölnek. Személy szerint nekem nincs vallásom, viszont van pár elve a sátánizmusnak hinduizmusnak és a taoizmusnak, amik picivel ember központibban áll az emberhez. És nem mindegyik keresztény vallást tartok kicsit túltranszcendensnek, ilyen például a református.
2021. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
hát református, figyel ők csak egy fokkal jobbak a Jehova Tanúknál, bár szerintem sok köztük a nackó, horthy báttya is az volt. Nekem a lázadás miatt színpatikus a Lucifrianizmus.
2021. febr. 15. 21:53
 9/23 anonim ***** válasza:
16%
Majd kinövöd a lázadást....sok tini menekül ebbe, mert ettől(is) nagynak hiszi magát...miközben egyetlen dologban nagyobb a többi embertől. A hülyeségben!
2021. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Csak azért, mert valaki lázadó, még nem lesz feltétlenül jó. A terroristák is szabadságharcosnak, meg lázadónak tartják magukat és hisznek abban, hogy amit tesznek jó, a valóságban meg ártatlan emberek halálát okozzák.

Lucifer ráadásul nem az új világért lázadt fel, hanem a hatalomért. Mitológiától függ, hogy éppen kit és miért, de az aktuális istent akarta letaszítani a trónról, de szó sincs róla, hogy egy jobb világot teremtett volna a régi helyett.

Ha pedig vele azonosítjuk az édenkerti kígyót (ami mondjuk nem feltétlenül helytálló), akkor a lázadásával egy sokkal rosszabb világot hozott létre, mert mindenkire ráhozta a halált. Lehet akár, hogy a szándékai jók is voltak, de a jó szándék nem feltétlenül eredményez jó végkimenetelt.

Én melegként békeszerető vagyok, próbálok racionális és humánus maradni. A lázadás, ami háborút és halált eredményez nem szimpatikus.

2021. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!