Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen igazságtalan...

Miért ilyen igazságtalan Jézus, miért tesz különbséget emberek között?

Figyelt kérdés

Én nem tudom elhinni a feltámadást mert nem láttam .. Tamás apostol pont emiatt nem hitte el a feltámadást.. és hozzá odament és megmutatta neki így elhitte a feltámadást mert látta.. igy gondolom üdvözülni fog.

Én nem hiszem úgye, nekem miért nem jön és mutatja meg sebeit és emiatt mert nem hiszem mert látom lehet nem fogok üdvözülni..


2021. febr. 22. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Én megmutathatom neked, de ahhoz sokat kéne beszéljünk.


Nem igazságtalan egyszerűen már nem él. Meg te nem vagy annyira fejlett, mint tamás, neked nehezebb megmutatni sokkal. Aki nem él, hogy mutasson meg neked bármit is?

2021. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha akarnál, akkor hinnél úgy is, hogy nem mutatja meg magát, és nem teszed a kezdet az oldalsebébe. Ha aggódsz a kárhozat miatt, akkor higgy!
2021. febr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell látnod ahhoz, hogy higgy benne. Tamásnak is ezt mondta: boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek.
2021. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Ugyan szemeddel nem láthatod, de másképp megtapasztalhatod, beszélhetsz is Vele.
2021. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

"Én nem hiszem úgye, nekem miért nem jön és mutatja meg sebeit és emiatt mert nem hiszem mert látom lehet nem fogok üdvözülni.."

Hát akkor így jártál:) Amúgy logikailag kell meggyőződni ISten szavainak igazságában. A Biblia számos ilyen lehetőséget kínál. NE csak ezt az egyet erőltesd.

TAmás apostol meg logikailag stupid volt. Számtalan csodát látott saját szemével, de okoskodott...


"Én nem tudom elhinni a feltámadást mert nem láttam"

Huh, akkor te egy csomó dologban nem hiszel. Nem hiszed el pl. hogy van agyad. Nem hiszel olyan városokban, amelyekben nem jártál, nem hiszel a mélytengeri élőlények létezésében, stb.

2021. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Ez jó, elhiszi, hogy Tamás belenyomta Jézus testébe az ujját, de nem hisz...
2021. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező: "Én nem hiszem úgye, nekem miért nem jön és mutatja meg sebeit és emiatt mert nem hiszem mert látom lehet nem fogok üdvözülni.."


Ma már van Evangélium, akkor még nem volt! Még akkor is többen kételkedtek benne, de pünkösdkor a Szent Szellem kiáradását követően már nem volt kétely az Apostolok és a tanítványok részről! Jézus él! Feltámadt! Jézus a testben megjelent Krisztus (Isten). Tamás esete a kételkedők miatt történt és esett meg! Tamás kételkedet, bizonytalan volt, hitetlenkedett! Azért iratott meg, hogy aki ugyanebben na cipőben jár és ugyanígy indul neki annak legyen miből meríteni!

2021. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden ember más. Neked nem lenne jó ha azt tapasztalnád.
2021. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6#: "Ez jó, elhiszi, hogy Tamás belenyomta Jézus testébe az ujját, de nem hisz...".


Valamit félreértehttél! Fordítva történt.


Tamás elöször hitetlenkedet Jézus feltámadásában, de miután megvizsgálta Jézus sebeit, már hitt Ő benne!!!


Írásodból ugyanis az jön le, hogy Tamás előbb hitt, aztán a feltámadás után, megvizsgálva Jézus sebeit már nem hitt!!!


Ezt te is beláthatod, hogy butaság!!!


Tehát a lényeg az, hogy Tamás hitetlenekedett Jézus feltámadásában, de miután megvizsgálta Jézus sebeit már hitt!!!!

2021. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem arra értette, hogy Tamás történetét hitelesnek tartja a kérdező, ám mégsem hisz Istenben.
2021. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!